Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik okostelefonnal tudom a...

Melyik okostelefonnal tudom a legtovább kihúzni?(5-10 év akár 10+)(200 000 Ft alatt)

Figyelt kérdés

Időtállóság a fő szempont.

Tudom ebben minden piacon lévő telefon gyenge, 3-5 évre vesznek az emberek telefont, de pont azért teszem fel ezt a fura kérdést.

A másik szempont hogy ne "bunkofon" legyen, tehát kompatibilis legyen a legtöbb mai app-hoz.


2021. dec. 24. 18:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%

Talán valamelyik IPhone az, ami jó lehet neked.

Ők sokáig kapnak szoftverfrissítést (6-7 év), és még a szoftverfrissítések után is jól használható a készülék.

2021. dec. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Iphone 11 vagy SE
2021. dec. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem a legtöbb mobillal ez megoldható. Kicsit olyan mint ami a "nagyoknál" megtörtént. A windows 10 is felmegy kb. bármire és ma már egy 15 éves hardverrel is bőven lehet netezni.


Ha megnézed androindnál is látni, hogy a legtöbb app min. 5-ös verziót igényel. Ami már 7 éves. Ha az android 11 még időtállóbb lesz, akkor egy mai mobil már kibír 10-t.

Memóriából pedig kapsz annyit (8GB+), hogy ne legyen kevés ha az alap dolgokat nézzük. Sőt, ma már komolyabb feladatokra is befogható egy mobil és bírja is. Többi hardvert nézve ugyan így. Még PC szinten is elég egy 2mag/4szálas proci, ezekbe meg már rég 8magosokat pakolnak minimum. Persze nem csak a magokat kell nézni, de a lényeget érted.


Iphone felhozatalt nem ismerem annyira. De gondolom ott is hasonló a helyzet. Az 5 év biztos, hogy meglesz bármivel.

2021. dec. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
62%
10 év teljesen reménytelen, 5 talán, viszont 200 ezer alatt ismét csak nem fog menni.
2021. dec. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ráadásul miért szivatnád magad egy 5-8 éves elavult vacakkal (mert ennyi idő után az lesz, még akkor is ha csúcsmodell volt újkorában), a legyengült akkuról már nem is beszélve.
2021. dec. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

#3 Hiába megy fel, szerintem a legtöbb weboldal megeszik reggelire egy 2006-os high-end Core 2 Duo-t. [link]

Rossz ötletnek tartom 5-10 évre venni telefont, sosem lehet tudni, mi lesz akkor, az Apple is csődbe mehet pár év alatt, mindenesetre frissítéseket ők "garantálnak" a leghosszabb ideig telefonon. Persze nincs kizárva az sem, hogy ez felmegy 7-ről 10-15 évre egyszer.

2021. dec. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

#6

De az már megjelenéskor sem számított annyira erősnek. Ellenben egy Q9650 mai napig elég alap dolgokra, pedig 2008-as. Én egy Phenom II X4 965 procit használok, nem érzem hogy gyenge lenne. Mondjuk van egy jobb GPU-m és a GPU gyorsítás miatt nem kell izgulni, mennek így a 4k videók is, stb.


Am sorry az offért kérdező.

2021. dec. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
#7 15 évet mentem vissza az időben, akkor ez volt az egyik legerősebb. Az általad említett darab, ahogy írod is, 2008-as. Amúgy a gépben, amiről írok, egy Athlon II X2 240 van, ami hasonló teljesítményű, mint az említett, kb. 2 évvel korábbi Core 2 Duo. Na jó, talán túloztam, talán annyira nem gyenge. Mindenesetre egy mai alap Celeron is kb. 2-szer erősebb.
2021. dec. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Senki sem gyárt olyan telefont, aminél cél lenne az, hogy 10 évig használható maradjon. Működni szinte mindegyik működni fog, ha nem vered szét (max aksit kell cserélni), de szoftveresen egyre kevésbé lesz támogatott és egyre jobban eljár a hardvere felett is az idő.

Nekem régen mindig Samsung telefonjaim voltak és az olcsóbb kategóriások is működtek kb. akármeddig, egyiket sem azért cseréltem le, mert működésképtelenné vált volna. Anyám még a mai napig használja a Samsung Note 4-emet, ami most lesz lassan 9 éves, ráadásul még az eredeti aksi van benne (kellene új, csak nem igazán lehet már olyat kapni, ami ne rohadt volna egy raktárban éveket). Viszont ő semmi másra nem használja, csak telefonál vele. Ha akarná használni az okosfunkcióit, akkor egy szenvedés lenne az egész.

Öcsém is egy levedlett Samsungot használ, az is már 4-5 éves lehet, az meg egy S szériás. Ez viszont minden szempontól hibátlanul működik, de egy hasonló telefon mai új ára közelebb van a 300-hoz, mint a 200-hoz, az biztos.

Húgom egy ezer éves, pár tízezer forintos Xiaomit nyúz, amit közben már ripityára tört, de még mindig működik.

2021. dec. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

az kemény hogy te 5-10 év alatt úgy tervezel hogy egy ~150-200 ezres telefon kiadás


ha ilyen távlatban ennyi pénz problémás összeg neked, akkor szerintem nem azon kellene spekulálnod hogy hogyan "húzd ki" egy telefonnal, hanem hogy hogyan keress több pénzt.

2021. dec. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!