Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért jobb az USB C, mint a...

Miért jobb az USB C, mint a Lightning csatlakozó?

Figyelt kérdés

2022. jan. 25. 18:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
31%
Nem jobb, valakinek ez valakinek az. Bár nálunk a C-s tönkrement több is a többieknek is, most nekem Lightning lett mikor váltottam almára 1.5 éve, és a töltő semmit se sérült.
2022. jan. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%

"Miért jobb az USB C, mint a Lightning csatlakozó?"

Miért, jobb az USB C mint a Lightning csatlakozó?

2022. jan. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%

Az USB C egy univerzális szabvány, nem csak telefon használja hanem rengeteg egyéb elektronikus eszköz is.

Annyiból jobb, hogy egy olyan szabvány, amit nagyon sok gyártó támogat, így az eszközeik kompatibilisek lesznek egymással.

A Lightningot meg gyakorlatilag feldughatjátok magatoknak, másra nem alkalmas.

2022. jan. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
10%
A lightning egy speciális töltőkábel, amely kizárólag!!☝️csak biztonságos telefonnak ad energiát, ez nem más mint: iPhone.
2022. jan. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

- gyorsabb adatátvitelre képes (a lightning max. usb 3.0-t tud).

- gyorsabb töltésre képes (a lightning max. 2.4 A-t tud)

- univerzálisabb (lightning csatlakozó csak apple gyártmányú készülékeken van)

2022. jan. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Igazából annyi előnye van, hogy gyorsabb és több eszközzel kompatibilis. De amúgymeg rohadtul semmi értelme ezeknek, legfeljebb akkor, ha minden nap fájlokat akarnál mozgatni vezetékesen egy PC-re/ről. De ezt kb. 30 emberből 1 csinálja, vagy kevesebb, mégis mindenki háborog a Lightning miatt.

Alapból fülesnek már a legtöbben vezetéknélkülit használnak (és vezetékesből is van Lightning csatlakozós), adatot legtöbben vezeték nélkül mozgatnak vagy felhőt használnak. Egy nyomós, konkrét érvet sem hallottam még, hogy miért olyan szar a Lightning.

2022. jan. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Az ötös válaszoló összefoglalta :) Illetve sokkal olcsóbb is :D
2022. jan. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Ypszilon1980 ***** válasza:
Usb C univerzálisabb sokkal, a lightning meg csak Apple-höz jó. Igazából a lightning csak arra jó, hogy ezzel is különbek legyenek,egyediek.
2022. jan. 26. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Igazából a lightning csak arra jó, hogy ezzel is különbek legyenek,egyediek."

Ezt lehet, hogy az apple így próbálja beállítani, magyarul viszont úgy mondják, inkompatibilisek.

2022. jan. 26. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez is egyfajta magyarázat erre,nem tudom, de valójában nincs is gond ezzel. Aki Apple terméket vesz, az elfogadja ezt is. Nekem amúgy jobban bejön kinézetre a lightning csatlakozó, viszont nem lesz sosem Apple termékem, szóval marad az USB C vagy akárhanyadik aktuális változata.
2022. jan. 26. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!