Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy ha a mobil telefon a...

Hogy ha a mobil telefon a mélynyomó közelébe van még ha le is van véve a hangszórókról a hang meg a mélyről is miért ordít akkorát hogy a fülem be süketül? De néha meg szokta magától is ha nincs a közelébe a telefon de olyankor ritkábban!

Figyelt kérdés
Mintha valami kósza rendezetlen jelet fogna amit ki akarna öklendezni! Ezt a ti hangszórótok vagy mélyetek is csinálja?
2021. okt. 19. 10:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Mélynyomóm nincs de 2 álló hangfalam van. Nekem nem csinál ilyet, de nem is aktív hangszórók. Gondolom az erősítő kap egy kósza jelet és megcibálja a hangszórót. Nem jól van árnyékolva az erősítő része? Vagy egyáltalán van árnyékolva?
2021. okt. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Íróasztal alján van ha ez minősül árnyékolásnak.
2021. okt. 19. 12:19
 3/10 A kérdező kommentje:
Olyankor is szokta mikor az úton el megy egy kocsi de hogy hát ezek kapcsolatba vannak egymással vagy mi?
2021. okt. 19. 12:19
 4/10 A kérdező kommentje:
Hogy fognak ezek jelet hát nem mikrofonok?
2021. okt. 19. 12:20
 5/10 anonim ***** válasza:

Elektronikának kell árnyékolás. Mágneses vagy elektromágneses zavarok ellen. Ha az utcán elmegy egy autó és akkor is néha csinálja akkor tuti ez a baja.

Asztal alatt nem számít árnyékolásnak :) Fa nem árnyékol, csak a nap tól.


Volt egy plüss állatunk amin volt egy gomb és énekelt ha megnyomtad.

No ha a ház előtt egy hangos jármű elment akkor nyafogott egyet, ha a TV -t bekapcsoltad szintén ugyan ez.


Hát nem tudom milyen típus de ilyet nem lenne szabad csinálnia.

2021. okt. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szirty ***** válasza:

Ilyet hallasz? :)

https://www.youtube.com/watch?v=XBGUAeAUJSY


"Hogy fognak ezek jelet hát nem mikrofonok?"


Úgy hogy a készülék viszonylag erős rádiójeleit fogják.

2021. okt. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ezt a kis videót el tudnád nekem magyarázni hogy itt mi történik? Szal egy hangszóró meg mélynyomó amibe nincs mikrofon fogja a telefon rádió jeleit? És ezért üvölt még akkor is ha le van tekerve a hangcsuszka?
2021. okt. 19. 16:05
 8/10 anonim ***** válasza:

Hangerő a gyári elektronika felől érkező jel erejét hivatott szabályozni. Valahol ott indukálódik feszültség ahol nem kéne és megmozgatja a hangszórót.

Gondolom én...

Milyen hangszóró ez szabad tudni? :)

2021. okt. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Szirty ***** válasza:

"...amibe nincs mikrofon fogja a telefon rádió jeleit?"


A rádiójelek vételéhez nincs szükség mikrofonra. Elég egy darab vezeték is. Mikrofon a hangrezgések elektromos jellé alakítására használatos.


Minden olyan elektromos jelre ami egy erősítőben a hangerőszabályzó után keletkezik, hatástalan a hangerőszabályzó.

2021. okt. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ezt okozhatja a wifi meg az internetmodem is? Most pl akkor csinálta mikor felcsatlakoztam!
2021. okt. 20. 03:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!