Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPhone 13 Pro-ból 128 vagy...

IPhone 13 Pro-ból 128 vagy 256 GB-ost érdemes venni?

Figyelt kérdés

Jelenleg iPhone XS mobilom van, 256 GB-os. Pár hónappal ezelőtt megtelt a tárhelyem a sok fénykép miatt. Akkor előfizettem az icloudra, de mivel nem a legnagyobb csomagot vettem meg, nem töltődtek fel a képeim. Az iStyleban és egy Apple szervízben is azt mondták, hogy nagyobb tárhelyet kell vennem, így előfizettem az iCloud+-ra, ami 2 TB tárhelyet jelent. Az előfizetés után pár napba tartott mire feltöltődtek a képek, de most már szerencsére nem írja ki a mobilom, hogy megtelt a tárhely.

Ha a beállításokra megyek, akkor az iPhone tárhelynél 50,04 GB / 256 GB van használatban. Az iCloud+-nál 278GB/ 2TB a jelenlegi állás.


Szeretném lecserélni a mobilom egy iPhone 13 PRo-ra, a mostanit pedig oda adnám édesanyámnak. Elég ha az új mobilból csak a legkisebb, 128 GB tárhelyűt veszem? Arra gondoltam, hogy mivel iCloud-ból a legnagyobbra vagyok előfizetve, felesleges lenne a nagyobb tárhelyű mobilért többet fizetni. Van bármilyen akadálya annak, hogy ne azt vegyem, vagy rossz az elgondolásom?

Azért merült fel bennem a kérdés, mert ha nem lenne valami “buktató” benne, akkor mindenki a legkisebb tárhelyűt venné és előfizetne mellé icloudra, mégis kapható 512GB-os modell is, ami majdnem 100 ezerrel drágább mint a 128 GB-os. Ez az árkülönbség majdnem 30 hónapnyi 2TB-os iCloud előfizetést jelent. Miért jobb, ha fizikailag nagyobb a tárhelye a mobilnak, mintha csak szimplán előfizetnék egy felhő alapú tárhelyre?



#Iphoe13
2021. okt. 4. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert a felhőre nem tudsz alkalmazásokat letölteni. És persze nem mindenki szeretne előfizetni. A 2TB-os előfizetés havonta 3 ezer forint, aki pedig egy év után nem cseréli le a telefont, az általában tovább használja 30 (33) hónapnál, így ez idő után már jobban megéri a nagyobb tárhely. És az fizikailag ott van, egy felhőt érintő globális informatikai hiba esetén is megmaradnak.
2021. okt. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint jobb ha az újból is nagyobbat veszek.
2021. okt. 4. 20:38
 3/5 anonim ***** válasza:
Igazából az alkalmazások miatt érdemes. Ha neked belefér, és mindig, minden helyzetben (pl. elveszíted a munkádat) bele fog férni havonta háromezer forint, akkor nincs sok értelme nagyobbat venni.
2021. okt. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

attól is függ, mire használod és mennyire a tárhelyet. tudom, nem túl elegáns, de én például sokszor van, hogy ha vagyok egy koncerten, akkor videózok, akár többször is, és nyilván kihasználom a telefon lehetőségeit, 4K 60fps-el.


én a 256 GB-os iX-emet cseréltem le 2 éve egy 64 GB-os i11 Pro Max-re, szintén van 2 terrás iCloud-om, nagyjából 30 GB foglalt a telefonon, viszont ha elkezdek videózni, akkor az elég gyorsan elfogy, és ilyenkor ugye eléggé meg is dolgoztatja, mert miután elkészül a videó, elkezdi feltölteni. én sokszor tapasztaltam már az iCloud szerverekkel, hogy szakaszosan működnek. elindul egy fel vagy letöltés, aztán időszakokra megáll, majd újra elindul, nem a hálózati kapcsolatommal van a baj.


szóval például ilyen dolgok miatt is praktikusabb a fizikai tárhely...én is szemezek a 13 Pro Max-el, de én mindenképp a 256-osat tervezem megvenni.

2021. okt. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat. Amúgy az istyle-ban azt mondták, hogy elég a legkisebb, mert a felhő tárhely helyettesíti a “hiányzó” fizikai tárhelyet, de a fenti válaszokat átgondolva, valóban van létjogosultsága a 256 (esetleg még annál is nagyobb) tárhelynek. Köszönöm a segítséget!!
2021. okt. 6. 02:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!