Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az IPhone 1 (2G) volt az első...

Az IPhone 1 (2G) volt az első okostelefon?

Figyelt kérdés
Vagy már előtte más gyártó is csinált érintőkijelzős telefonokat? Ha igen, akkor ezeknél gyorsabb volt az IPhone 2G. Mert egyik ismerősöm szerint erősebb, gyorsabb volt még az első szériás Galaxy S telefonnál is. Ami tudtommal egy IPhone 2 (3G) vagy egy IPhone 3 (GS) ellenfele lehetett inkább. Bár az IPhone 3G az nem lett annyira jajj de nagy elorelepes a 2G-hez képest. Max nekünk Magyaroknak. Mivel itt Magyarországon ritkán lehetett kapni ilyen telefont. A lényeg az, hogy 2017-be nekem volt ilyen telefonom. És láss csodát ahhoz képest nem volt lassú. Bár nagyrészt inkább csak a menübe tevekenykedtem. De a videókat is általában elég gyorsan. De helyette inkább a Sony Xperia Z4-met használtam nyilván. A lényeg, hogy az IPhone 3gs meg az IPhone 4 szinte ugyanaz a gyorsaság. Mert az A3 CPU nem sokkal gyengébb az A4-nél. Az első Ipad is elvolt azzal a procival. De az IPhone 4 az meg már üveg. Az IPhone 6 sem lett valami jó. Mert a Samsung galaxy S5/S6 vagy Sony Xperia Z2 jobbak voltak mindenben. Persze akinek az ios jön be annak mind1 volt. De ezek a telefonok alap gyorsaságban is jobbak voltak. És most meg ott az IPhone 12-es széria.

2022. jan. 23. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Nem, a legelső prototípust, ami hasonlít a mai okostelefonokra és érintőképernyős volt, azt azt hiszem 92-ben az IBM adta ki. Bár nem volt valami komoly sorozatgyártás ha jól tudom.
2022. jan. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Mit nevezünk okostelefonnak? Nekem az iPhone 3GS előtt volt egy Eten Glofiish x500+ (windowos volt) PDA amivel lehetett telefonálni is. PDA-nak árulták akkor, de a mai ismereteink szerint hívhatjk okostelefonnak is.

Az Apple sem hívta annó okostelefonnak az iPhonet amikor megjelent. Ez a fogalom később jelent csak meg.

2022. jan. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

Az első iphone volt a modernkori első okostelefon. Igen Jobs az ötleteit más cégekről másolta, a kapacitív kijelzőt is viszont 2007-ben amikor az első iphonet bemutatta nem volt még egy ugyanolyan telefon a piacon.

Viszont azt mondanám hogy az iphone 2G csak egy demo volt és a 3G volt az első igazi modern okostelefon a piacon.

2022. jan. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az első elérhető telefon, amit a gyártó okostelefonnak hívott, az első Symbian-os telefon, a Nokia 7650 volt 2002-ben, ha jól emlékszem, de tudtommal ez nem volt érintőképernyős. A későbbiek rezisztív technológiásak voltak (Windows CE pl.), azaz tollal vagy körömmel kellett nyomkodni a nyomásérzékeny fóliát, de érzékelők és kamera ezekben nem nagyon voltak, azt hiszem. Tehát a mostani fogalmak szerint az első okostelefon valóban az iPhone volt, bár eleinte szó sem volt letölthető alkalmazásokról, ebbe gyakorlatilag belekényszerült az Apple, miután feltörték a rendszert. Ekkor már javában készült az Android is.
2022. jan. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Alex Fly ***** válasza:
Nem az első. Okostelefonok már az iPhone előtt évekkel is léteztek.
2022. jan. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!