Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ékezetes betűket kínai jellel...

Ékezetes betűket kínai jellel pótolja. Mi lehet a probléma és hogyan lehet megoldani?

Figyelt kérdés

Laptop-on minden rendesen olvasható egy mp3 fájl címéből. Amint átraktam telefonra azt az mp3-at, az ékezeteket kínai jelekkel helyettesíti. A helyzet az, hogy csak ennél az 1 db mp3 fájlnál csinál ilyet. Van más mp3 fájl is a telefonon, még ugyanabban a mappában is, de azoknál rendesen ki vannak írva az ékezetek.

Laptop-on kitöröltem az ékezeteket, majd átírtam ugyanazokra, majd másoltam telefonra, de nem oldotta meg a problémát.



2021. okt. 2. 19:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Írd ékezet nélkül a nevét.
2021. okt. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Pelenkásfiú ***** válasza:

"Laptop-on kitöröltem az ékezeteket"


A fájlnévből (valami.mp3), vagy a meta adatok között a címből?

Valószínűleg a telefon nem azt jeleníti meg, amit te átírsz.

2021. okt. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

2-es! Válaszod után kipróbáltam a cím átírását, de semmi nem változott.


Annyit még kifelejtettem a kérdés leírásában, hogy a telefont újraindítottam (és ugye semmi változás nem történt).

2021. okt. 2. 21:04
 4/11 A kérdező kommentje:

HiSuite alkalmazásban is rendesen (ékezetesen) látom.



Most átraktam egy másik mp3 fájlt és annál minden rendben van.

2021. okt. 2. 21:06
 5/11 Pelenkásfiú ***** válasza:

Na jó, most már kíváncsi vagyok rá...

Dobd már fel ide a fájlt: [link]

Aztán küldd el a linkjét itt vagy privátban. :D

2021. okt. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Alex Fly ***** válasza:
A karakterkódolás nem egyforma... Használj mindenhol UTF-8-at, akkor jónak kell lennie...
2021. okt. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

[link]

23:04 vagy 05-kor fog törlődni.


6-os! Sose kellett kódolást beállítanom, tehát nem tudom, hogy mit tanácsolsz.

2021. okt. 3. 21:06
 8/11 A kérdező kommentje:

Feltöltés hatására az ékezetek eltűntek, legalábbis a fájlnév ezt mutatja: [link]


[link]

2021. okt. 3. 21:10
 9/11 Pelenkásfiú ***** válasza:

Na.. megnéztem. :D

A fájlnév az teljesen mindegy, hogy mi, mert a lejátszók a meta tagekből olvassák ki az előadót és a címet.

Az Ő betű okozza a problémát. Amikor egyedül áll (tehát nem egy szóban), akkor valamiért azt hiszi a rendszer, hogy kínai karaktereket tartalmaz. Még a Total Commander lejátszója is úgy mutatja.

Valószínűleg még más is számít, de egy teljesen más mp3-mal elő tudtam hozni ugyanezt. :D

Szóval a lényeg, hogy ha gépen bemész a fájl tulajdonságaihoz (aztán részletek) és ott a címből kiveszed az "Ő"-t, akkor megjavul. :D

2021. okt. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Érdekes...

Értem, eleinte máshol írtam az a címet és úgy nem működött. Viszont most mélyebben belementem a tulajdonságokba és ott írtam át, így már jó. Viszont újabb probléma adódott: A címet átírva az Előadó mögé egy négyzet társult a gépen, valamint a műfajhoz bekerül "Other" szó (az eredetin nincs semmi a műfajnál): [link]

és telefonon pedig: [link]

Ha kitörlöm az "Other" szót, akkor a négyzet visszamegy mögé.

Nem tudom, hogy mit befolyásol / miben hasznos a műfaj, idáig még sose használtam, de az eredeti fájlnál nincsen semmi.


A négyzet kitörlése után átmásoltam telefonra és így rendben van mind a címe, mind az előadó neve (viszont az "Other" PC-n látható a tulajdonságoknál (bár lehet, hogy most ismétlem magam).

2021. okt. 4. 09:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!