Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vegyek új telefont vagy...

Vegyek új telefont vagy javíttassam meg a régit?

Figyelt kérdés

Van egy utazós iPhone 8-am, sérülésmentes új akksival, és van egy iphone XS-em, az volt használatban 2019 júniusa óta. Sajnos egy autóbalesetben (nem én voltam a vétkes) mind az autó, mind a telefon képernyője megsemmisült, szerencsére én nem. A képernyőcsere 70, az akksi csere (már csak 80% az akksi kapacitása) még 50. Érdemes-e fontolóra venni, hogy új telefont vegyek (iphone 12 mini vagy 13 mini érdekelne) vagy inkább hozzam rendbe az XS-t.

Tudom, hogy vannak jobb telefonok más gyártóktól, de már csak a megszokásból is csak iphone jöhet szóba, szeretném elkerülni a beszólogatást)



#iPhone #vétel #javítást
2022. jan. 4. 11:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Vegyél újat, ezt meg add el alkatrésznek!


A károkozó biztosítójának leadtad a kárigényt a telefonra?

2022. jan. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Rajtad múlik, az XS javítása összegezve mégis csak 130ezer forint míg egy 13 mini 295ezer forint.

Az XS egy jól használható telefon a mai napig és az Apple szoftverfrissítésekkel még minimum 2025ig támogatni fogja:

[link]


Ha vágysz egy kisebb, újabb telefonra és van közel 300 ropid rá akkor simán vehetsz újat... De ha megfelel az XS teljesítménye még mindig akkor bőven meg ér 130-150ezret hogy rendberakasd ugyanis még mindig egy király, felsőkategóriás telefon.

M

2022. jan. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Elsősorban örülj hogy a balesetben nem lett bajod. Másrészről pedig én úgy gondolom hogy érdemes lenne eladni mindkettőt és venni egy újat! Én ugyan dolgozom már és van saját keresetem így csak a magam nevében tudok beszélni hogy 3 évente cserélek telefont mert úgy érzem ha már dolgozom és adózok akkor ennyit megérdemlek! Ami téged illet ezt neked kell eldönteni végső soron! Ha eltudnád adni mindkettőt és vennél egy új iphonet szerintem úgy járnál a legjobban! De kíváncsi vagyok mások véleményére is!
2022. jan. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Igen egyetértek a 2. Válaszolóval, maximálisan elégedett vagyok az xs teljesítményével, viszont a 64 giga nagyon kevés, állandóan szól, hogy megtelt. Persze ez csak egy apró szempont, összeségében a telefon teljesen használható.
2022. jan. 4. 12:07
 5/12 A kérdező kommentje:
A biztosító lerázott azzal, hogy nem bizonyítható, hogy a balesetben sérült meg a telefon.
2022. jan. 4. 12:09
 6/12 anonim ***** válasza:
Én inkább vennék újat(vagy használtat) mert az XS olyan 130 körüli áron van , neked meg kb a javíttatása ugyanennyi. 180 ért meg vehetsz használtan egy 11 pro-t.
2022. jan. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A biztosítónak van felügyeleti szerve
2022. jan. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

a balesetről a helyszínen készült kárbejentő?

be lett írva, hogy ki sérült meg?


a mobil képernyő be lett írva?


mobil épségét 2 tanú igazolhatja...

2022. jan. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#6

Inkább vegyen használtan egyet aminek az élőéletéről semmit nem tud, mint sem a saját telefonját amihez ő nyúlt először újítsa fel? Én ebben nem látok logikát..

M

2022. jan. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#6 olvasd el rendesen amit írtam XS javítása 130 annyi mint egy használté, így törötten kb 50 ért el tudja adni, érdemesebb akkor már vagy használtan egy újabbat,jobbat venni 130+50 ami 180 vagy kb ad hozzá 30 at még és vesz egy minit.



“Előélete” ez egy telefon nem egy autó amit karban kell tartani, elég egyértelműen látszik ha nincs rendbe vele valami. Rutin csekkolás kell azaz akku, kijelző,faceid, kamera.

2022. jan. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!