Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung Galaxy S21 plusz? App...

Samsung Galaxy S21 plusz? Apple iPhone 13pro ? Apple iPhone 13pro Max? Melyiket miért?

Figyelt kérdés

Negatív

Pozitív



#Samsung Galaxy S21 plus
2021. nov. 18. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyik jó a másik meg még jobb :)
2021. nov. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%

Iphone 13 Pro és Pro Max:


Pro:

- A15 processzor, a legerősebb és legenergiatakarékosabb az egész piacon.

- ProMotion 120Hz energiatakarékos adaptív kijelző

- Kiváló akkumulátor üzemidő

- Színhű kamera

- Ultra stabil operációs rendszer és hülyebiztos.

- 6 év szoftveres támogatás, ez idő alatt garantáltan kapod a frissítéseket és ez az Apple-nél azt is jelenti, hogy 6 évig lagg nélküli lesz a telefonod.

- Éjszakai mód. Legjobb a piacon, nagyon jól teljesít.


Kontra:

- Lightning csatlakozó

- Igaz, hogy az IOS a legbiztonságosabb operációs rendszer, viszont egyben sokkal kevésbé testreszabhatóbb, mint az Android. Külső mp3 zenéket lejátszatni vele kínszenvedés például és nagyon témák sincsenek hozzá. Ezek mellett tört alkalmazások sincsenek, így a tört spotify és youtube appokat el lehet felejteni.

Röviden hülyebiztos rendszer.


-

S21 Plusz:


Pro:

- Testreszabható és nyílt forráskódú Android, mely sokkal szabadabb érzést nyújt, de sokkal kevésbé biztonságos is a nyílt forráskód miatt.

- USB-C csatlakozó, sokkal jobb, mint a lightning.


Kontra:

- (Ez mondjuk szubjektív) Nem színhű kamera. A képeket a Samsung mindig is túlexponálta, a színeket nagyon felélénkíti így nem adja vissza a valóság színeit.

- Exynos processzor, ez a Samsung saját hülyesége amivel csakis kizárólag az európai vásárlókat szivatja. Ugyanazért a pénzért Amerikában, Ázsiában Snapdragonos kiadásokat ad amik sokkal erősebbek. Tehát csakis itt Európában kevesebbet kapsz a pénzedért.

- Ezt nem tudom megerősíteni, de sok Samsung felhasználótól hallottam panaszokat az üzemidőre.

- Androidnak kettő, azaz csak 2 év a támogatása HIVATALOSAN így onnantól senki és semmi sem garantálja, hogy frissítéseket kapsz. Vagy igen, vagy nem.

2021. nov. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Iphone 13 Pro és Pro Max között még kamerában és üzemidőben van különbség. A Pro Max a legjobb üzemidővel rendelkezik, valamint fizikálisan is jóval nagyobb, 6.7 inches a kijelzője valamint ez miatt a felbontása is nagyobb, mint a sima Pro-é.


Ellenben mérlegeld azt is, hogy "féltégla" a telefon így ha nincs nagy zsebed akkor valószínűleg kényelmetlen lesz.


Fontos! Ha fotó miatt is veszed a telefont akkor feltétlen a 128 gigás, vagy afölötti modelleket válaszd, mert csak ott van ProRaw formátum. Ha ezzel foglalkozol akkor nem kell bemutatnom a dolgot.

2021. nov. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Androidnak kettő, azaz csak 2 év a támogatása HIVATALOSAN így onnantól senki és semmi sem garantálja, hogy frissítéseket kapsz. Vagy igen, vagy nem."

kis javítás, az egyébként tökéletes válasz mellé:

a Samsung 4 évig ad biztonsági frissítéseket és 3 főverzió-frissítést ad a csúcsmodellekre

2021. nov. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

Korrigálás +

A Samsung 5 év supportot biztosít, ez hivatalos.

Na de reagálok az elsőre, csak mert pont most váltottam IOS-re sok év android után, öntsünk tiszta vizet a pohárba.

#1.

"Külső mp3 zenéket lejátszatni vele kínszenvedés például"

Ugyan úgy felrakható rá Wifi-vel vagy Itunes-al, nem kínszenvedés.

A képmásolás akkor már, ha egy olyat kéne mondani ami necces, mivel Itunes-ból azt már nem engedi.

"Ezek mellett tört alkalmazások sincsenek, így a tört spotify és youtube appokat el lehet felejteni."

Dehogy is, van rá lehetőség, lásd Spotify++ és társai, még jb sem kell.

Más kérdés hogy olyan alacsony áron mennek ezek, hogy ennyit nem ér az egész.


"de sokkal kevésbé biztonságos is a nyílt forráskód miatt."

Semmi közel ahhoz hogy nyílt forráskódú, mármint itt inkább arról van szó hogy könnyebben szerezhető root jogosultság 3. fél számára mint IOS esetén, de ez sem könnyen törhető rendszer. Éppen azért mert nyílt forráskodú, ha valami biztonsági kockázat felmerül azonnal javítják.

Windows zárt forráskodú, mégis eléggé végtelen önmagában...

Ellentmondásos ez a sor.


Nem, amúgy sokat használtan Androidot, jogos hogy kevésbé biztonságos de aki nem rak fel külső appokat csak amik vannak a store-ban kb. az esélye hogy bármilyen biztonsági kockázatnak van kitéve, ez urban legend.


"Nem színhű kamera. A képeket a Samsung mindig is túlexponálta, a színeket nagyon felélénkíti így nem adja vissza a valóság színeit."

Ez szoftveres dolog, ha valami szól az Androidos telefonok mellett az a variálható szoftveres háttér, kb. 5 perc rápattintani egy Google Cam-t, HDR+-al megkockáztatom meg sem fogja közelíteni a 13 Pro, sőt semmilyen telefon sem.

"- USB-C csatlakozó, sokkal jobb, mint a lightning."

Csak adatátvitelben, de felmerül a kérdés, ki használja ilyen célra cloud szolgáltatások mellett?

A következő pontod részben igaz, tényleg jobb lett volna annak idején szívni a Snapdragon 810-el, vagy a 888-al? Azért ne mondjuk hogy ők szent és sérthetetlennek, amúgy átlag felhasználásban semmi hátrányod nincs, sőt még azonos gyárban is gördülnek le.

"- Ezt nem tudom megerősíteni, de sok Samsung felhasználótól hallottam panaszokat az üzemidőre."

iPhone-nál dettó csinál az IOS érdekes merüléseket, kár ezen fennakadni.

"- Androidnak kettő, azaz csak 2 év a támogatása HIVATALOSAN így onnantól senki és semmi sem garantálja, hogy frissítéseket kapsz. Vagy igen, vagy nem."

Mint írtam 5 évet, de én használtam 9-es Androiddal telefont az utóbbi másfél 2 évben és nem volt hátrányom belőle, nem azért váltottam róla...

Összesítve kicsit felületes iromány.

IOS user vagyok jelenleg, és hülyeség kijelenti hogy ez hibátlan, vagy hogy jobb egyáltalán mint az Android, nem jobb hanem más.


Kérdező:

Menj el egy Mediamarkt-ba és próbáld ki, egy átlag usernek egyik sem nyújt többet mint a másik.

Nem is hiszem hogy 5-6 évig használni akarod, szal. vedd amelyik elsőre tetszik.

2021. nov. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha az adroidot preferálod samsung, ha az ios-t akkor 13 pro, ha van még egy kis pénzed akkor 13 pro max...
2021. nov. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!