Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megéri Apple termékekre váltani?

Megéri Apple termékekre váltani?

Figyelt kérdés

Valóban annyival jobb, mint amennyire drágább, vagy csak a márkát fizetem ki?


Aki váltott Apple-re, jó döntésnek bizonyult?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. nov. 17. 10:11
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Nekem igen. Másnak meg nem jön be ez a felület. Próbáld ki, hogy bejön-e.
2021. nov. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A megjelenése után nem sokkal vettem meg az iPhone 13 at és nem bántam meg, bár android oldalon sose volt csúcs készülékem. úgy hogy nincs viszonyítási alapom csak a középkategóriához .

Az hogy megéri e az árát ez egyéni döntés mindenkinek, sokan húznak egy határt, hogy x összegnél nem adnak több pénzt egy mobilért, nem vagyunk egyformák, egyébként felsőkategóriában az android is hasonló árban van vagy még drágább is.

2021. nov. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
13%

Céges telefon egy új iphone volt. Kollegámnak a legujjabb tipus akkumulátora kidagadt. Ketté nyomta a telefont! Android felhasználóként Nyomkodtam, de semmi különöset nem tapasztaltam amiért 350 ezret kellene kiadnom. Nekem most samsung A02 van. Az is teljesen tökéletes 43 ezerért... Az apple lejtmenetben lévő brand. Akik frissítéssel leküldik a vírust, lelassítják a kettővel ezelötti telefont, hogy vegyenek másikat. Nonszensz.

Aztán kinek, mi. Valaki a fél karját odaadná.


Újgazdag proli kisvállalkozó 350-450E Ft-ért megveszik az ájfónt, de minek? Főleg Facebookot, youtubeot használnak.

! Azért veszik, hogy kitehessék az étterem asztalára. És ezáltal többnek, magasabbrendűnek tünjenek. Bezzeg a gatya meg féknyomos 😅😄

2021. nov. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

Én félnék annyit invesztálni telefonba, tekintve hogy mennyi esetet olvasni hogy idő előtt feldobja a pacskert.


Veszek egy telefont 90ezerért, ha három év múlva megeszi az avas, akkor oké, már mindent tervezett elavulással gyártanak. De ha ezt egy 300ezer forintos telefon produkálja majd nekem, és sajnos hallunk ilyen esetekről, akkor joggal érezhetem, hogy a világ hülyéje vagyok, hogy ilyen szemétért adtam ki ennyi pénzt.

2021. nov. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a "drágább az Apple mint más márkák" eléggé demagóg:D

Helyesen: a prémiumkategória drágább mint ami nem az.

Példaképpen, a Samsung idei zászlóshajó telefonja a ZFold3 annyiba kerül mint az Apple azonos kategóriájú 13 Pro Max 1Tb-ja. A Motorola Razr és a Sony Xperia 1 III is egy árban van az azonos kategóriájú iPhone-nal.

Fülhallgatók terén a 100ezer forintos AirPods Pro árából nem kapom meg a szintén prémium FiiO vagy Shure fülest, de egy iBassora talán futja.

Notebook oldalon egy HP-ra, Acerre vagy Asusra is el lehet költeni az új MacBook Pro árát. Lenovonál akár a dupláját is.

És így tovább. Az a különbség, hogy az Apple kizárólag a prémium és a felső közép kategóriába pozícionálja az eszközeit, míg pl. a Samsung, a Lenovo és a Sony az alsó kategóriáig is lemegy.


Nyilván kifizeted a márkát is. Mindemellett tagadhatatlan, hogy jellemzően prémium minőségű eszközökről van szó ugyanúgy, ahogy ebben a kategóriában bármelyik márkájú eszköznél. Ebből a szempontból kiváló.

Presztízsérték szempontból szintén, hiszen globálisan ismert márkáról van szó ismert árcédulával és a mögötte álló hype-pal.

Belemehetek a tudás kérdésébe is. Ha valaki az adott készülék tudása miatt vásárolja meg azt, az pontosan tisztában van annak a képességeivel és tudja mit kell tudnia a készüléknek, hogy kielégítse az igényeket. Ezzel kapcsolatban minden információ nyilvános, termékteszt és kipróbálási lehetőség van gyakorlatilag mindenre. Értsd; nem nekem való az iPhone ha olyan telefont keresek amit nem kell féltenem túrázás közben vagy ha azt akarom hogy a telefont napokig ne kelljen töltenem. Fordítottan, nekem való az iPhone, ha szeretem hogy megnézik a kezemben vagy ha egy olyan felhasználói élményt akarok amit a többi eszközömmel együtt jól ki tudok majd kihasználni.


Örök igazság, hogy az Apple termékek akkor adják ki igazán azt a felhasználói élményt amit az Apple át akar adni, ha ökoszisztémában használják őket. Ha tudatosan és márkafüggetlenül nézem a dolgot, ez alapján érdemes dönteni.


Ui.:Egyetlen Apple eszközöm sincs, de munkakörből adódóan van közöm hozzájuk.:D

2021. nov. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
3-as profi, de teljesen felesleges önigazolást keresett. 👏
2021. nov. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy drágább?

Meg tudnád fogalmazni? Mert az árakat összehasonlítva nem drágább.

Egy alsó vagy középkategóriás androidhoz képest drágább de ugye egy felső kategórás telefonról beszélünk.

Így nem egy Opel Astra OPC -vel akarod összemérni egy Ferrari tudását? Majd feltűnik hogy van árkülönbség! Van!

Mindkettővel kaphatsz gyorshajtásos csekket. Elvisz A ból B be.

Hétköznapi életben az élmény a különbség a kettő között. Nyilván megfelelő környezetben meg ég és föd a különbség.


Tehát kérdésedből indulva egy alsó vagy közép kategóriából indulva a prémium kategória megéri -e? Szárazan röviden tömören. Nem.

Egyénileg azért más lehet a végeredmény.

Apple nek egyetlen középkategória tetejébe érő telefonja van az Se 2020. nyilván felső kategóriás kompromisszumokkal. Igen a brand érték is benne van ha azt veszed hogy hasonló árban mit kapsz meg más gyártótól.


Viszont a számokon túl ami a speckó táblázatban van, nagyon sok minden máshogy néz ki.

Röviden ha jobban megnézed mondjuk a Xiaomi kínálatát (Tudom hogy nehéz mert akkora katyvasz hogy senki nem látja át.) akkor feltűnik hogy több hasonló telefonja is van más név alatt más árkategóriában. No hát ez meg hogy? Hát nagyon egyszerű a válasz. Minőségért fizetni kell még kínában is. Belső alkatrészek minősége is pénzkérdés. Nagyon nem mindegy milyen alkatrészek kerülnek bele. Anyag minőség. Összeszerelés. Aztán a támogatás az SW ami rajta van. Mit is kapsz.

Nem titok hogy a Xiaominál hatalmas probléma a frissítés mert minden telefonra és minden verziójára külön ki kell adni egy csomagot. Miért is nincs akkora választék almáéknál. Ez a jelentősen jobb támogatásban csapódik le. Egy Se is számíthat 5-6 évnyi támogatásra. Javításra még utána is ha szükséges.


Más az élmény más a támogatás.

Hétköznapi életben nulla haszna van kb. Fizikailag meg tudod oldani egy 100k -s telefonnal ha 2 évente cseréled akkor is. (Igen egy Samsungal egy jó középkategóriással 150k ért is megvan ugyan ez. Már az almának is van ebben a kategóriában megoldása.)

Droid fronton egyedül a Samsung veszi fel a versenyt ebben is. Nyilván el kell érni egy felhasználó bázis méretet hogy ezt megkaphasd, hogy miért nincs hasonló más modelleknél.


Ezért az élményért akarsz e fizetni egy középkategóriás telefonból egy felsőkategóriásért az a te döntésed.

Régebben azt mondtam hogy inkább nem fizetek az élményért, de egy ideje megváltozott a véleményem, és megengedhetem magamnak, úgy hogy okkal a felsőkategóriából válogatok aztán 3-4-5-6 évre nem akarok ezzel foglalkozni.

2021. nov. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
26%

"(Tudom hogy nehéz mert akkora katyvasz hogy senki nem látja át.)"


az iPhone legalább akkora katyvasz, nem kell ez a fikázás. IPhone 7-8-9-10-x-12-13-SE akármi... De az összes többi márka dettó. Össze-vissza variálnak a nevekkel ahelyett, hogy mondjuk lenne a kiadás éve plusz hogy azon belül also közép felső vagy milyen kategória.


Amúgy az ökoszisztéma dolog xiaominal ugyanúgy megvan. Másoknál olvastam milyen macera volt wifire tenni egy xiaomi okos eszközt otthon. Nekem ugyanaz szinte magától ment automatikusan, valószínűleg mert a WiFi router és a telefonom is xiaomi.

2021. nov. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Életem egyik legjobb döntése volt Apple márkára átállni a Dell + Xiaomi helyett. Nem bántam meg természetesen.
2021. nov. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!