Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Iphone SE 2020 vagy Iphone 12...

Iphone SE 2020 vagy Iphone 12 Mini? (Hosszú leírás)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Telefonos kérdésben kérnék segítséget.

Régóta nézegetem ezeket a telefonokat, élőben is többször átnéztem de valahogy nem tudok dönteni a kettő közül.

Az SE-t azért is néztem ki még a 12, 13-as széria előtt mert akkor épp az volt és megtetszett, meg árban teljesen jó, ilyen budget barát, méretben is még azt mondom erre, hogy ez is kicsi, a főgomb az ami nagyon tetszik meg hogy nem teljes képernyős ami nekem iphoneban még nem volt.

No, élőben ahogy próbálgattam őket, érdekes módon a 12 mini nem állt rá a kezemre. Össze vissza lapozgattam, nem tudtam hogy hogy kell kilépni egy alkalmazásból, ugráltak az ablakok nekem. Lehet mert nem szoktam meg egy iphonenál, hogy teljes képernyős. Viszont az SE az mindig a kezemre állt, gördülékenyen tudtam használni. Nem volt elakadás.

Másrészt a kényelmesség. Érdekes módon a kezem régen a 4s, 5s iphoneokra volt állva így az volt kényelmes, utána jöttek ezek a lekerekített androidok, iphoneok (mondjuk iphoneban nem volt) és az ilyenek úgy kicsúsztak a kezemből, méretük miatt többször kiesett a kezemből...

Ahogy fogtam a 2 mobilt, érdekes hogy az SE volt számomra kényelmesebb mint a mini. A gombjai jól érezhetőek, könnyen lenyomhatóak, pont jó helyen álltak. A mininél nem éreztem ezt a kényelmet. Ott egyedül a méret meg a szín vont igazán.

Nekem fontos, hogy ha veszek egy új iphonet az kényelmesen férjen bele a zsebembe úgy hogy ne lógjon, ne nyomja a derekam nagy mérete miatt, bárhol vagyok pl.buszon egy kézzel is tudjam használni úgy, hogy ne legyen nehézség átérni a képernyőn akár a tetejére vagy oldalra.

Jelenleg egy Samsung Galaxy A20E-m van ami most így átlagos használatra jó, de méretileg ennél kisebbet nem találtunk és már ez is nehézségeket okoz, mint egy kézzel nem érem el a tetejét (játékoknál), kéz kézzel kell fognom mert nehéz is, többször majdnem az arcomra esett mérete miatt. Szóval egy igazán kis méretű iphone megváltás lenne. Az androidos rendszer nem kedvez már nekem, még most is van, hogy sok mindent nem találok egyből mint egy iphonenál pedig úgy 4 hónapja van újra.

Teljesítményben nem vágyok extra dolgokra, nekem az SE is új generációs sőt még a 8-st de láttam úgy mert mondják hasonló hozzá de nekem új. Aksija se fontos mivel úgyis töltöm mindig, van powerbank. Méretileg kényelmes legyen, fogásilag legyen jó, átlagos zsebbe férjen el.

No, kicsit hosszú lett de le kellett írnom hogy lássátok miért nem tudok dönteni. Hiába láttam többször nem tudok döntést hozni. Iphone 13 mini nem játszik nálam, nem tetszik sok mindenben.

Átlagos felhasználásra használnám, sokat fotóznék vele de nem hobbi szinten, játszanék vele..stb.

Ide jövök, hátha itt segítetek végre döntésre jutni.

Iphone SE 2020 vagy Iphone 12 Mini.

Más telefon nem játszik, így ne ajánljatok mást.

Nem tudom, hogy fontos szempont e de lány vagyok.

Elnézést ha hosszú lett, minden fontos dolgot próbáltam leírni.



2021. okt. 11. 03:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a méret és az ár fontosabb, akkor az SE, ha tudsz rá többet szánni is szempont a korszerűbb hardver akkor a 12 mini.

Egyébként pont a napokban olvastam valahol, hogy jön az SE3, lehet hogy már megéri megvárnod azt.

2021. okt. 11. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Morzsi007 ***** válasza:
100%
A 12 Mini kisebb méretben, sokkal kényelmesebb zsebben is, ráadásul nagyobb a kijelzője, ami OLED. A szögletes oldal szerintem jóval kényelmesebb fogni, mint a lekerekítettet( ez csúszkál), legalábbis nekem. Hogy gyorsabb, mindenben jobb a Mini, még az aksija is, màr csak hab a tortán. Ha mèg van ennyi keret és szóba jött, akkor a Minit válaszd.
2021. okt. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ha csak ez a 2 telefon játszik akkor 12 mini egyértelmüen
2021. okt. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Iphone 12 mini akkumulátorával van tapasztalata valakinek? Nekem a 2227mAh kevésnek tűnik.
2021. okt. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Morzsi007 ***** válasza:

Használom már december óta. Nekem egy napot bőven kibír. Most hétvégén több, mint 2 napot is elment. Nem kell egy az egyben hasonlítani az androidos mobilok aksijához. Csak egy példa, az új 13 Pro Max 3400mAh aksija jobban bírja bem kicsit, mint az 5000mAh Xiaomi vagy 4600 mAh-s Samsung.

Visszatérve a Minihez, aki egész nap rajta lóg, annak azért kevés lehet, normál használat mellett elegendő.

2021. okt. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Köszönöm a válaszod!
2021. okt. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nehész szülés pedig azt hittük már azóta meg is van az SE 2 -d. :)


12 mini ről lebeszélnélek.

13 mini alig drágább de dupla tárhely, kamerában is sokat lépett előre és üzemidőben is.

Persze a 12 mini is jobb mint az se2.


Ne fontos az akkus üzemidő? Ó dehogy nem.

Nagyobb akku lassabban degradálódik, ha már öreg akkor is jobban bírja mint egy kisebb. Egy idő után hiába esz külső akkun, vagy töltőn...


s20fe? Az nem kicsi telfon.

Hogy nincs kisebb? Ó dehogy nem! Nehéz találni de akad még gyártó aki 74mm szélesség alatt gyárt telefont Samsung s21 is 72mm alatt van.


De ott vannak a Sony -k, Google egyes telefonjai. Illetve az Asus Zenfone 8


Egyébként ha telefont keresel : [link]

beállítgatod a paramétereket és kiköpi a lehetőségeket. Úgy kell szűrni hogy 70 nél több találat ne legyen. Csak a 70 első találatot mutatja meg.


Itt van egy kompakt telefon szűrés: Mindegyik ami 2020 óta megjelent és max 72mm széles

[link]

2021. okt. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!