Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A telefon gyorsaságát és...

A telefon gyorsaságát és energia felhasználását illetően melyik jobb?

Figyelt kérdés

2022. jan. 5. 12:36
A kérdező szavazást indított:
Ha folyton törlöm az alkalmazás előzményeket és inkább megnyitom őket újra
Ha egyik alkalmazást sem zárom be, hanem az előzményekből nyitom meg, hogy fussanak a háttérben
4 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy iPhoneod van-e.

Tegnap olvastam egy cikket, amiben arról írnak, hogy az apple kifejezetten javasolja, hogy ne zárjuk be az appokat, mert mikor megint megnyitjuk, az "többe kerül" (energia, idő, stb stb)


Nekem androidos telóm van.

Én ami nem kell, azt bezárom. Be is állítottam, hogy pl vlc,dropbox stb stb ne fussanak a háttérben, ne induljanak automatikusan. És azt vettem észre, hogy ha nem fut 3-5-10 app a háttérben, akkor nem merül annyira az akku, és az Ark survival evolved sem akad meg (laggol).

2022. jan. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen én is most olvastam ezt a cikket és igazából az érdekelne, hogy ma telefonoknál ez hogy működik
2022. jan. 5. 13:49
 3/7 anonim ***** válasza:

Androidom volt váltottam almára..


Ha több app meg volt nyitva és újra megnyitottam androidon sokszor újraindult az app, gondolom a ram nem bírta, Appleken kevesebb a ram úgy tudom és ezzel mégsincs gond.


Tudni kell OS-t jól összerakni, ez is a titka. 😅

2022. jan. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

iPhone esetében ne zárd be az appokat. Majd a telefon megoldja magának. Ha kevés a memória úgyis be fog zárni ezt azt. Azzal hogy mindig kilövöd az appokat, csak a saját idődet és a telefon erőforrásait vesztegeted.


Droidnál a franc sem tudja...

2022. jan. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Iphone jól menedzseli a RAM-ot és nem érdemes bezárogatni őket. Mióta iphoneom van azóta nem zárok be semmit se, abszolút fölösleges.


Droiddal más a szitu, függ a gyártótól is, hogy hogyan kezeli a memóriát, pl Samsung S9-em szörnyen rossz volt benne és meg megakadt a telefon ha nem zártam az appokat.

2022. jan. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Huawei-en sosem volt alkalmazás-bezárási probléma.


Mondjuk néztem tesztet, Huawei vs Samsung

A huawei 8GB RAM-mal több appot tudott a háttérben tartani, mint a Samu 12GB RAM-mal

2022. jan. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Xiaomim van, azzal mi a helyzet?
2022. jan. 5. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!