Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nyaraláson ha helyi SIM-kártyá...

Nyaraláson ha helyi SIM-kártyát veszek akkor azzal is tudom használni az olyan appokat, mint Messenger, WhatsApp, Facebook?

Figyelt kérdés

EU-n kívül mennék és az ottani adatcsomag drága lenne.

Viszont nyilván online szeretnék elérhető maradni.


Ilyenkor nem fog ledobni pl a WhatsApp meg a többiek?



2022. febr. 8. 23:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%
Dehogy dob. Azokban az országokban is használják.
2022. febr. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
31%

Tehát neted nem lesz, mert a helyi sim kártya csak sim kártya adat csomag nem lesz, mert az drága neked.

Így nem, nem leszel elérhető. Csak a sim kártya kevés hozzá, sőt nem is kell, csak net (mobil net vagy wifi).

Amúgy van roaming szolgáltatás. A saját netcsomagod tudnád használni, de az feláras lehet. Ezt a szolgáltatódtól kellene megérdeklődni, hogy mi a helyzet. Nekem pl a netcsomagom alapból EU roamingos, szóval ha az unión belül bárhova megyek van netem. Ilyen is szóba jöhet esetleg. De ha netet nem veszel akkor messengerről ne is álmodozz.

Esetleg wifi közelben.

2022. febr. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
53%
Nyaralni mész, nem csetelni. Bírd ki addig.
2022. febr. 9. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
40%

Esetleg célszerű lehet a célországban vásárolni valamiféle "turista sim"-et.


Ezek általában 1-2 hét után lejárnak, ha nem töltesz ra3pénzt, és tartalmaznak pár GB adatforgalmat is.


Nekem Thaiföldön bőven elég volt 3GB egy hétre

2022. febr. 9. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom, nekem az a bevált módszerem, hogy ott megkérdezem ahol vagyok.

Hiába bújom előtte a netet a legjobb megoldásért, a helyiek tudnak jobbat.

Nem net, de amikor velencei látogatás előtt mindent kigugliztam, két oldalas listám volt hogyan utazzak oda majd a szállásról. Kocsival a buszállomásra, busszal a vonathoz, vonattal a célig. Előző nap megkérdeztem a szálláson, van-e valami szóróanyag turistáknak. Mondom hogy Velencébe mennék. Erre mutatja hogy nála tudok kedvezményes jegyet venni a buszra, ami egy sarokkal odébb áll meg mint ahol vagyok éppen, az a kikötőbe visz, ahol 30 pecenként indul a hajó, ami a Szent Márk téren dob ki. És ajánlotta hogy délelőtt menjek 10 előtt, mert akkor még nincsenek sokan.

De ugyanez volt a nettel is, elárulta hogy tudom olcsón megoldani.

2022. febr. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Triviálisnak gondoltam de leírom akkor: a mobilnet miatt venném a SIM-kártyát, mert a szolgáltatóm méregdrágán adná.
2022. febr. 9. 09:24
 7/16 anonim ***** válasza:
77%

Veszel egy helyi kártyát, bedugod a mobilodba és minden működni fog igen, nem lesz vele gond. (Persze ha helyben meg tudod venni, mert európában EU -n kívül is egy szig re kapsz egyet, máshol nem tudom hogy megy)

Európa egyes országaiban nem nagyon van roaming (pl Svájc, csak a Voda -nak van,a többiek horror áron mérnek mindent. Norvégia volt még ilyen fekete lyuk a térképen de oda már van a rózaszínnek is.), Ázsia, Afrika Amerika az hasonló. Csomag függő, de erősen le vannak maradva a magyar szolgáltatók. Ebben a Vodafone áll a legjobban MO -n.

2022. febr. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
56%
A szolgátatódnál biztos lehet venni mobilnet világjegyet az minden országban működik és asszem egy napra meg akár több napra is kérheted :)
2022. febr. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
2022. febr. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Igen, néztem. Nem is drága, 1 GB csupán 30 ezer Ft. :)
2022. febr. 9. 10:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!