Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sok ember miért inkább részlet...

Sok ember miért inkább részletre veszi a telefont?

Figyelt kérdés
2021. dec. 21. 15:52
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Mert nem tudatosak pénzügyileg.


Volt ilyen tanulmány kb 10 éve, hogy Európában Magyarországon viszik a legtöbb telefont annak hatására, hogy 0 forintért elvihető.

Egyszerűen a tény, hogy nem kell itt és most fizetni, valamiért azt a benyomást kelti bennük, hogy akkor már olcsó vagy jól jártak vele.

Pedig így konkrétan többet fizetnek érte, mintha helyben fizenték ki. Csak a kis részleteket nem számolják össze. Gyakran már meg sincs a telefon mire kifizetik az utolsó részletét.


Ráadásul nagoyn sokan drágább telefont vesznek mint amit megengedhetnek maguknak. Olyanok mászkálnak 150-200ezres készülékekkel, akiknek láthatóan gondot okoz a hónap végén kenyeret tenni az asztalra. De az Ifonra meg a 8K kijelzőre szükség van. Persze aztán sokszor panaszkodnak is, hogy nincs elég pénzük dehát... ezvan.


Ha nyers akarnék lenni, azt mondanám, hogy egyszerűen buták, de maradjunk csak a "pénzügyileg nem tudatos" kifejezésnél.

2021. dec. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ilen az én rokonságomba is van, enni valóra alig van pénzük de piszok drága telefont vettek, persze hitelre és nagyon sokba kerül mire letörlesztik.
2021. dec. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Mert miért ne? Minek adj ki egyszerre nagyobb összeget, ha részletben egy havi bizonyos összeget rátudsz fordítani úgy, hogy meg sem érzed?
2021. dec. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

En is emiatt vettem reszletre, mint amit a 3-as mondott. Megvehettem volna magat a keszuleket is reszlet nelkul, de mivel van 2 kutyam, ezert mindig kell, hogy legyen rajuk plusz tartalek, esetleges hirtelen jovo betegseg/ mutet miatt, mert soha nem tudni.

Na ez a penzem ugrott volna, igy inkabb megvettem reszletre. Tudom fizetni havonta? Igen. Kenyerrel kell a torleszto es ehenhalunk emiatt? Nem.

Na akkor ez a lenyeg.

2021. dec. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Végülis meg tudom érteni.

Engem mondjuk zavarna, hogy így több pénzbe kerül mintha egyszerre fizettem volna ki.

Igaz, nekem pl nem döntené be a tartalékot, mert úgy van felépítve a tartalék, hogy fél évet munka nélkül is eléldegélünk belőle.

Mondjuk még soha nem is vásároltam olynan tárgyat ami a havi fizetésem egyharmadánál többe kerülne. Egy mosogatógépre azt mondom megér 100-120 rugót, de egy telefon.. De persze kinek mi

2021. dec. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Mondjuk még soha nem is vásároltam olynan tárgyat ami a havi fizetésem egyharmadánál többe kerülne."

Jó, hát az ilyen elméleteket hagyjuk inkább...

2021. dec. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerintem megéri telefont részletre venni!
2021. dec. 22. 09:59
 8/9 anonim ***** válasza:
Milyen elmélet?
2021. dec. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én sem vettem sose részletre telefont, de megértem, ha valaki nem akar X ezer forintot otthagyni egy összegben, inkább kifizeti részletekben, még akkor is, ha úgy többe kerül. Nagyobb érvágás kiadni egyben sokezret, mint részletekben egy keveset.
2021. dec. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!