Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ez a töltésmennyiség hosszútáv...

Ez a töltésmennyiség hosszútávon roncsolhatja a telefonom akksiját?

Figyelt kérdés

Egy iPhone 6S-em van 86%-os akksival. Napi kétszer töltöm. Egyszer reggel suli előtt,másodjára délután. Külön figyelek rá hogy mindíg 85 és 20 százalék között legyen illetve mindíg alacsony töltöttségű módban van. Éjszakára/vagy olyankor mikor nem tudom figyelni hogy mikor töltődik fel nem teszem fel töltőre. Tudom hogy az iPhone készülékeknél nincs mese;évente egy új akksiba be kell fektetni,de ugye nem gyorsítja fel az akksi romlását hogy napi 2x is felteszem tölteni?!


Üdvözlettel:Egy technika-analfabéta csaj🥲



2021. okt. 3. 20:15
1 2
 1/14 Kérdező95 ***** válasza:
47%
Nem töltöd fel teljesen és nem engeded lemerülni, ez így egyébként jobb szerintem mintha 100ra feltöltenéd és lemerülne. Új laptopoknál is érdemes az aksit csak 90%-ig engedni feltölteni és nem tovább, ha pl: folyamatosan töltőn van, de biztos lehetsz benne hogy, ennél jobb az aksi már sosem lesz. Viszont ha látszik egy kicsit is hogy felpúposodik az aksi mindenképpen cseréltesd ki, mert felfogja nyomni a kijelzőt!
2021. okt. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A töltési ciklusszám az ami valójában az akkumulátorok élettartamát mutatja. Az iPhoneokban 500 ciklust garancált az akkuknál. 700 ciklussal is még elketyeg de akkor már érezhető lesz hogy gyorsabban merül az akksi


Így tudod a ciklusszámot megnézni:

https://www.youtube.com/watch?v=0-s378Kz5-Y


Ezeket olvasd el:

[link]

[link]

[link]

2021. okt. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha normálisan hagynád 100-ra tölteni, nem kellene egy nap kétszer vacakolnod vele. Nekem is 6S van, este töltőre rakom, reggel leveszem, semmi baja. Nálam 4 és fél éve van, használtan vettem, az eredeti akku van benne.

Akár le van merülve, akár nincs, minden este megy a töltőre.

2021. okt. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Honnan veszitek ezt a marhaságot hogy nem lehet 100 %-ra tölteni?

Amit gyárilag megcsinálnak, ti attól nem vagytok ügyesebbek.

2021. okt. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%
Mert igy van, tovább bírja, kb 50 százalékkal is akar. Cserébe naponta 2* tölti, és egy tízezer forintos akksiert külön eletcelt tűz ki magának :)
2021. okt. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha már itt belemennek egyesek a ciklusokba. Egy töltési ciklus 0 tól 100% ig tart. HA te egy nap 2x töltöd kb 30 ról 80% ra az egy nap alatt 1 ciklus, ugyan úgy mintha valaki 0 ról 100% -ra töltené.

Hónapok alatt lehet különbség a két akku között a tied javára.


Bár hozzá teszem hogy a telefon használati tárgy, és nem tudom hogy megéri e ezzel ennyit bibelődni. Volt 6s -em én szerettem. Reggel levettem a töltőről és ennyi. Este meg feltettem ha kellett napközben is töltöttem. Első 2 évben kibírta a napot szinte mindig.


Csak hát alapból kicsi az akkumulátora sajnos.

2021. okt. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
34%

és mit akarsz az élethosszán növelni annak az 5 éves típusnak?


most ránéztem, és 15-20 ezret ér, ha találsz rá balekot, akinek kell


40-50ért kapsz modern android telefont, nagy, szép kijelzővel, ami nem kicsit kenterbe veri az 5 éves iphonet felhasználói élményben

2021. okt. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#7 50k ért semelyik android nem ér a nyomába sebességben az iPhone 6s nek. Akkuban nagyobbak üzemidőben jobbak, nagyobb kijelző ez igaz... De hogy gyorsabb lenne hát az még álom csupán... Aztán 2 év múlva meg kuka...


Akku cserével egy jól használható telefon a 6s. Itt ott döcög de elmegy. Tavaly tettem le az enyémet.

50k -s androidra cseréli inkább felesleges pénzkidobás. 80-100k tól érdemes...

2021. okt. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

[link]


ez minden szempontból veri az ifone 6s-t


felhasználói élményben mindenképp


én eladnám az ifont 20ért vagy amennyiért elviszik, aki kisgyerekéének menőzni kell egy régi telefon a logó miatt


és vennék egy dogeet

2021. okt. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#9 Ez egy kalap sz@rt ér kb. Ha szeretsz szívni akkor tuti jó élmény lesz :)


Vegyé ilyen hiper szuper dooget -T :)


Hát ez a cpu annyira erős hogy már majdnem hozza a 6S sebességének a felét :) Tényleg nagyon jó...

Tuti ilyet vennék én is :) Ellenségemnek biztosan...

Remélem te ilyet használsz nem csak a szádat téped :)

2021. okt. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!