Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Igaz, hogy az ékezetes betűk...

Igaz, hogy az ékezetes betűk több karaktert fogyasztanak? Amikor kifogásoltam barátnőmnél, hogy nem rak ékezeteket, azt a választ kaptam, hogy így több szót tud írni. Igaz?

Figyelt kérdés
2010. szept. 1. 15:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Vannak olyan készülékek, mint pl. a Nokia, ami nem támogatja a hosszó ékezetes betűket. Ha csak 1 hosszú ékezet van, már csak 80 karakter fér bele egy sms-be a 160 helyett. Nekem is kellemetlen, Nokiám van, mivel bevált, ragaszkodom a márkához. Akiknek meg sms-t küldök, tudják, miért nincs hosszú ékezet a szövegben.
2010. szept. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez így, ebben a formában nem igaz.

Telefonbeállítás kérdése a dolog. Egyes Nokiák, Samsungok és SE telefonok csökkentett módban támogatják csak a karaktereket és ilyenkor, ha teszel ékezetet, akkor csak 80, vagy 110 karakter fér el egy sms-ben. Sms beállításoknál a karakter támogatást "teljesre" kell állítani.

2010. szept. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jajj emberek...


Egy ascii "betű" 1 bájton van kódolva (angol ABC 123 .!?() és sok más karakter)

Egy unicode "betű" pedig kettőn (ékezetek, arab, ciril, görög "betűk")


ezért van az a jelenség, hogy az előzőnek 160 helyett már csak 80 "karakter" fér bele egy SMS-be, mert asciiről átvált unicode kódolásba.

2010. szept. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
unicode sokkal több bájton is lehet kódolva, mint 2...
2010. szept. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
KÖSZI!!!
2010. szept. 1. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!