Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a különbség Androidon a...

Mi a különbség Androidon a közeli megosztás (Nearby) és a Bluetooth megosztás között?

Figyelt kérdés

2022. febr. 26. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Más modul működteti más szabványok szerint.

A közeli megosztás az NFC.

[link]


[link]

2022. febr. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1 A közeli megosztás nem ugyanaz mint az NFC mert a mobilomon van közeli megosztás és NFC is külön külön. Sikerült képet átvinnem egyik mobilról a másikra mind közeli megosztással (angolul Nearby sharing) mind sima Bluetooth-tal. Csak nem értem mi a különbség köztük, melyik a jobb, stb....
2022. febr. 26. 19:43
 3/5 anonim ***** válasza:

" A közeli megosztás nem ugyanaz mint az NFC mert a mobilomon van közeli megosztás és NFC is külön külön. "

Ne törődj vele.

2022. febr. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem, bevonja a Wi-Fi-t is, amivel jóval gyorsabb az átvitel.
2022. febr. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A közeli megosztás egyszerre használja a wifit és a bluetooth-t is. Ha közeli megosztás funkcióval küldesz el valakinek képet, akkor valószínűleg a bluetooth-t használod.


Ezért nincs a kettő között különbség, mert a közeli megosztás = bluetoothos megosztás


Itt a megosztáshoz nem kell a két telefonnak egymáshoz érintkeznie, az NFC-s megosztásnál pedig kell!


Azért jobb a közeli megosztás, mert egyszerre használsz wifit és bluetooth-t, így (szerintem) gyorsabb lesz a fájlátvitel.

2022. febr. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!