Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen kijelző védőt érdemes...

Milyen kijelző védőt érdemes használni? Iphone 13-hoz kellene.

Figyelt kérdés

Bocsi, elég laikus vagyok a témában, azt látom hogy vannak a hagyományos fóliák amik gyanítom semmit sem érnek, azok az üveges dolgok de azok meg elcsúfítják a képet meg hülye érzés lesz az ujjamnak, a Media Marktban nagyon ajánlgatnak valamit 8 ezerért, azt mondják a sima fólia és az üvegfólia között van, meg hogy "űrtechnológia" meg ilyesmi, elég bullshitnek hangzik :D


Kinek mi vált be, ami még nem zavaró, de jól véd?



2021. dec. 12. 12:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Lassan 1.5 éve Almám van, nekem a vádárlás napjától az üveg van rajta, egyszer leejtettem és a fólia széle sérült csak meg, az is csak minimálisan. Tehát jó az üveg, nekem teljes üveg az egész fedőlapoz befedi.
2021. dec. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Először is a hagyományos fóliák is védenek, viszont gyorsan karcolódnak és macerás feltenni.


Üvegfólia meg miért csúfítaná el a kijelzőt? Mivel az iphone 13 nak lapos a kijezője simán lehet kapni teljes kijelzős üvegfóliákat amit kb észre se veszel hogy rajta van, az ujjadnak meg az üveg az üveg marad.


Az ilyen különleges üvegfóliák többsége nem véd semmivel se jobban mint a sima mezei 1-2 ezer forintos. Nézz neten körül amelyik szimpatikus azt vedd meg, hacsak nem métereket zuhan az a telefon a murvára akkor mindegyik meg fogja védeni a kijelződet.

2021. dec. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nem tetszenek az üvegfóliák, mert eltorzítják a képet, nem olyan mint amikor nincs rajta, és az érzet sem az a sima csúszós érzet mint védő nélkül, olyan tapadósabb, keményebb érzet vagy nem tudom hogy mondjam
2021. dec. 12. 18:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérdező te nem tudom milyen üvegfóliát használtál életedben de nekem ilyennel sose volt gondom, ugyan abból az anyagból van mint a kijelződ maga.

Torzítani akkor tudna ha nem egyenletes lenne a felülete, reflektálódást pedig a fizika törvényei nem engedi, mert ahhoz 45 fok körül kéne a fénynek az üveggel találkoznia.


Fóliák már tudnak torzítani, főleg amik matt felületűek

2021. dec. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"elég bullshitnek hangzik"

Védelem szempontjából az is. ClearPlex (hívják még Refoxnak, hibrid TPU-nak meg nanofóliának is) a neve: ez TPU-PET kompozit fólia, körömmel tudsz bele karcolni és ha szerencséd van hő hatására kisimul. Vagy nem. A valódi előnye hogy helyben géppel vágják ki és nem készen van; tehát olyan készülékekre is tudnak fóliázni ha akarnak, amikre sehol nem kapni semmilyen védelmet pl.Leagoo Z10, iQos e-cigaretta vagy Xiaomi roller kijelzők.


"tapadósabb, keményebb érzet"

Ilyenek például az XPro sima TG 0.33 és 0.20 üvegei, a Lito TG 0.33 meg a noname kamu 9H (jó, ha 6H keménységűek) vackok. Nem olyan sima a felületük, mikroszkóp alatt kiválóan látszik hogy mennyire barázdáltak a kijelző üvegéhez képest. Ez okozza azt is, hogy ha rájuk cseppentesz pl.pipettával nem marad meg egy helyen hanem szétterül rajta a csepp. Ezeket a mikrobarázdákat látod torzulásnak és ezt érzed az ujjaddal is.


Amik BIZTOSAN nem lehetnek ilyenek: Az XPro Full 3D és 2.5D üvegei, a Blueo ESD 2.5D üvege, a Type Gorilla ESD 2.5D üvege a Meleovo Defense 2.5D üvegei (nem a Flexible szériásak!) stb. A valódi keménységük jellemzően 8H és az Anti-glare, Matte és Privacy szériájú üvegek torzítanak ezekből is.


#4 "ugyan abból az anyagból van mint a kijelződ maga"

A grafitceruza és a gyémánt is szénből van de más a molekulaszerkezetük aminek az eredményét ismerjük.

A Corning Gorilla Glass kompozit üvegeinek összetétele és gyártási technológiája ugyanolyan ipari titok, mint régen a Coca-Cola receptje volt. Nyilván nem azért öltek komoly pénzeket a Glass6, A Victus, a DX/DX+ fejlesztésébe, hogy csak úgy másolgassa mindenki az iparban.

Már a Glass6 üveget is 7-8N erővel kellett megnyomni 0,5mm ipari gyémánt fejjel hogy sérüljön, a Victusnak 12N kell. Az átlagos kijelzővédő üvegek 5N, a jobbak 7-9N között mozognak.

A rugalmassági modulusukba bele sem megyek.

2021. dec. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!