Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit szóltok a Telenor új nevéhez?

Mit szóltok a Telenor új nevéhez?

Figyelt kérdés

YETTEL.


Szerintem magyar nyelvben Y-nal kezdődő szavak rendkívül szerencsétlenül jönnek ki, továbbá, egy teljesen ismeretlen szó ez így, értelme nincs, pontosabban a "yet" szót angolról lefordítva, még-et jelent, tehát mégtelefon a vége.


Szerintem az egész név, übergyagyi, a rikító sárga színt, meg meghagyhatták volna a láthatósági mellényeknek.


2022. jan. 28. 05:57
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

"Én eleve nem értem, a jól bejáratott márkanevet miért kell kicserélni attól, hogy a tulajdonos megváltozik."


Jelen esetben lejárt a névhasználati engedélyük, azaz ha akarják sem használhatnák tovább a Telenor nevet. Ugye a PPF nem az egész cégcsoportot vásárolta fel, hanem csak pár leányvállalatot. A norvég Telenor maradt a régi, így nyílván azt a nevet nem használhatták a végtelenségig.

A Pannon gondolom azért nem volt nyerő, mert egységes névvel, logóval, arculattal akarnak jelen lenni a magyar, szerb, bolgár piacon is.

2022. jan. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%

Tragikomédia mint a szolgáltató maga.


Hol van már a Pannon GSM éra.

Mikor ők voltak a topp topp.

Mára meg a legalja...

2022. jan. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
23%

A jobbágyok úgysem tudják hogy kik a tulajdonosok. Ezért felesleges volt már megint nevet váltani. Meg kellett volna tartani a Pannon GSM nevet végig. Akkor lett volna belőle egy 25 éves brand mára és mindenki tudná, hogy miről van szó amikor azt mondjuk Pannon GSM. A mai napig sokan ezt a nevet mondják.

Ez így olyan mint a tinilány aki minden szünetben másik fiú ölében ül és siránkozik ha lek..vázzák. :D

2022. jan. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Csak a szokásos felvásárlósdi-névváltoztatósdi. Ami a telekommunikációs piacon szinte már mindennapos. Anno a Westelt is elkapálta a T-Mobile, ami aztán volt már azóta T-Home, Telekom, meg minden anyámkínja. A Pannon GSM is egy jól bejáratott név volt, persze, amikor a norvégoknak odapasszolták - mert a tech-világban szinte kötelező a külföldről érkező vállalatnak egyből efeküdni - jött a Telenor. Az eddig nevében is nagyon hazai Pannonól hirtelen norvég lett. Oké. Évek alatt megszoktuk. Most meg jön ez a bénaság. Értem én, hogy nem akarják az előző tulaj nevét használni, de akkor találtak volna ki valami értelmes, jobban hangzó nevet. Persze, persze, tudom, "márkát akarnak építeni". Egészen addig, mire valaki más fel nem vásárolja, és hozza az ő márkanevét. Kabaré az egész.

De más területeken is ez van. Foodpanda, khm... Vagy anno, amikor Eskimo-ból Algida lett. Sokkal jobb név, jah...

2022. jan. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

14: A pannon nevet nem oda passzolták hanem a céget a nevével együtt felvásárolták. Nincs olyan hogy engeded vagy nem. Versenyhivatal jóváhagyta a vásárlást és ennyi. Nincs aki a név jogainak az útjába tudna állni.


Már a sima Pannonos (GSM nélküli) időkben megindult a hanyatlása a cégnek, nem Telenorosként indult ez meg. Én még akkor jöttem el tőlük.


Név használati jogot nem akarnak fizetni, előző tulajdonossal pedig összekeverhető. Telekom saját önszántából váltogatta a nevét.

Magyar Telekom volt, Aztán jött az Axelero ugye, Abból lett T-Home, aztán Telekom.


Foodpanda annyira jól sikerült hogy átszoktam a volt ra meg a telefonos rendelésre. :)

2022. jan. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Engem a szolgáltatásuk, az hogy mit és milyen minőségben kapok tőlük a pénzemért jobban érdekel, mint a neve, színe vagy logója. (ha már itt tartunk a T magenta színnél nincs irritálóbb számomra)

A mostani váltásnál itt meg még szerintem örülhet is az ember, hogy dupla T van a szó közepén, szimpla T-vel már tényleg valami kasmír kecsketej köpülő lánynévre hajazna 😁

2022. jan. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Azt sem tudom hova......dobjam magam.
2022. jan. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik. A szín is jó, csak jól kell marketingelni.
2022. jan. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
Szerintem a pannon GSM név sem volt jobb, mindegyik gagyi úgy ahogy van. A kérdésednél meg egy Vodafone reklám virít :D na pl. a Vodafone sem jobb.. ez az erőltetett “fone” meg “tele”.. nagyon gaz mindenhol. Mondjuk a Kikából lett xxxlutz sem jobb és már a Kika sem volt az😂
2022. jan. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
55%

Nem értem a kérdezőt.

Ez egy szükséges lépés volt, meglépték, ez lett, kész. Akkor is az ha nem tetszik, és népszavazást írnak ki róla.

2022. jan. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!