Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Indukciós sütő közelébe...

Indukciós sütő közelébe tényleg nem lehet mobilkészüléket tenni?

Figyelt kérdés
Ismerősöm kiakadt azon, hogy a vezeték nélkül is tölthető telefonomat főzés közben az indukciós sütő mellé raktam, mert onnan néztem le a receptet. Szerinte ezt így szigorúan tilos, mert a sütőtől átveszi a töltést és tönkremegy tőle, mert túl sok áramot kap. Ha tényleg átveszi az indukált áramot a telefon tekercse, akkor miért nem látom, hogy töltődik?

2021. nov. 3. 03:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Átveszi és aztán a telefonon is tudsz pörköltöt főzni.
2021. nov. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősödnek halvány fogalma sincs az elektromágneses indukció működéséről. Nem lesz gond.
2021. nov. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mellé teheted csak rá nem :D
2021. nov. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Szerinte ezt így szigorúan tilos, mert a sütőtől átveszi a töltést és tönkremegy tőle, mert túl sok áramot kap"

Az ismerősödnek nem kell attól tartania, hogy egyszer az eszéért fogják elrabolni.

"Ha tényleg átveszi az indukált áramot a telefon tekercse, akkor miért nem látom, hogy töltődik?"

Mindketten biztonságban vagytok.

2021. nov. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Miért, mi van ha ráteszem? Egyébként a főzőlap szélére szoktam tenni, nekitámasztva a mögötte lévő falnak, de nem magára a kör alakú területre, ahol melegít.
2021. nov. 3. 15:30
 6/9 A kérdező kommentje:
#2 #4 Köszi, ezt jó hallani.
2021. nov. 3. 15:30
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

2.vagyok.

Ha ráteszed a telefonod a működő indukciós főzőlapra akkor a telefon szétolvad. Mielőtt még ezt megtehetné 120fok magasságában az akku robban fel és gyullad ki. Onnantól az olvadt műanyag lesz a legkisebb gond, a mérgező lítium füstben nem fog izgatni.


Úgy tedd, hogy legyen egy 10cm távolság a működő indukciós főzőlap és a készülék között. Nem az indukciós főzőlap meg a vezeték nélküli töltés miatt, hanem mert a telefonod nem szereti a meleget.

2021. nov. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm. Ez akkor is előfordulhat, ha megcsúszik valami miatt, de gyorsan lekapom róla? Mert akkor inkább nem teszem a szélére sem... Nagy méretű telefonról van szó.
2021. nov. 3. 15:53
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne tedd oda, ha látsz rá akár minimális esélyt is hogy rácsússzon.
2021. nov. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!