Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Csak engem zavar a mostani...

Csak engem zavar a mostani Samsungokon az elrendezés?

Figyelt kérdés

A lényegi problémám lent van, de előbb leírom észrevételeim. :D


Az a32 4g telefont vettem meg, mert az a52s 5g nélkül elvagyok, nem akartam ennyit költeni. Viszont mindkét telefonra igaz, hogy a jack dugó alul van a baloldalon, a hangszóró meg alul jobb oldalon. Gombok a jobb oldalon szintén, amivel pl: képernyőképet rögzíteni elég problémás. Tudom, lehet képernyő ujjsöpréssel is, de én sokszor kinagyított képeket képernyőfotózok, amit nem igazán lehet ujjsöpréssel megoldani, de a két gombot meg pokoli nehéz lenyomni együtt ha kinagyítok valamit. :( A hangszóró befogása ellen 1 megoldás van, fektetve kell fordítsam a készüléket mert jobb kezes vagyok, az alsó sarkot meg muszáj tartani. Ehhez képest a J6om elrendezese sokkal jobb volt. Két ujjal lehetett képernyőfotózni jobb és bal oldalon nyomva a gombokat, hangszóró jobb oldalt fenn volt, sosem fogtam be.



Amúgy meg ha az ember normálisan akarja tartani a telefont akkor a mikrofon is alig használható, mert lefelé szögben alig veszi a hangot... Nem tudom ez csak nálam probléma-e vagy reklamáljak miatta. Amúgy más téren király ez a telefon, de nekem elég problémás lesz ezt kezelni, mert nem túl nyugis helyzetekben úgy tartani a telefont, hogy halljanak is, meg ne is ejtsem le... kész kínszenvedés. :D A hangfelvétel is elég béna, semmi hangereje nincs kb. :( hangszóró jól működik.


A vicc az, hogy a J6-om azért lett kuka, mert tönkrement a mikrofonja, megmondták hogy nem érdemes javítattnom 20 ezer ft-ért (50 volt az egész mobil).


Erre sikerült olyan mobilt vennem, aminek szintén gyenge a mikrofonja 😅😅😅.


Szomorú vagyok.



2021. okt. 1. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

[link]


A gombok és csatlakozók elrendezése akkor is ugyanez volt, mielőtt megvetted.

Online vásárláskor 14 napon belül vissza lehet adni indoklás nélkül.

A többi mobilnak is lefelé áll a mikrofon.

Hangfelvételhez használhatsz külső eszközt is.

2021. okt. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Nem értem a problémádat. Az én P30 Lite-omon is bal alul van a jack és jobb alul a hangszóró, valamint jobb oldalon a hangerő gombok. Kb. minden telefonon így van manapság. A hangszórót sosem fogom le, akár egy akár két kézzel fogom a telefont és gyönyörűen tudok screenshtoot is csinálni, mert jobb kéz hüvelykujjal a bekapcsológomot, bal kéz középső ujjal meg a hangerő gombot nyomom meg. De tudok úgy is screenshotot csinálni, hogy lehúzom a status sort és ott van a screenshot opció.


A jack-et meg ki használja még? Tök jó bluetooth füleseket lehet kapni olcsón.

2021. okt. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nyilván a J6 egy 2018-as modell, ami nem most volt, de nem is azt kérdőjeleztem meg, hogy más telefonoknak más-e az elrendezése, vagy hogy miért nem néztem utána. Nem ez az elsődleges szempont egy telefonnál, hanem az, amit amúgy tud. :)


2-es hasznos volt a kommented mert így valóban egyszerű screenshotolni, köszi. :) A bluetooth füles köreimben érdekes módon nem divat, de amiket láttam 3x annyiba kerül mint egy vezetékes.


Külső eszközzel mindennapi életben nem lehet videózni, vagy nem tudom mire gondoltál 1-es. Telefonálni amúgy is mikrofonos fülessel szoktam, mert úgy hallom a másik felet jól az utcán mondjuk, de pl: videót rögzíteni kellene egy normális mikrofon.


Ezen a készüléken nagyon rossz a rögzített hangminőség, úgyhogy valószínű csere lesz belőle...


Köszi a válaszokat!

2021. okt. 1. 14:42
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem Mate 40 Pro-m van.


Jack nincs, de mindig is jobban szerettem, ha alul van, mert így nem zavar be a zenehallgatás közbeni böngészésbe, pont jó helyen van.


Hangszóró jobb-alul, nem szoktam eltakarni, a telefon alját a kisujjammal támasztom meg.


Screenshotot egy ujjal is tudok lőno, jobb hüvelylujjal le tudom nyomni egyszerre a hangerő mínuszt és a ki-be gombot.

2021. okt. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Doszka latod az egy hüvelyknek én is örülnék, de ahhoz túl távol vannak a gombok egymástól. :( nekem meg extra kicsi a kezem még egy 6'4"-es kijelzőhöz is
2021. okt. 1. 15:40
 6/9 anonim ***** válasza:
Doszka. Megpróbáltam én is. Sikerült, de kínszenvedés. Maradok a kétkezes változatnál.
2021. okt. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A beépített mikrofonok más készülékekben sem sokkal jobbak.

Többnyire USB mikrofont használok, ami túlzás nélkül kiváló hangot biztosít akár 8-10 méter távolságból is, de ha távolabbról kell a hang, akkor bluetooth mikrofont vetek be, de már rögzítettem vezetékes mikrofonnal is.

2021. okt. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"A vicc az, hogy a J6-om azért lett kuka, mert tönkrement a mikrofonja, megmondták hogy nem érdemes javítattnom 20 ezer ft-ért (50 volt az egész mobil)."

2,5 ezer bele a mikrofon levámolva, házhozszállítva.

A csere 15-20 perc ha lassan csinálod.

https://www.youtube.com/watch?v=w_1ahyNg6Ok

2021. okt. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szervízbe vittem, azt mondták, hogy nem elég hozzá a mikrofont kicserélni, ezért lenne egy 20-as. Sajnos a kamerája is tönkrement, mert csúnyán elejtettem (fliptokos, üvegfóliás, és mégis). 30 alatt nem csinálták volna meg. :(
2021. okt. 2. 00:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!