Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hívás közben gyakran megszakad...

Hívás közben gyakran megszakad a vonal a munkahelyen , -103 dBm és -115 dBm közötti a jelerősség mellett, de másnak is ennyit ír ki és nekik mégse olyan gyakori a szakadás. Mitől lehet ez az eltérés?

Figyelt kérdés

Az a normális, hogy megszakad, vagy az, hogy nem?


Másrészt, ha annyival jobb antenna lenne az övékben, akkor erősebb lenne a jel, gondolom.


2022. febr. 23. 09:08
 1/9 anonim ***** válasza:
A telefon antennájától is függ, van ami a gyengébb jellel is vígan elvan, míg a másik úgy eldobja a hálózatot, hogy csak vészhívás indítható. Voltam olyan épületben, ahol mindenki az ablakhoz tömörült telefonálni, nekem meg az épület közepén megszólalt, felvettem és beszéltem, mindenki nézett. 0-ás térerőt jelzett, de működött. Érdemes ilyenkor a 4G-t letiltani, mert a VoLTE sokkal érzékenyebb a gyenge jelre, 3G-n simán telefonálsz és 1 MBit/s körüli sávszélességű net is megy 0-ás térerővel. Igen, a régi technika sokkal stabilabb, mert az még nem VoIP, TCP/IP alapú, hanem hagyományos vonalkapcsolt. Az is előfordulhat, hogy a kollégád telefonja nem VoLTE képes, ezért híváskor automatikusan visszaugrik 3G-re, ezért stabil neki.
2022. febr. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Hmm, akkor megnézem, nekik 3G vagy 4G a kapcsolat állapota, hátha ..

2022. febr. 23. 09:28
 3/9 A kérdező kommentje:
Illetve az a gondom, hogy nem látom, hogy külön állíthatnám, hogy az adat 4G a hang meg 3G-s legyen.
2022. febr. 23. 09:31
 4/9 anonim ***** válasza:
Illetve a szolgáltató se mindegy. Máshonnan sugároznak, így a jel másképp hatol be az épületbe. Az egyik lehet, hogy telibe lövi az ablakot, míg a másik a túloldalról egy vasbeton falat. Előbbi kiválóan menni fog, utóbbi semennyire.
2022. febr. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem, esetleg a VoLTE-t tudod letiltani (a hívásbeállításoknál a preferált módot mobilhálózatra kell állítani), ilyenkor alapból 4G-n van, ha hívás indul vagy érkezik automatikusan visszavált. Ilyenkor a hívás ideje alatt 3G-n leszel, de azon működik párhuzamosan a net és a hívás, csak kicsit lassabb lesz.
2022. febr. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

VoLTE -vel kapcsolatos beállítási lehetőséget nem találok, gondolom úgy kéne kinézni, ha volna, mint itt:



[link]

2022. febr. 23. 09:50
 7/9 A kérdező kommentje:
A lényeg az, hogy ha legközebb telót veszek majd akkor figyelek, hogy VoLTE kikapcsolható legyen.
2022. febr. 23. 10:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a cégnél 30-as bárhol telefonál, 70-es csak az ablakok környékén, 20-as csak az udvaron. 70-es is eltérő, van akinek működik az öltözőben, kajázdában, van akinek nem, csak ha egészen az ablakra teszi.
2022. febr. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem írni közben átraktam 3G-re jelentősen csökkent a jelveszteség -83 dBm-re..

A mobilnet helyett fontosabb a beszéd.. de ennyit a lefedettségről..

2022. márc. 3. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!