Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Minden Iphone telefonba...

Minden Iphone telefonba idővel mindenképp kell akksi csere?

Figyelt kérdés

Tegyül fel, Iphone telót veszek.

Olvastam több helyen, hogy amikor az akkumulátor állapot szintje 80% alá esik, illdomos új akksi csere. Olyankor azt írja ki tényleg, hogy "szervíz"?

Állítólag ez kb 1.5-2 év addig.

Androidos ismerőseim 3-4 évente, ha cseréltetik...



2022. jan. 13. 14:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez nem iphone függő dolog. Nekem az iphoneok előtt is androidom volt, a véges most is az, és 2 év után mindkettőnek megpurcan az akkuja. Tény, hogy az androidos nem szól róla, csak 40%-on kikapcsol, meg nem tölt 85 fölé.

Fél éve cserélték a céges Samsungom, az már 3 éves volt, de az utolsó fél évben már állandóan a kábelen volt, amúgy simán 100-90-80% mp-ek alatt, hívás közben.

2022. jan. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%

"Állítólag ez kb 1.5-2 év addig."

Az attól függ hogyan használod.

Ha beteg állat módjára akkor kinyírhatod az akksit ennyi idő alatt. De ha normálisan használod mint egy ember akkor ez is kibír 3-4 évet simán. A 27 hónapos 11 prom 91%-os és nem csökkent az akkuidő szinte semmit.

Érdemes ezeket a cikkeket elolvasni:

[link]

[link]

[link]

[link] maximizing-performance/


Sajnos még nem találták fel azt az akksit amit soha nem kell kicserélni. Minden telefonban, autóban, mozdonyban, repülőgépben használatos akkumulátor megöregszik egyszer.

2022. jan. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

“ Ha beteg állat módjára akkor kinyírhatod az akksit ennyi idő alatt. ”


Első vagyok.

Normál napi hasznàlattal, Facetime, hívások, facebook, napi 1x töltve a 1,5 éves SE akkuja 86% most. Viszont volt 84-en is. Aztán felment magától…

Nem gondolom, hogy ez beteg állat módjára használat, igaz ez egy telefon, használni vettem, nem vitrinben nézegetni a 91%-os akkuját 8 év után…

2022. jan. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem ezt a részét, de nem mindegy, hogy 2 évre adok ki több százezret, vagy 5 évre. Ezért is volt a kérdés.
2022. jan. 13. 16:42
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen mert az akkumulátorok működési elve az hogy ha fel van töltve akkor egy irányba zajlik le egy bizonyos kémiai reakció, ha meg lemerült akkor áram segítségével visszafele megy a folymat. De egy idő után az alkotóelemek elhasználódnak és emiatt már kevesebb töltést képes tárolni az akkumulátor míg végül teljesen gallyra megy.
2022. jan. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az akku technológia ugyanaz mint a droidoknál, vagy a laptopoknál, vagy a powerbankoknál, fényképezőgépeknél, tableteknél, stb.

Ha nem akarsz akkut cserélgetni akkor ne vegyél semmit és menj vissza a középkorba :D

Az autóra is kell gumi, mert elkopik, kell olaj és szűrők meg elhasználódik, stb. Mindenre kell költeni miután megvetted.

Ha normálisan használod, nem meríted le nullára minden nap háromszor akkor nem kell 2 év után akkut cserélni.

2022. jan. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Látom, tudod értelmezni a szöveget amit írtam. Ja, nem.. !!


Relatív, hogy ki hogyan "gyötri" az akksit egy android akksin meg egy iphone telón. Az android teló nem "kényszerít" akksi cserére..

2022. jan. 13. 19:51
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

az iphone sem kényszerít!

Attól hogy kiírja hogy szerviz, még használható marad. Nem fog letiltani semmit.

2022. jan. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én egy Huawei Mate 10 Pro-t használok 3 és fél éve. Mindig is intenzíven használtam (rengeteg fotózás, videózás, játék, youtube, face, insta, stb). Jelenleg kevesebb igénybevétellel simán kibír egy teljes napot.
2022. jan. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ki használ 4 évente egy telót, és még utána cseréltet akkut benne?
2022. jan. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!