Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik okostelefonnal tudom a...

Melyik okostelefonnal tudom a legtovább kihúzni?(5-10 év akár 10+)(200 000 Ft alatt)

Figyelt kérdés

Időtállóság a fő szempont.

Tudom ebben minden piacon lévő telefon gyenge, 3-5 évre vesznek az emberek telefont, de pont azért teszem fel ezt a fura kérdést.

A másik szempont hogy ne "bunkofon" legyen, tehát kompatibilis legyen a legtöbb mai app-hoz.


2021. dec. 24. 18:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Igazából 5-10 évre jelenértéken 200 ezer forint nem kevés telefonra, csak ne egy telefonnak kelljen feltétlenül eddig bírnia. Ha kb. 3 évente cserélsz telefont, akkor ebből vehetsz egy 60-70 közötti telefont, ami azért bőven használható lesz 3 évesen és akkor 9 évre legalább jó vagy. Vagy kettő darab 100 ezer körülit, azok is azért kibírják 4 évig általában, használható állapotban.


Inkább csinálja ezt, mint erőn felül vegyen telefont. 200 ezer kb. másfél havi bérem, mégsem vennék jelenleg semmiképp sem ennyiért telefont, mert nekem tök fölösleges. Én sem akarok kiszórni valamire úgy pénzt, hogy nincs értelme.

2021. dec. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

az ifon vásárlás megmagyarázása hihetetlen magasságokban operáló logika mentén történik


sosem meri senki sem bemondani azt hogy neki megér 3 éves részletre megvenni egy telefont csak azért hogy menő lehessen vele, illetve hogy szociális köreiben jobb elfogadást tudjon tőle remélni.

2021. dec. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
Szerintem a szoftverfrissítés a legfontosabb, ha nincsenek komolyabb hardveres igényeid (10 év alatt sok víz lefolyik a Dunán).
2022. jan. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

HW ileg elég sok közép felső kategóriás sokáig elég lesz.

Az egy másik kérdés hogy fizikailag hogyan fogja bírni és medig jön rá frissítés.


Ilyenben 3 versenyző van összesen.


Apple, de 200k alatt eleve már csak öregebb telefonokat kapsz, bár az SE pláne ami esetleg idén jön az HW -ben jó lesz, de egy akku cserét számolni kell 2-3 évente.


Másik a Samsung. A52s 5G annyira brutálisan jó lett hogy az A53 nak fel kell kötni az alsót.


Harmadik amiről nem sokan beszélnek.

Fairphone 4

Nem olcsó, de nem 2 meg 3 évre tervezik aztán dobd el.

Hanem minden elemét külön magad meg tudod venni ha elromlik és kis bénázással magadnak ki tudod cserélni, azaz javítani, az akkumlátort is.

HW ben középkategóriás, amiben komoly hátránya van a többiekhez képest azok a fotós képességek. Erre nem feküdtek rá. Tud fotóz és nem 10 évvel ezelőtti képeket csinál, de nem ér fel az árkategóriájában tanyázó többi mobil de még a középkategóriás mobikok között is elvérzik ebben. Egyébként minden másban megállja a helyét. Cserébe az ára mellbe vágó lehet.


10 év az nagyon sok, pláne ha megnézed 10 éve hol álltak a mobilok a maiakhoz képest. 5 év az viszont realitás. Viszont azt hiszem 7 év támogatás jár a Fairphone -hoz.

2022. jan. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Plusz most vagyunk - szerintem - egy újabb telefonreform küszöbén. Jönnek az összecsukható, üveglap vékonyságú, átlátszó, stb. telefonok. Ha ez abszolút nem fog számítani neked 3-4 év múlva, akkor most is vehetsz valamit abból, amit 14-es írt.
2022. jan. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Én azt nem értettem soha, hogy valaki, akinek látszólag teljesen mindegy a telefon hardveres és szoftveres elavulása (mint jelen esetben), az az ember miért vesz mondjuk 8 évre egy 200 ezres telefont, amikor sokkal logikusabb lenne pl. 4 évente 100 ezres telefont venni, és akkor kiadásban ugyanott tartana, de mindig frissebb (és biztonságosabb) eszköz lenne a birtokában.
2022. jan. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Inkább csinálja ezt, mint erőn felül vegyen telefont. 200 ezer kb. másfél havi bérem, mégsem vennék jelenleg semmiképp sem ennyiért telefont, mert nekem tök fölösleges. Én sem akarok kiszórni valamire úgy pénzt, hogy nincs értelme."


Hopp, ezt úgy értettem, hogy másfél heti :)

2022. jan. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
nekem masfel heti
2022. jan. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!