Vajk kérdése:

Mi a különbség?

Figyelt kérdés
Összetört a telefonom kijelzője (Iphone Xs) és meg szeretném javíttatni, de egy kérdésem lenne.Röviden, összetört a telefon de a kijelző még érzékel, ébreszt a telefon, le tudom állítani az ébresztést, vakuzni tudok stb.. csak a kép semmi nem mutat.A HiPhone nevű helyen 2 féle javítást is találtam, az OLED kijelző cserét, és a Teljes kijelző cserét, mi a különbség, és melyik kellene nekem?

#iPhone #iPhone kijelző #Iphone kijelző csere #Oled kijelző csere #Teljes kijelző csere
2021. okt. 6. 21:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A kijelző több rétegü.

Lásd a videóban hogy kapják szét:

https://www.youtube.com/watch?v=ynyaseuL3RE

A legegyszerűbb az egész cuccot cserélni, csak lecsatlakoztatják, tá a másikat és kész.

Persze a FaceID-t is át kell szerelni a régi kijelzőről, mert különben nem fog működni.

Illetve lehet csak a kijelzőt, vagy csak a felső üveget cserélni, ekkor szét kell szedni, majd újra laminálni.

2021. okt. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Morzsi007 ***** válasza:
100%

Így van több rétegből épül fel a kijelző vagy inkább hívjuk előlapnak.

Felső üveglap, amihez hozzáérsz, alatta a digitalizer (érintőpanel) aztán az oled vagy lcd panel ezalatt mèg van a háttérvilágítás emellett hangszoró, szenzorok stb.

Mikor csak a felső réteg sérül, de minden más működik, működik a kijelző, érintőpanel stb, ekkor szokták leszedni a felső üveglapot és helyette újat rakni, de nagyon nagy macera. Lcd-nél nem éri meg szétmelegítgetni utána meg ragasztgatni, Oled-nél inkább, mert jóval drágább a komplett kijelző. A Te esetedben megsérülhetett az oled panel, ha az üveg nem sérült és erintésre is reagál, akkor neked az OLED csere elég lehet.

2021. okt. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!