Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A telefonra tehető csipeszes...

A telefonra tehető csipeszes lencsék javítják a készített képek és videók minőségét?

Figyelt kérdés
A telefonommal készített képek 3.4 és 3.9 MB méretűek.. Hogyha teszek rájuk csipeszes lencsét, jobb minőségűek lehetnek így a képek? Vagy alapból a telefon "rendszere" csak annyit képes "felfogni"?

#képminőség #kamera #lencse #Csipeszes lencse
2022. jan. 8. 10:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A plusz lencse mindig csak ront a minőségen. A méretet pedig nem befolyásolja.
2022. jan. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A fish eye, panoráma vagy macro sem lenne jó? Nem a jobb képekért kellene lenniük?
2022. jan. 8. 10:11
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem növel a felbontáson, ha más az optika, mert azt a szenzor határozza mwg. Az olcsóbb, bénácska utángyártott optikákon át fotózva viszont rosszabb lehet a kép a lencsehibák miatt, kevesebb fény is juthat a szenzorra és az autofókusz működésébe is beleszólhat.


Jó minőségű csipeszes rátéttel azért persze lehet próbálkozni, mert kreatív különlegességnek jópofa tud lenni.

2022. jan. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Nem a jobb képekért kellene lenniük?"

Nyugodj le. Nem.

A lényeget ezzel meg is beszéltük.

2022. jan. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Ha igaz macro-t akarsz szedj szèt egy fènykèpező gèpet ès azt ragaszd rá a csipeszre. Èn wishről hozattam ilyeneket, de csak a csipesz volt használható. Halszem meg nemtudom milyen lencsèk voltak benne. Szètszedtem egy règi filmes fènykèpezőt ès annak az egyik lencsèjèt ráragasztottam arra a csipeszre. Olyan jól nagyít hogy közè lát ruhák szöveteinek. Ha az ágyamon lèvő lepedőre irányítom, persze nagyon közelről. Akkor annyira felnagyítja hogy olyan mint egy milimèterlap, átlát rajta. A bőrömon lèvő redők ároknak tűnnek tőle.
2022. jan. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
#5 Voltam. Kimaradt hogy ehez nem árt ha tud a telefonod mauális fókuszállítást, mert csak akkor lesz az igazi az èlmèny.
2022. jan. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azt hiszem, elgondolkodom a vásárláson. :D
2022. jan. 8. 11:08
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A csipeszes lencsék megváltoztatják az eredeti látószöget.

Így lesz belőle: halszem, nagylátószög és tele "objektív".

Semmi köze a képminőséghez és felbontáshoz.

2022. jan. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%

Ezek a csipeszes dolgok nem jók semmire. Nem lehet pontosan pozicionálni éket és ráadásul optikaileg rendkivül gagyi minőséget képciselnek.

Ennyi erővel egy kifliszacskót is ráhúhatsz a telefonodra, kb ugyanazt a hatást éred el.

Bármit teszel a kamera lencséje elé azzal csak rontani lehet a képminőségen!

Az olcsó vacakokkal meg csak nagyon nagyon lehet rontani.

Van egy alapvetés a fotózásban: a képet nem az érzékelő rajzolja hanem az objektív. Bizony az obiknak is van felbontása és nagyon nem mindegy, hogy az milyen és milyen képet rajzol az obi.

Az amúgyis vacak telefonos lencsére ráraksz egy még gagyibb valami lencsének nevezett akármit. Jobb semmiképp sem lehet.

2022. jan. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9 Én a 6-os voltam. Én is csak a csipesz részét tudtam hasznosítani :D, nameg azt a kis szütsőt amit mellé adtak. Szerencsére volt már rossz régi fényképezőm, abból tudtam kiszedni lencséket. Na azokkal tényleg szép macro fotókat lehet készíteni. De amit a csipeszhez kaptam, kb semmire se volt jó.
2022. jan. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!