Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefonos csalás, mobil...

Gebgabi kérdése:

Telefonos csalás, mobil előfizetési számla terhére?

Figyelt kérdés
A havi számlámon 2db univerzális egyenlegfeltöltés,és 3db Apple digitális adattartalom vásárlás szerepel.(Androidos telefonom van)Ugyanazon a napon 10 percenként.Semmilyen tranzakciót nem végezetem,nem is szoktam a telefonszámlám terhére vásárolni.A mobilszolgáltató azt mondja már pedig az én telefonszámomról indultak ezek a tranzakciók,és beszéljem meg családon belül,hogy ki követte el.......Írtó ideges lettem ,és otthagytam az ügyintéző hölgyet. Lehetséges,hogy az én telefonszámomat felhasználva vásároljanak vele,ha nincs a kezükben a készülék,akár sms-formájában vagy applikáción keresztül?

2021. dec. 5. 16:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem nagyon lehetséges.

Amikor beállítom az iPhoneonon a szolgáltatón keresztüli fizetéstakkor kapsz egy smst

ezt:

"Annak megerősítésére, hogy a mobilszolgáltatói számlázás legyen az Apple-szolgáltatások fizetési módja, adja meg a(z) 1796 kódot."

Ha ezt a kódot (ami persze mindig más) nem írod be addig nem aktiválódik ez a fizetési mód.

Ha mégis úgy van ahogy mondod akkor ügyesek voltak. Nem lopták el, vesztetted el mostanában az irataidat?

2021. dec. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

" ideges lettem ,és otthagytam az ügyintéző hölgyet."

Ha nem lettél volna ideges, és kikéred a részletes számlát, azon rajta van hogy mikor történtek ezek az események.

Ahhoz a telefon sem kell feltétlenül hanem elegendő a szolgáltató honlapján bejelentkezni, és le lehet bonyolítani ilyen vásárlásokat.

2021. dec. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A részletes számla nem jutott eszembe,és persze az ügyintéző hölgy sem mondta.Ha a szolgáltató honlapján bonyolítja le vki az ilyen vásárlásokat,akkor hogyan tudja a telefonszámlámra terhelni a fizetést?.....és persze jóváhagyás nélkül,hogy lehetséges?????Ja,és még azt is mondta az ügyintéző,hogy nincs nyoma annak,ha sms-ben történnek vásárlások.Ezt sem értem,és nem magyarázta meg.Persze a részletes számla kikéréséhez újra be kell mennem,telefonon nem sikerült,mert nem tudom a szerződés jelszavamat. .....Az irataimat nem lopták ,és nem vesztettem el.....Tegyek feljelentést a rendőrségen?
2021. dec. 5. 19:01
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

Én arra tudok gondolni, hogy valamelyik telefonodra telepített alkalmazás küldözgetett a háttérben SMS-eket. Nem telepítettél mostanában valamit?

Amúgy ha nem szoktál a számlád terhére vásárolni, az a legjobb ha letiltod az emelt díjas szolgáltatásokat, meg a mobilvásárlást az előfizetéseden, és akkor ez nem fog megismétlődni.

2021. dec. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

"hogyan tudja a telefonszámlámra terhelni a fizetést?"

Elvileg sehogy. De a pegazus botrány óta én már nem hiszek semmiben.


"jóváhagyás nélkül,hogy lehetséges?????"

"Az irataimat nem lopták ,és nem vesztettem el....."

Azért kérdeztem, mert csinálnak már identitás másolást/lopást is. Hamis személyivel, megbízással a te nevedre a te számoddal csináltatnak sim kártyát és máris az ő telefonjukra meg a megerősítő sms.


"Tegyek feljelentést a rendőrségen?"

Menj be a szolgáltatóhoz és kérd meg az ügyintézőt, hogy nézzetek át mindent is. Ha nem vagy elégedett, akkor ne hagyd ott, hanem kérd inkább oda a főnökét. Nem érdekük nekik sem hogy hazudjanak, csak inkább egyszerűbb... vagy éppen újonc az ügyfeles és nem ismeri a rendszer bugyrait, vagy nem tudja hogy értelmezze amit lát a monitoron.


Aztán ha valamit találtok, vagy nem tetszik valami, akkor menj a rendőrségre. Ezt persze közöld az ügyfelessel és/vagy főnökével, meglásd mindjárt segítőkészebbek lesznek. :D

2021. dec. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

""hogyan tudja a telefonszámlámra terhelni a fizetést?"


-Egyszer kell csak megcsinálni, onnantól nem kell hozzá se sim, se telefon.

Esetleg árulkodó lehet ha afeltöltött egyenleg száma visszakereshető.


"azt is mondta az ügyintéző,hogy nincs nyoma annak,ha sms-ben történnek vásárlások.Ezt sem értem"


-Az a magyarázata, hogy a szolgáltató nem tartja nyilván az sms-ek tartalmát. Ebből kifolyólag az sms vásárlásokról sem tud. Csak a számlából láthatod, ha ilyen szolgáltatás számára lett sms küldve.

Csak a példa kedvéért, extrém módon a szolgáltatás maga állhat abból, hogy a megrendeléstől számítva minden nap 10 percenként levon x összeget.

Ezt a fajta fizetést letiltathatod a szolgáltatónál ha még nem történt meg.


A feltöltésen kívül a tartalom vásárlás irányába is el lehet indulni:

[link]

2021. dec. 6. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,sokat segített.Az Apple-nél nagyon rendesek voltak.Megnézték,hogy nincs fiókom.A számlákat törölték,és elindították a kivizsgálást,és az összegek visszautalását......és azt mondták,hogy sajnos van ilyen,pedig nekik nagyon jó a rendszerük,de nem én vagyok az első ilyen eset.....a mobilszolgáltatóval nem jutottam dűlőre.Úgyhogy panaszt teszek,fogyasztóvédelem,rendőrség.A számomról letiltottam mindenféle mobilvásárlást......
2021. dec. 6. 15:12
 8/10 A kérdező kommentje:

Lehet megvan a válasz... [link]

A gyerekem kb 1 hónapja,rátöltött egy játékot a telefonomra.Megtaláltam a listán,töröltem...

2021. dec. 7. 10:06
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagyszerű, sikerült, nem mindenki tudja ezt hideg fejjel átgondolni, csak az jár a fejében hogy önhibáján kívül kár érte, és ezért valaki felelős. De az internet korában nem számolnak a biztonsági kockázatokkal. Nem is olyan rég volt egy olyan eset, ahol adathalász alkalmazás garázdálkodott, de a tevékenységét fedve a megszerzett adatokat másik mobilon használta fel, és laikusként nehéz összefüggést találni.

Ezért fontos már a digitális szülői felügyelet is. A szülő nem feltétlenül van tisztában vele, a gyermeke meg még nem érti mi a veszélye.

Sajnos azzal hogy az internet bevonul a zsebünkbe, nem csak az előnyeit hozza magával.

Szép napot!

2021. dec. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szombat óta "bogarásztam",hogy vmi magyarázatot találjak,hogy történhetett.....Igen,ezt mondom mindig én is ......jó ez a digitális világ,de nem veszélytelen.

Köszönöm!Viszont kívánok szép napot!

2021. dec. 7. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!