Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Össze lehet az foglalni...

Alla Bársony kérdése:

Össze lehet az foglalni konkrétan hogy mi szól az Android mellett és mi szól az iPhone mellett? Szóval melyiknek mi az előnye És mi a hátránya? Leginkább az érdekel

Figyelt kérdés
hogy érdemes e olyat csinálni hogy mindkettőt tartani hogy mindkettőnek élvezhessük az előnyeit a hátrányai nélkül? (Arra egyiket se használnánk a mi annak a hátránya)
2021. dec. 16. 05:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően nincs sok különbség, egy normális, jó minőségű androidos telefon nagyjából annyiba kerül, mint egy szifon. Inkább egyéni megszokás vagy meggyőződés kérdése a dolog. Nekem az első okostelóm szifon volt, nem szerettem, valahogy nem illett hozzám, de természetesen nem azt mondom, hogy az egy rossz telefon volt. Azóta mindig androidost veszek, valahogy jobban kedvelem őket.


(Egy éve mégis elgondolkodtam egy új szifonon, konkrétan a minin, mert az én kezembe inkább kisebb fajta telefon való, de aztán rátaláltam a Samsung s10e-re, ami még méretileg egész korrekt, és minőségben is megüti azt a mércét, ami nekem kell.)

2021. dec. 16. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2021. dec. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Személyes gondolataim:

Régebben Androidot használtam, úgy voltam vele, hogy semmi értelme az iPhone-nak, ha ugyan azokat a funkciókat megkapom Androidban olcsóbban.

Aztán lett egy MacBook Airem, és beszippantott az Apple ökoszisztéma, egy XS-el használtam vele.

De mivel Tech-mániás vagyok, nem bírtam magammal, és pár hónapja lecseréltem az XS-t egy Samsung Galaxy S21 Ultrára, merthogy kipróbálom mennyit fejlődött az Android, milyen most egy Androidos Flagship.

Hát… kb. 3 hónapot bírtam vele. Nem mondanám hogy rossz volt, sőt… az XS-hez képest pl. a 120Hz-es kijelző igazi áttörés volt számomra. Mindent meg bírtam vele csinálni, de… valahogy nem volt ott a felhasználói élmény, maga a rendszer használatának “folyékonyaága”, mint IOS-nél.

Úgyhogy 3 hónap után lecseréltem az S21Ultrámat egy 1st gen. iPhone SE-re. Tudom, eléggé furcsa, de mégis ugyan úgy mindent, meg tudok csinálni egy 1/10-edszer annyi értékű telefonnal, és még jobban is szeretem használni. Egyedül a kamerája ami eléggé hiányosnak érződik mind az S21 Ultrához, mind az XS-hez képest, úgyhogy a jövőben telefon csere helyett, egy Canon M50/250d szintű fényképezőbe fogok befektetni. Meg tudod úgy vagyok vele, hogy ha véletlen suliban kieski a kezemből, nem 300k megy a levesbe, hanem csak 30k. Azért nem mindegy.

Szóval… eléggé elkanyarodtam a kérdéstől, de szerintem mielőtt bárki is véleményt mond bármelyikről, mind a kettőt ki kell (napi használat szintjén) próbálnia, és akkor is csak az ő személyes preferenciáját fogja megtalálni, hiszen mindenkinek más a szimpatikus.

*Ja, ill. még annyi jutott eszembe, hogyha valakinél ios hátrány lenne az, hogy az “appok szabadsága” meg ilyesmi, arra azt tudom mondani, hogy IOS-re is lehet Sideload-olni, így pl. én is reklámmentes YouTube-ot (Ceretube) használok iPhone-on/iPaden is, jailbreak (azaz androidnál kb. root) nélkül. Csak mindez Androidon egyszerűbb (YouTube Vanced).

2021. dec. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!