Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az Istyle üzlet Easy upgrade...

Gd628 kérdése:

Az Istyle üzlet Easy upgrade programjáról tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Valóban megéri így Iphone-t cserélni? Van aki fizeti ezt havidíjasan? Mik lehetnek a buktatói?

2021. okt. 30. 11:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Igazából csak akkor van baj ha elhagyod, vagy lezúzod.

Az Applenek is van ilyen megoldása USA-ban, teljesen elfogadott dolog, hogy valójában csak bérled a készüléket.

sokan csinálják azt is hogy évente cserélik a készüléket. Eladják a régit és kis ráfizetéssel veszik az újat.

2021. okt. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyire olvastad végig, de ugye itt az a "trükk", hogy te minden évben fizeted a telefon részleteit amik nem fedezik a teljes árát a készüléknek, hanem az úgy kerül kiegyenlítésre, hogy a következő évben kötelezően megveszed újra a legújabb iphone-t, majd a régit beszámítják olyan áron, amennyi az áruhiteledből vissza van. (Tehát a havidíjakkal nem fizeted vissza a teljes hitelt.)


Mikor éri ez meg? Ha nincs egyben egy iPhone ára a kezedben, de te minden évben bizonyos havidíjért a legújabb iPohnet szeretnéd birtokolni, a régi telefonod eladásával pedig nem szeretnél szórakozni ÉS nem tudnád fizetni az 1 (vagy 2) éves áruhitel valós költségeit.


Most elmondom, hogy miért tartom személy szerint őrületesen nagy baromságnak ezt.

1. Az Apple telefonokat (meg amúgy mindent) azzal reklámoznak leginkább, hogy ezeket hosszú ideig támogatják és olyan erős a legtöbb hadrver eleme, hogy évekig kiszolgálnak. Magyarul az átlagosnál nagyobb igényű felhasználó is boldogan elvan egy telefonjukkal 2-3-4 évig és nincs szüksége évenkénti cserére, főleg hogy a legtöbb évben nincs is olyan mérvű újítás a telefonokban, amit bárki észrevenne használat közben.

2. Nyilván sokkal jobban megéri anyagilag, ha te egyben kifizeted a telefont, majd amikor jön egy új, akkor a régit eladod jobb árért, mint amennyiért az iStyle beszámolja, majd megveszed a következőt.

3. Akinek nincs annyi pénze telefonra, hogy tudjon venni zsebből egy új, prémium telefont, annak tudod mit kéne tenni a saját anyagi érdekeit figyelembe véve? Nem venni erőn felül egy prémium telefont. Ha egy ilyen fogyasztási cikkre hitelt kell felvenned, akkor az mindig, minden esetben kongassa meg a fejedben a vészharangot: te most olyat készülsz vásárolni, amit nem engedhetsz meg magadnak.

2021. okt. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nyilván ha valaki nem köteleződik el az Iphone mellett, akkor annak nem opció ez a dolog. Viszont ha az ember hosszabb távra tervez és bízik abban hogy a technológia már nem visszafele fejlődik, tehát az újabb készülékek ha csak kicsivel is de jobbak lehetnek, akkor talán számításba jöhet ez az easy upgrade lehetőség is. Pont azok miatt az előnyök miatt, amit szintén leírtál.


Én csak azért vettem fontolóra, mert pl.: 1 éve vásároltam készpénzre újonnan egy Iphone 11 Pro 256-ost. Akkor azt 350 ezerért tudtam megvenni, és egy év használat után jó ha most 200 ezerért el tudnám adni. Tehát egy év alatt már buktam 150 ezer forintot, vagyis ennyibe került egy év alatt telefon használata, amit ha leosztunk hónapkra nagyjából megfelel egy easy upgade törlesztő részletnek.


Nyilván ez hitel, meg ilyen formán köti is az ember, de ha most teszem azt nem akarnám lecserélni a telefont, úgy ahogy mondod használnám 5 évig mondjuk, valószínűleg kiszolgálna és jól működne még akkor is. Viszont szerintem egy 5 éves telefon már technológialiag öregnek számít.

Na most ennek megfelelően az akkori értéke is már a béke segge alatt lesz.

Tehát ha meg szeretném venni 5 év múlva az akkori ugyanilyen kategóriás, szintén Iphone Pro készüléket, akkor olyan szinten zsebbe kell nyúlni egyszerre (500 ezer környéke most is ugye újonnan nyilván nem lesz olcsóbb), hogy az úgy elég meredeknek hangzik.


Lehet hülyeség ahogy erről vélekedem, de engem emiatt ejtett gondolkodóba ez az easy upgrade lehetőség, mert ijesztő hogy milyen mértékben csökken az értéke egy telefonnak, pedig ez amit most használok is még csak 2 éves konstrukció.

2021. okt. 30. 15:17
 4/13 anonim ***** válasza:

"Lehet hülyeség ahogy erről vélekedem, de engem emiatt ejtett gondolkodóba ez az easy upgrade lehetőség, mert ijesztő hogy milyen mértékben csökken az értéke egy telefonnak, pedig ez amit most használok is még csak 2 éves konstrukció."


Hát tekintve hogy ezeket a telefonokat pár évre tervezik, igazából az iPhonok nagyon jó értéktartóak, én biztos nem adnék egy használt telefonért 200 ezret, de sokaknak ez is opció.


"Nyilván ez hitel, meg ilyen formán köti is az ember, de ha most teszem azt nem akarnám lecserélni a telefont, úgy ahogy mondod használnám 5 évig mondjuk, valószínűleg kiszolgálna és jól működne még akkor is. Viszont szerintem egy 5 éves telefon már technológialiag öregnek számít."


Az 5 év az baromi hosszú idő, de egy friss modell sosincs annyival jobb az előzőnél, hogy megérje cserélni. Általában legalább 2 évet vár mindenki, de inkább hármat. Egy 2-3 éves iPhone egyáltalán nem lesz még elavult.


Egyébként az egész koncepció arra játszik rá, hogy nem adsz ki érte egyszerre sok pénzt, hanem apránként fizeted ki, emiatt könnyebben rávesznek egy marha drága telefon megvásárlására. Ugyan ez létezik autóknál is már ezer éve, hasonlóan nem éri meg magánszemélyként az sem. Cégre, ha elszámolható költségként akkor meg simán.

2021. okt. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Persze értem amiről írsz, csak annyiban nem ugyanarra gondolunk, hogy nem arról van szó hogy a 2-3 éves telefon elavult lenne, ezt én sem gondolom így.


Hanem hogy a 2-3 éves telefon használt ára már elég kevés lesz, az új telefoné pedig egyre drágább, tehát egy ilyen nagy "árszakadék" keletkezik.


Az a baj, hogy nem az van hogy eladod a használtat magán útón és ráfizetsz egy "kicsit" és lám van új telefonod, hanem ha most eladnám pl. jó esetben 200 ezerért a telót, az új ugyanilyen Iphone Pro 470 ezer, tehát 270 EZER!! forintot kellene ráfizetnem most! Ez egyáltalán nem kevés, de ha meg még később akarnám cserélni a telefont ez még több lenne, nem lesz kevesebb....tehát pont emiatt a részletfizetés ennyiből kedvezőbb lehet.

2021. okt. 30. 15:35
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Na figyu, most direkt megnéztem az Easy Ugprage telefon értékbeszámító kalkulátorát.

A te telefonodat, ha TELJESEN sérülékmentes, akkor MAXIMUM 171 400 Ft-ért veszik be. Tehát már helyből buktál ezen 30 ezret, de ez nyilván várható, abból élnek, hogy olcsóbban megveszik és drágábban eladják.


[link]


De a lényeg: ez semmi más, mint egy OTP-s áruhitel, aminél a futamidő végén végtörlesztik a hitelt az 1 éves használt telefonod/laptopod/akármid értékével.


Nézzük meg a példa kalkulációt:

Amit venni akarsz: MacBook Air M1 chip 256 GB

Új ára: 429 900 Ft

Beszámított készülék ára: 149 000 Ft

Végső ár: 280 900 Ft (429 900 - 149 000)

Havi részlet: 18 727 Ft


És akkor itt kezdenek el az emberek gondolkodni, hogy HÓHÓ, hát de 12 * 18 727 az csak 224 724 Ft. Pedig 280 900 forint a készülék végső ára, a beszámítás után!

Persze, aztán letelik az egy év, ha sérülésmentes a visszahozott termék, akkor azt mondják hogy remek, a hiteled teljes értéke 280 900 forint volt az OTP-nél, te kifizettél 224-et, tehát a maradékot mi a visszavett termék árából végtörlesztjük. Magyarul van még 56 176 forint hiteled, amit úgy törlesztesz, hogy visszaadod az EGY ÉVES 430 ezer forintos laptopodat, ami szerintem alsó hangon érne 200-at legalább a használt piacon, ha nem jóval többet.

Ezért cserébe annyit kapsz, hogy újra részt vehetsz a programban.

Magyarul kiválasztasz mondjuk egy 400 ezres telefont, azt mondják hogy ez szerintük 150-et fog érni (valójában többet), tehát 250 ezres hiteled van és fizethetsz szépen havi 20 833 forintot.


Ez az egész teljesen ugyan az, mintha fognád a régi telefonodat, eladnád (jobb áron mint ahogy az iStyle visszaveszi), aztán elhoznád részletre az újat. Csak én nem látom itt a nagy megfejtést?

2021. okt. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A levezetés kiváló 6-os

Csak azt nem értem, hogy miért gondolod azt, hogy ők nem akarnak rajta csúnya szóval élve nyerészkedni?

2021. okt. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Csak azt nem értem, hogy miért gondolod azt, hogy ők nem akarnak rajta csúnya szóval élve nyerészkedni?"


Nem azt mondom, hogy baj hogy akarnak rajta nyerészkedni. Én azt nem értem, hogy ha valakinek van egyben pénze egy új telefonra (és én úgy vettem le, hogy a kérdezőnek van), akkor miért buli neki ez az egész? Ezen ő csak bukik.


Ez azoknak van, akiknek nincs pénze, de kell nekik az új telefon minden évben, bármi áron. Ők szépen apránként lesznek megnyúzva egy olyan luxus termékért, amit egyben sosem vennének meg. Egyben 400 ezer forint az sok pénz nekik, nem vennék meg. De az hogy évi 20-at fizetnek úgy, hogy gyakorlatilag bérlik a telefont, az nekik oké.

2021. okt. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Én sem azt mondom, hogy baj hogy nyerészkedik rajta a bank vagy az eladó cég, nyilván semmi sincs ingyen, ezzel tisztába vagyok.


Most pl. hiába drága az üzemanyag, akinek muszáj, az tankol és megy a kocsijával, főleg ha munkaeszköz, nem tud spórolni vele.


És itt fordítanám át a dolgot a telefonra , mert ezt jelen esetben én is munkaeszköznek használom.

Ha átlag felhasználó lennék, valószínűleg megelégednék egy olcsóbb kategóriással is.



Viszont az hogy egyszer össze tudtam szedni rá annyi pénzt hogy újonnan megvehettem, ez nem azt jelenti hogy bármikor van rá 400-500 ezer forintom hogy újat vegyek.

De mivel munkaeszköznek használom, ezért havi 15-20 ezret úgy gondolom még ki tudnék gazdálkodni.


Viszont ha mondjuk havonta a “párnám alá” tenném azt a 15-17 ezer forintot ami kb. egy havi törlesztőrészlet és így gyűjtenék rá hogy újat vegyek, akkor is innentől még kb. 3 év mire összejön annyi, hogy megvehetem az újat. (500.000 ezer forintos vételárral számolva)

Igaz így nem fizetnék rà a banknak semmit. Azt most hagyjuk, hogy eladhatom a mostani telefonon és abból is bele tudok pótolni 2-3 év múlva, de nem tudjuk mi lesz az akkori értéke, erre nem alapoznék.


Igazából az eredeti kérdésre választ kaptam, és köszönöm szépen a kifejtést, lényegében ezt szerettem volna tudni hogy úgy működik-e a konstrukció ahogy sejtettem.

Az hogy megéri-e nekem vagy sem, azt még mérlegelem persze. De azt semmiképp nem szeretném megvárni hogy a mostani 11 Pro elértéktelenedjen, tehát valahogy hamarabb szeretnék cserélni mint 2-3 év.

2021. okt. 30. 21:01
 10/13 anonim ***** válasza:

Most minden irónia meg áskálódás nélkül kérdezem, hogy milyen munka az, ahol a telefon annyira munkaeszköz (a nyilvánvaló kommunikáción kívül), hogy fél millás kell rá?

Programozó vállalkozó vagyok és a fejlesztői laptopom se került ennyibe, de talán még az egész munkaállomásom, monitorostul, székestül, asztalostul, billentyűzetestül se.

2021. okt. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!