Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mai telefonoknak miért nem...

Mai telefonoknak miért nem lehet leszedni a hátlapját? Samsung Galaxy S4 telefonom van. Lepattintom hátlapot, és kicserélem az akksit ha cserélni kell. Miért lett bonyolultabb az egész ?

Figyelt kérdés

2021. dec. 15. 14:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

Vízállóság növelése illetve helytakarékosság. Levehető hátlapú telefonokat nehéz vízhatlanná tenni és a mostani telefonoknál ez szinte alap dolog, még akkor is ha nem kapott IP értékelést.

Másrészt kivehetőség miatt plusz elemekre is szükség volt, pl az S4 -nek is van belső műanyag lapja ami leválasztja az akkut az alaplaptól, viszont ezek nagyon sok helyet foglalnak és ez a hely kell a nagyobb akkunak, kameráknak stb.

2021. dec. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%

Azért hogy csökkentsék az élettartamát. Ne tudd mondjuk 8 évig használni hanem 6 év után már annyira idegesítően gyenge lesz az akku hogy a csere ára helyett egy újat veszel inkább.


Vízhatlanság csak az egyik indok, de mivel egyáltalán nem vált iparági sztandardé hogy vízálló a telefon így erre nem lehet fogni.


Megoldható lenne minden de ugye az akarat és a bevétel nem ebbe az irányba megy.


Tipikus esete a jack dugó eltüntetése az Almánál, jött a duma hogy nagyobb lesz az aksi, meg vízállób lesz a telefon. Nos van jack dugós vízálló telefon. Akku nem lett nagyobb és még arra is lusták voltak hogy a helyére bármit tervezzenek a burkolat alatt- Konkrétan a iPhone 8 belül ott a helye a jack dugónak, csak nincs kivágva és ez a filléres alkatrész hiányzik. Csak a DA konvertert hagyták le a nyákról.


Profit növelése a cél alapvetően minden ilyen funkció eltüntetésének...


Fairphone -ban megoldották az akkucsere kérdését. jack -est meg onnan is lehagyták már...

2021. dec. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
8%

1-esnek igaza van mindenben. A beépített akkumulátort zgyanakkora kapacitás esetén sokkal kisebb helyen lehet elhelyezni, vagy nagyobb kapacitásu akksit lehet elhelyezni ugyanakkora helyen. Nézd meg a foskotró S4-esedet, hogy a kipattintós akksi körül mennyi felesleges üres hely van!

Továbbá az érintkezők miatti meghibásodás lehetősége is megszűnik a fix bekötés miatt.

Nekem sokkal bonyolultabb az ha pattintgatom a hátlapot és cserélgetem az akkumulátorokat mint az, hogy veszek egy külső akkumulátort és azt dugom rá a telefonra. Egyrészt tudom tölteni használat közben is (míg az általad kicserélt lemerült akkut újra vissza kell tenni a telefonba feltölteni majd valamikor), emellett a külső akksival minden mást is tudok tölten (ellenben a te csereakksidat csak az ócska S4-esedben tudod használni).

2021. dec. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
# Fairphone illetve a többi hasonlóan jól szétszedhető telefon viszon általában nem rendelkezik flagship tulajdonságokkal, rosszabb procik, kisebb kamerák stb.
2021. dec. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%
Valószínűleg nagyobb igény volt arra, hogy a telefon vékony legyen. Talán az akksik is tovább bírják, mint 5 éve. Ha nagyon akarod, akad 1-2 modell, de inkább az alsó kategóriában.
2021. dec. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
58%

"Azért hogy csökkentsék az élettartamát."

De buta vagy. :D


"Megoldható lenne minden de ugye az akarat és a bevétel nem ebbe az irányba megy."

Mondom én hogy buta vagy... megoldható, de sokkal drágább lenne és azt az árat nem akarod kifizetni! Illetve sokkal vastagabb lenne a telefon. Meg leeséskor szétesne és adatvesztésed lenne. Akkor meg azért nyivákolnál.

2021. dec. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
3- Egyáltalán nem fos. Nem gyors már igaz. Van jack, értesítő led. Nincs képernyőbe semmi belogó izé (notch vagy , kamera lyuk ) Kompakt méretű, és könnyű.
2021. dec. 15. 15:15
 8/15 anonim ***** válasza:
66%

#7 Mostani telefonokat 10 perc alatt használhatóra fel tudod tölteni, nem tudom te hogy vagy vele de mikor volt még olyan telefonom amibe lehetett akut csrélni, még akkor se szedegettem ki és tettem bele másikat. Arra használtam mikor befagyott a 3-mas android akkor újra tudjam inditani gyorsan :D


Jack dugót nem használtam régóta, mert állandóan beleakadt a kábel dolgokba, sokkal egyszeűbb egy bluetoot füles.


Notch meg punchole-t meg észre se veszed pár óra használat után, mivel hosszabb a kijelző ezért youtube, netflix stb dolgokba nem lóg bele, amúgy meg semmi fontos nincs ott amibe még belelóghatna. De a legtöbb telefonnál ki tudod kapcsolni a kijelzőnek azt a részét ha nagyon zavarna.


Kompakt telefonok mindig léteznek, ott az iphone 12-13 mini, de megint csak ha hozzászoksz a nagyobb mérethez akkor nem fog túlságosan izgatni.

2021. dec. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
41%
Csak hogy tudd, nincs olyan hogy nem cserèlhető az akku egy telefonban. Olyanról mèg sosem hallottam hogy az alaplaphoz lenne forrasztva közvetlenül. Az hogy megnehezítettèk a cserèt már más kèrdès.
2021. dec. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
41%

"már annyira idegesítően gyenge lesz az akku hogy a csere ára helyett egy újat veszel inkább."

az ilyen embereket sosem értettem akik egy egyébként teljesen használható telefont egy maximum 12 ezres kiadás miatt lecserélnek...

2021. dec. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!