Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha többet utazok és a helytaka...

Ha többet utazok és a helytakarékosság is számít akkor egy jobb minőségű telefont vagy egy olcsó árkategóriás fényképezőgépet válasszak pl 70-120 ezerért?

Figyelt kérdés

Fontos lenne az is hogy ilyen Gimbalt tudjak használni.

Elképzelhető hogy egy telefon kamera sosem fogja megközelíteni a fényképezőfép kameráját. De ha sétálok hegyre ide oda lehet kényelmetlen lenne a nyakamban és a vállamon egy fényképezőgép, illetve azzal szelfit sem lehet.

Nem vagyok fényképész, sem hobbifotós, egyszerűen csak jó felbontású kpeket szeretnék ami a jelenlegi iPhone SE 2020-al nem mindig kivitelezhető..

Max ha nagyon jó a fényviszony és tájkép.



2022. febr. 20. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Tájképhez nem kell gimbal. Sőt, semmilyen képhez sem. Vagy neked mihez kellene?
2022. febr. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia,


mi számít neked jó felbontásúnak. Félprofi hobbifotósként úgy gondolom, hogy 6-7 megapixel már több, mint elég. A képek minőségét pedig manapság nem a lencse határozza meg, hanem a képfeldolgozó processzorba írt algoritmusok, amik sosem adják vissza igazán a valóságot, bár az új telefonok már egész fejlettek ezen a téren.

Én a helyedben ennyi pénzért egy csúcskompakt fényképezőt vennék. Én kb 10 éve egy Panasonic Lumix LX-7 gépet használok. Pici, könyű, 1.4 fényerőt tud, nagylátószögű és manuális módban mindent be tuddsz rajta állítani. (A fényesere, meg a beépített képstabilizátor miatt simán csinálok éjszakai képet kézből, bemozdulás nélkül Plusz előnye, hogy tehetsz rá szűrőket, előtéteket, akár makróobjektívet is.

Ezzel a géppel én RAW formátumba fotózok, de nem egy jól sikerült sorozatom készült iPhone 5S-el, vagy SE1-el. Viszont digitális kép esetében az utómunka elengedhetetlen. Erre van csomó jó ingyenes szoftver, de én foglalkozom munka szinten fotók utómunkálásával, oda Lightroomot használok.


Szóval én egy csúcskompakt felé kacsintgatnék. SE2-vel nincs tapasztalaotm, épp most akarok venni egyet, de a tesztek alapján annak azért már elég jó kamerája és képfeldolgozó algoritmusa van. Nem tudom, annak a gyári kamera app-ja mit tud (Az SE1-é kb semmit), én fizetős appot használok, amiben jópár plusz paraméter beállítható a kép elkészítése előtt.

2022. febr. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Volt tükrös gépem, eladtam, mert nehéz volt, vettem MILC-et... aztán a végén már azt sem hordtam túrázáshoz. családnak, barátoknak mutogatni merre jártam bőven elég.

70-120-ért olyan gényképezőt kapsz aminek igazából csak a zoomja jobb egy komolyabb telefon fényképezőjénél.

2022. febr. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én meg vetem magamnak egy Canon fényképezőgépet kicsi könnyű és az optikai zoom 40x 20 megapixeles.
2022. febr. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha megtanulod a fotózás alapjait, mi miért úgy működik, akkor a telefont is jobban tudod kezelni és a telefonnal is jobb képeket fogsz tudni csinálni, mint amikor még nem tudtad kezelni. Ha megvan a megfelelő ismereted, akkor tudni fogod mi az amit a telefonból ki tudsz hozni és hol vannak a telefon határai, ahogy azt is, hogy miért nem tudsz egy telefonnál csak kicsivel komolyabb gépből sem olyan nagyon sokkal többet kihozni.


A tudásod fejlesztése nélkűl nem fogsz tudni egy komolyabb gépből sem számottevően többet kihozni, mert az automata csak egy határig képes pótolni a tudásod hiányát.

2022. febr. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!