Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az 5G mennyivel gyorsabb mint...

Az 5G mennyivel gyorsabb mint 4G IOS-en, Androidon és egyéb más belepo/közép és felsokategóriás készülékeken?

Figyelt kérdés
Tehát pl megéri egy 5G telefon mondjuk egy olyannal szemben ami csak 4G tudd és talán alapból kicsit többet tud. Pl az IPhone 12 a 11 Proval szemben. Android vagy más oldalon most nem tudok ilyen példát mondani. A 11 Pro ugye picit gyorsabb és kicsit több lehetőség, funkció van benne főleg kamera tekintetében nézve. Ez jobban megéri mint az IPhone 12 5G-vel. Főleg egy olyan embernek aki sokat mobilnetezik. Aki pl én vagyok legalábbis néha van ilyen . És nekem Vagy talán az 5G nem csak mobilnetre hat ki hanem az otthoni WiFi hálózatra is kisvárosban is? Bár én gyakran járok videknagyvárosba mert ott tanulok. Vagy pontosan azt még mik használják és mit tud? Tényleg olyan káros? És abban, hogy mennyire lesz káros van jelentősége annak, hogy tudja a készülék az 5G-t vagy sem. Elvileg már csak az antenna miatt is káros lesz amit mindenhova felszereltek. Azonban nem tudom, hogy egy eszköz ami tudja még rosszabbá teszi e. Nekem IPhone 7-sem van haveromnak Huawei P20. De a 4G mobilnet már mind2-knek volt, hogy beakadt. Apámnak IPhone 8 van neki is volt, hogy 2 percig nem csinált semmit. Én meg az IPhone 7-en hiába kapcsolom be a 4G akkor is 3g-t ír. Azt még nem próbáltam, hogy csak a 3G legyen bekapcsolva nem tudom az mennyivel lassabb. Ha egyáltalán az én telefonom tudja teljesen a 4G-t. A lényeg az, hogy én is gondolkodok IPhone 12 vs 11 Pro vételen. De emellett Xiaomi mi 11T is gondolom.

2021. dec. 14. 21:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

"pl megéri egy 5G telefon mondjuk egy olyannal szemben ami csak 4G tud"

Nem.

Átlagfelhasználónak teljesen felesleges az 5G.

2021. dec. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
annyival egészíteném ki 1-es kollégát, hogy ha olyan helyen laksz ahol nincs 5G lefedettség akkor meg aztán pláne nem éri meg.
2021. dec. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja és még egy dolog:

nem tom vodánál meg telenornál hogy van, de a telekomnál csak a két legdrágább (korlátlan) mobilnetcsomagban elérhető az 5G!

2021. dec. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Igen, a Telekomnál meg a Vodafone-nál is csak a legdrágább, korlátlan csomagokban van alapból 5G.

A Telenornál nincs ilyen korlátozás, ott bárki használhatja az 5G-t, ha elérhető az adott területen.

2021. dec. 15. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én telenornál vagyok pont
2021. dec. 15. 14:05
 6/11 anonim ***** válasza:

1. nézd meg a telenornál hogy nálad van-e 5G lefedettség.


2. nézd meg a teszteket:

https://www.youtube.com/results?search_query=telenot+5g+teszt


3. szerintem mezeu felhasználónak tök felesleges az 5G sebesség.

én most váltottam a vezetékes csomagomat 100 megbitesről 200-ra, mert megújítottam a hűségemet. Alig látok különbséget... jóformán csak a speedteszten látom hogy gyorsabb.

Facebook, messengerek, youtube, stb általános felhasználási szokásoknál nem fogod látni a különbséget. 40-50 megbites netnél is ugyanolyan sebességgel töltődik be a facebook mint 300-400-nál. Nem a csak net sebessége számít.


Ha viszont neked feltétlenül szükséges a rendkívül gyoirs internet a munkádhoz akkor hajrá vegyél olyan eszközt. De gyanítom nem ez a helyzet, mert akkor nem itt kínlódnál, hanem már megvetted volna :D

2021. dec. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tehát hétköznapi felhasznalasban még akkor sem segít az 5G támogatottság, hogyha mondjuk rossz a net egy adott településen (pl lassú) és ha a 4G olyan akkor az 5G sem lesz jobb? Mert egyébként akkor az 5G mire való pl milyen munkához? Egyébként egy 10 fős városában élek és tőle 40 km-re egy 50 ezer fős városba járok este gimibe heti 2x illetve hétvégente bulizni, haverokhoz. Elvileg ha nem is kötötték be mindenhol az 5G-t még akkor is hamarosan biztos, hogy befogják.
2021. dec. 15. 17:22
 8/11 A kérdező kommentje:
És akkor az 5G csak mobilinternetnél érvényes wifinél nem?
2021. dec. 15. 17:23
 9/11 anonim ***** válasza:

Általában ahol van 5G, ott a 4G-t is fejlesztik, több Band-et is bekapcsolnak, szóval egy 3CA vagy 4CA képes 4G telefonnal is simán hozhatsz 200-300 Mbit letöltést.

Ahol meg nincs 5G, csak mondjuk egy bedugult B20-as 4G, ott hiába az 5G-s telefon.

Viszont ha csúcskategóriás telefont szeretnél venni, és 3-4 évre tervezel vele, akkor azért lehet érdemes 5G-set venni. Nyílván időtállóbb technológia, és simán lehet hogy 3 év múlva már fog számítani.

2021. dec. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 grafno ***** válasza:
Én 5g miatt(is) valtottam telot, de szinte semmivel nem gyorsabb az s21u letoltesben mint az s10+ volt anno. 4gnel 100mbit volt a max letoltes és mindenhol fullon ment a letoltes ahol a lehetett a YT is stb. 5g-n sem érzek különbséget itt az elmúlt 300mbit a letoltes de a valahol így is csak 30-50mbittel jön a cucc le. 4g-n is ment a YT 2160-ba. A horribilis kiepitesi ktg-k ellenére nekem nem tűnt fel semmi gyorsaság.
2021. dec. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!