Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telenornál van valahol 5G...

Telenornál van valahol 5G lefedettség az országban és igaz, hogy sokkal több idő lenne az, hogy lemenjen róla az a 3Gb?

Figyelt kérdés
Vettem egy kártyafüggetlen Samsung Galaxy A22 5G 6gb telefont. Azonban Telenoros a sim kártyám. Amit feltöltöttem 3gb mobilnettel. De itt Egerben ugyanúgy 4G-t ír ki. Persze Budapestre is gyakran járok. Mivel ott tanulok. Fog lenni 5G netem? Ha nem akkor a Telenor mikor építi ki végre Pestet és Egert 5G hálózattal. Csak mert ha már van az a technologia miért nem tudjuk kihasználni? Másrészt akkor ha nem lesz szuksegem az 5G-re. Akkor melyik net fogyaszt a legkevesebbet 3G, 4G vagy 5G? Mert olyankor a legkevesebb GB-t megevő hálozatott használnám.

2022. febr. 28. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mit tanulsz? Böcsész vagy?

Ahhoz, hogy 5G hálózatot használhass nem elég csak egy 5G képes készülék, olyan előfizetésre is szükséged van amiben benne van ez a szolgáltatás.

Az pedig, hogy egy adott adatmennyiséget melyik hálózaton töltesz le vagy fel teljesen mindegy... az adamennyiség ugyanakkora lesz csak az átvitel ideje lesz más.

2022. febr. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Na de úgy halottam, hogy Telenornál működik bármilyen hálozattal. Es a Vodafon, TMobile szerintem szanalmas, hogy meg igy az elejen is elkernek + pénzeket az uj teknológiáért. És végülis annyival nem jobb mint a 4G. De én használni akarom.
2022. febr. 28. 19:09
 3/6 anonim ***** válasza:

"De itt Egerben ugyanúgy 4G-t ír ki."

Igen. Mivel valszeg ott nincs 5G. Átállítottad telefont is, hogy működjön hálózat üzemmódban, illetve a Telenornál engedélyezve van a SIM kártyára az 5G. ( ezt az előző is tök jól leírta ).


"Persze Budapestre is gyakran járok. Mivel ott tanulok. Fog lenni 5G netem? "


Fog lenni ha teljesül a szükséges feltételek.

Itt tudod megnézni a lefedettségi dolgokat, meglepően jó és aktuális:

[link]



"Ha nem akkor a Telenor mikor építi ki végre Pestet és Egert 5G hálózattal."

Holnapután vaskedden, borjúnyúzó pénteken. Akkor építi meg, amikor megéri - ehhez konzultálj a Telenor, yettel piackutatással foglalkozó osztályával.


"legkevesebbet 3G, 4G vagy 5G? Mert olyankor a legkevesebb GB-t megevő hálozatott használnám."


Általában elmondható, hogy tökmindegy melyiket használod, 1 GB az mindenütt 1GB. Van azonban egy kis csavar a történetben: a youtube pl ha meg van a megfelelő sávszélesség akkor felskálázza a stream tartalmat a telefon kijelzőjének megfelelő felbontásra, így pl simán élvehezhető lenne mondjuk 720on, de mivel többet tud a kijelző és mondjuk az aktuális videót lehetséges nagyobb felbontásban is , nyilvánvalóan a nagyobb felbontást fogja streamelni, így pedig a forgalmazott adatmennyiség is nő.

2022. febr. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 grafno ***** válasza:
Pesten is csak pár kerületben van. Inkább a belső 4ben
2022. febr. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2 "uj teknológiáért." Milyen iskolában tanulsz, milyen szinten? Katona? (Mert csak ott hallottam igy!)
2022. febr. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Na tisztázzuk.. a net mennyisége..

Mennyiség.. 1 kiló krumpli vagy 1 kiló alma a nehezebb ?

nincs ilyen, ahogy nincs kevesebb hatezer karakter meg több hatezer karakter. Ennyi. Ahogy nincs alacsonyabb 180 centis ember és magasabb 180 centis ember se. Néha hallok ilyet hogy létezik, (feleségem konyvelő és van hogy 3+2 több mint 1+4, tehát van több öt és kevesebb öt szerinte is, de ennek bizonyítékát még sehol se láttam)


Tehát a 3 gigabyte adat pontosan 3 gigabyte nem több és nem kevesebb. Ez a hozzászólás is pont ugyanolyan egerben és budapesten.


5g: nincs szükséged rá. az 5g sokszor gyorsabb, kivéve ha nem, mivel mobil telefon,mint a nevében is benne van mobil, és rádió hullám ezért se a hely se a hullám terjedése nem állandó, így annyi elmondható budapesten 80 megabit a 4g átlaga, míg van ahol az 5g se több de néha akár 300 megabitet is elérheti. de átlagban kb 140 körül van.


tehát a kérdés hogy 80 megabit mire elég neked, sajnos őrületes forgalom van az itthoni hálózaton így simán próbáltam egy tiszta lappal a gyakori fő képernyőjét behozni.

0.4 másodperc lett az eredmény 100 megabiten, minden késlekedéssel, ez alapján feltételezhető hogy a cpu sebességét is figyelembe véve nem lesz 0.1 másodperc sebesség növekedésed az oldalak között lépkedve.


A kérdésem őszinte, képes vagy te ekkora sebességgel böngészni ? Számít hogy 2 vagy 3 gyakoris témát tudsz megjeleníteni 1 másodpercen belül ?

2022. márc. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!