Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a különbség az LCD és az...

Mi a különbség az LCD és az OLED kijelző között?

Figyelt kérdés
Elvileg az OLED szebb képet ad, de mitől? Megéri ilyen telefont venni, vagy csak parasztivakítás ez is?

2019. okt. 2. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Az lcd az mindig bocsájt ki fényt. Az olednél, ha valami fekete az akkor tényleg az, mert az a led nem világít. Tömören ennyi.
2019. okt. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%

Az LCD háttérvilágítással működik, amit LED-ek biztosítanak, vagy a régieknél fénycsövek.

OLED-nél a képpontok maguk világítanak.


Egy érdekesség, sokan máig kvarckijelzőnek nevezik / képzelik a régi kvarcórák "szürke" (monokróm) kijelzőjét, holott az is LCD.

A rezgőkvarc pedig az órán belül van, ami az időalapot adja az elektronikának.

2019. okt. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Sötét témánál kevesebbet fogyaszt, mert ahogy az előttem lévő írta, minden pixele egy külön LED fényforrá, lekapcsolható.


Az LCDnél van egy diffúz háttérvilágítás, és ezt árnyékolja le a folyadékkristály. Ezért a fekete szürkésebb.


...

Viszont két dolot mellett se menjünk el.

Mivel az OLED szerves elektrolumineszcens anyag, ezért degradálódik idővel. Minden pixel külön. Ezért sok használat esetén beég a kép.

Nekem a MI8 Samsung panelje fél év alatt beégett, az alsó sáv meg a billentyűzet is, napi pár óra használatnál. :(


Ráadásul sajnos képtelenek megoldani rendesen a globális fényerőszabályozást. Ezért alacsonyabb fényerőn az történik, hogy ciklikusan vibráltatják a kijelzőt PWM-el. A kijelző maxon megy, de te sötétebbnek látod, mert vibrál. Ez szerintem rossz a szemnek.


....

Eleve telefonba szerintem elég felesleges az OLED. Visszasírom az LCDs készülékeimet.

2019. okt. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ráadásul sajnos képtelenek megoldani rendesen a globális fényerőszabályozást. Ezért alacsonyabb fényerőn az történik, hogy ciklikusan vibráltatják a kijelzőt PWM-el. A kijelző maxon megy, de te sötétebbnek látod, mert vibrál. Ez szerintem rossz a szemnek."


Már van rá megoldás. DC Dimming-nek hívják és egyre több AMOLED panellel szerelt készülék támogatja. Igaz, némi színtorzulást okozhat, de nem észrevehetően.

2019. okt. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
36%

Na az remek. LG OLED TV-mnél rég megoldották az analóg feszvezérlést...


Melyik gépek ezek?

2019. okt. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
36%

"Ezért alacsonyabb fényerőn az történik, hogy ciklikusan vibráltatják a kijelzőt PWM-el."

Miután a LED-ek színhőmérséklete áramfüggő, vagyis nagyobb áramon hidegebb, kisebb áramon melegebb irányba tolódik el.

Nem véletlen, hogy amikor kitalálták a monitorok PWM-mentes háttérvilágítását, az eltolódást automatikusan korrigálni kellett az LCD RGB egyensúlyán.

A PWM viszont nem módosítja a színhőmérsékletet, mert az impulzusok csúcsárama áramgenerátorosan stabilizált.

2019. okt. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!