Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a különbség ezek között az...

Mi a különbség ezek között az IPS kijelzős között?

Figyelt kérdés

IPS, IPS+, Kapacitív IPS, IPS NEO, LTPS IPS között

Vagy mondjuk az OLED és az AMOLED, Super Amoled között. Ezek azok a külön kijelző variánsok amiket ismerek bár biztos van még pl az IPhone 12 már valamilyen másik fajta OLED kijelzot kapott . Pl TFT kijelzőnél is lehet van külön ilyen panel. Pl Kapacitív TFT ami pl a galaxy Pocket neo 2-be van. Meg a sima TFT ami a galaxy A32 5g-be van. Ja pl oledbol is van rengeteg.

Mik a különbségek. Hát pl az mondjuk látszik, hogy az IPhone 12 kijelzője sokkal jobb mint a 11 Pro Maxnak. Hiába az nagyobb illetve kicsit a felbontás is jobb.


Nekem van volt egy Huawei P10-em amit cseréltem egy Mate 20 Litera. Ami még egyenlőre jól megy. Mivel a P10 néha volt, hogy nagyon lassú volt. Bár már 2,5 éve amikor meg vettem is volt amikor lassú volt. És a P10 kijelzoje elég jó volt IPS NEO. Viszont ennek a Mate 20 Litenak kifejezetten jó kijelzoje van LTPS IPS. Szerintem sokkal JOBB a kijelzoje mint egy Xiaomi Redmi Note 10-nek. Pl ezek az IPS kijelzők miben mások mint az eredeti IPS. Vagy milyen jók egy OLED vagy egy TFT kijelzőhöz képest?



2022. febr. 23. 20:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

az olednek két fajtája van, a pmoled és amoled. utóbbit alkalmazzák telefonokban, tehát a köznyelvben az oled és amoled ugyanaz a technológia.

a super amoled már továbbfejlesztett, fényesebb képet ad kevesebb tükröződéssel és alacsonyabb fogyasztással.

az amoled előnye az ips-el szemben az alacsonyabb fogyasztás és a jobb kontraszt, élénkebb színek (főleg a fekete itt tényleg fekete, mivel a fekete rész nincs megvilágítva sem) továbbá vékonyabb telefonokat tesz lehetővé háttérvilágítás hiányában


az ltps ips-t megtalálod itt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..


az ips neo úgy látom hogy az lg sajátossága, de inkább monitorokban, ezt nem ismerem.


a kapacitív manapság semmi új, régebben voltak rezisztív kijelzők amiket jó erősen kellett nyomkodni, de a kapacitív technológiának hála mostmár csak érinteni kell. ez minden érintőkijelzős eszközben alapnak számít ma már.


a tft-t csak alsókategóriában esetleg középkategória aljában találod meg, ezek a kijelzők olcsóbbak, jobb felbontásúak ellenben oldalról nézve torzított képet adnak, többet fogyasztanak az ips vagy amoledhez képest, és napfényben nehezen láthatóak.


így rangsorolnám a paneleket:

tft < ips < ips változatai < amoled < amoled változatai

2022. febr. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
35%
Az amoled jobb mint az ips
2022. febr. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!