Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Androidról érdemes váltani...

Androidról érdemes váltani Ios rendszerű okostelefonra?

Figyelt kérdés

Régi típusú samsung telefonom van, lassan 5 éves. Az akksiját eltekintve, ami gyengült az évek során, nincs vele gondom, de megérett a váltásra. Illetve van más jellegű gondom. Az új samsung modellek egyike sem hoz lázba, azt érzem, nem tud újat és annyival többet nyújtani, amiért több 100 ezret adnék ki...

Ezért gondoltam kipróbálom az Iphone telefon egy újabb típúsát a 13 vagy a 13 mini-t. Külsőre is nagyon tetszik és az Ios rendszert is hamar meg tudnám szokni.

Fontos szempont a hosszú üzemidő és strapa akksi.



2022. jan. 11. 14:58
1 2
 1/13 Thispain ***** válasza:
100%

Ha meg tudod szokni, igen.


Annyi a hátránya az Android-hoz képest, hogy nemigen telepíthetsz alkalmazásokat külső forrásból.

2022. jan. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
81%

Én a helyedbe nem tenném. Miota az eszemet tudom Androidot használok. Az asszony pedig IOS-t és nagyon nem tudjuk használni egymás telefonját:D

Más a két rendszer. Egyik sem rossz de valóban át kell állni egyikről a másikra.

2022. jan. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha fontos a hosszú üzemidő, akkor a mini már ki is esett.
2022. jan. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Annyi még a hátránya, hogy a zárt rendszer miatt nem oldható meg bármi, csak úgy hirtelen mp3 fájlokat és csengőhangokat nem másolhatsz rá, csak programmal, meg még biztos van számos hátrány.

Nincs kártya-bővítési lehetőség.

2022. jan. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Most gondban vagyok. Ez a zárt rendszer nem tetszik nekem..nem hangzik jól..

Köszönöm a hsz-okat! Mennek a zöld pacsiiik.

2022. jan. 11. 16:11
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én összeírnám az előnyöket-hátrányokat: mire használtam eddig az Android-os telefont, mire szeretném használni az iPhone-t és ezt hogyan tudom megtenni, stb.
2022. jan. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
19%
iPhone szóról a tökéletesség jut eszembe. Megéri!☝️
2022. jan. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Eddig mindig Androidom volt, általában felső kategóriásak, szóval nem lite meg A széria meg ilyenek. Most vettem egy 13 Pro-t. Életem második legjobb döntése volt a szemműtét után.
2022. jan. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem nem jött be az iPhone... Nagyon zártnak érzem a rendszert, ami persze jó mert nagyon biztonságos főleg az App Store de egy csomó idegesítő dolog van ami az iPhone-al jár. Pl a röhejes tárhelyméret, a 2021-es iPhone 12 alap moddelje ami nem 5 forintba kerül 64 giga tárhelyyel érkezik amit nem tudsz bővíteni, persze van adapter amivel pedrive-ra rakhatod a fájlokat de az majd 20 ezer forint.... nincs 3,5 jack csatlakozó az oka hogy ott az adapter csak vedd meg pár ezer forintért vagy ved meg az Airpods-ot. Nemigazán lehet szervizelni úgy hogy nem áll le valami fontos dolog működése (pl FaceID kijelzőcsere miatt), drága a szervizelése, nem tudsz pl akkuszázalékot megjeleníteni az állapotsávban, búcsút mondhatsz a harmadik féltől származó alkalamzásoknak pl ad blockerek, torrentkliens. Elég macerás zenét rakni a telefonra, és az App Storeban a legtöbb program fizetős ami persze androidon mellesleg ingyenes. Hiába van NFC az iPhone-ban nem tudsz vele írni pl NFC matricát csak fizetésre használhatod. Illetve az iCloud tárhelymérete is elég gáz 5 giga ami arra se elég hogy csinálj egy darab biztonsági mentést a telefonodról....


Nem azt mondom hogy egy rossz termék az iPhone de szerintem ha váltani fogsz akkor a droidos "szabadságot" feladod az stabilitásért és a hosszú szoftveres támogatásért cserébe.

2022. jan. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzászóló! 🙏 Köszönöm! Ez volt az i-re a pont, sok "nyomozás" után, minden kérdésre kimerítő választ adtál és ezzel hozzáswgítettél a döntésemhez.

Maradok droidos, ahogy a kétségeim, aggodalmaim sugallták, nem váltok át, és várom az Samsung galaxy S22-t, elérhető áron!!

2022. jan. 11. 19:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!