Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért romlik ilyen gyorsan az...

Miért romlik ilyen gyorsan az akksim?

Figyelt kérdés

Egy iphone 12 telefonom van, ebben a hónapban, hogy fél éve vettem. Eddig 100%-on tudtam tartani az akksi kapacitását de pár napja minden nap lemegy 1%-ot. Igy se rossz mert 96%-on van, de azért eléggé szúrja a szemem és nem tudom hogy mitől lehet ez.


Rendes válaszokat megköszönném és nem érdekelnek az apple ellenes emberek véleményei!



2021. dec. 28. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Ez teljesen természetes folyamat.

Egy lítium akku élettartama, kb. és durván 1000 töltésszám.

Nagyjából 1000 töltés után válik érezhetően gyengének az akku.


Ezért is mindegy, hogy gyorstöltés, vagy sima töltést használsz, maga a töltésszám a mérvadó.


A telefonod akkuja simán időarányosan romlik, nincs vele baj.

2021. dec. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Fél év óta ugyan annyi ideig tudod használni vagy hamarabb is merül?
2021. dec. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Egy lítium akku élettartama, kb. és durván 1000 töltésszám."

Az Apple 500-ig garantálja. És inkább ciklusszámnak hívjuk! Egy töltés nem egyenlő egy ciklussal!

A 96%-os akksi meg kb vadonat új. Ilyen használat mellett 3 évig tuti kihúzod vele. Előbb fogod megunni a telefont mint az akksi megdöglene annyira, hogy nem lehetne használni.

2021. dec. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem az a bajom hogy romlik az akksi, hanem hogy 4 nap alatt 4%ot romlott és ezt nem értem hogy mitől lehet. Ugyan úgy használtam/ töltöttem mint ez előtt.

2. Kommentelő: egy kicsit érezhető hogy hamarabb merül de nem vészes

2021. dec. 28. 13:34
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#4

Az akkumulátor százalékos romlása nem arányos az idővel. Nekem viszonylag hamar 99 lett, utána stagnált vagy fél évig, egészen gyorsan lement 91-re. Ott is volt úgy 7-8 hónapig, majd megint romlásnak indult, most már megint vagy fél éve 82%.

2021. dec. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!