Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Érdemes iPhone 11 pro-ról...

Érdemes iPhone 11 pro-ról leváltani iPhone 13 pro-ra?

Figyelt kérdés
Mennyi különbség/újítás van a 2 készülék között, ami érezhető a mindennapi használatban? Gondolok itt főként a kijelzőre, a kamerára, stb.

2022. márc. 17. 13:39
 1/8 A kérdező kommentje:
rosszul fogalmaztam, nem leváltani, hanem csak simán váltani.
2022. márc. 17. 13:44
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem cserélném..
2022. márc. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem érdemes cserélni. Az iPhone 11 Pro is bőven jó telefon még. Nincs akkora előrelépés az újabb modelleknél.
2022. márc. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A kijelzője fényesebb, valamivel kisebb a notch és 120Hz a képfrissítés 60 helyett.

A kamerái nyilván valamivel jobbak (főként az ultraszéles fejlődött sokat), legtöbbet az éjszakai fotózás fejlődött. Az optikai zoom pedig 3x-ra nőtt.

Az akksi is nagyobb, ami néhány óra plusz üzemidőt jelent.

Nyilván erősebb a proci, több a RAM, van 5G stb.

Szóval azért vannak jelentősebb előrelépések is. Ezek alapján már lehet dönteni, hogy megéri e neked vagy nem.

2022. márc. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nyugodtan cseréld le, valakinek jól jöhet egy olcsó használt 11 Pro
2022. márc. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha neked jobb üzemidő kell,jobb kamera,kissebb notch,új dizájn

Akkor érdemes

2022. márc. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Nyilván preferencia kérdése, de én nem cserélném még le. De tessék, itt az Apple oldalán egy készülék összehasonlító, ami részletesen minden funkciót listáz, hogy mi is a különbség: [link]


Igazából elég sokáig van az iPhone-oknak támogatottsága, pont ez is az egyik előnye, hogy nem kell 2 évente cserélni. Persze ez attól is függ, hogy mennyire sajnálod rá a pénzt, mennyire szükségesek neked az új funkciók vagy mennyire leszel tőle boldogabb.


A 11, de főleg a pro egy olyan széria, ami 5 évig még mindig telefon lesz. Én a helyedbe mindenképp várnék valami áttörőbb újításra. Ősszel jön is a 14-es széria, amit biztos megvárnék a helyedben, mert nem hiszem, hogy olyan sürgős lenne a váltás. És lehet, hogy olyan funkciókkal rukkol elő, ami a 13-hoz képest már áttörőbb, így jobban akarsz váltani.


Nekem iPhone 7-em van, ami mai napig nagyon jól működik és nagyon szeretem, szinte kifogástalan még mindig. Egyszerűen számomra így sem érződik rajta, hogy el lenne maradva, mert így is tökéletes amit tud, egyáltalán nem érzem szükségesnek azokat a funkciókat, amikkel többek a későbbi modellek. Viszont lejár rajta a szoftverfrissítés így 7 év után, szóval most fogom leváltani egy sima 13-ra, amit már be is rendeltem. De ha a szoftvertámogatás tovább tartott volna rajta, szerintem akkor nem is váltanám le, mert annyira szeretem.


Ha mindenképp váltani akarsz, én a helyedben még azon gondolkodnék el inkább, hogy ha váltanék sima 13-ra váltanék vagy Pro-ra. Méretben megegyeznek, külsőleg csak színben és az oldalsó anyaghasználatban van különbség. A 13 akksi ideje is nagyon jó, másfél napot bőven kihúz, a Pro pedig egy picit tovább. A Pro-nál van 120 hertzes képfrissítés, amit észre sem veszel hacsak nincs nálad egy másik telefon amivel összehasonlítod. Ezen kívül van rajta egy plusz telefotó kamera, amivel nagyobb a zoom és makro fotókat tud készíteni. Lényegében ennyi a számottevő különbség a 2 modell között, mégis 100.000 Ft különbség van köztük. Alapvetően egy 5 évvel ezelőtti készülék is már olyan szinten volt, hogy itt évről - évre csak apró fejlesztések vannak, amik már tényleg olyan funkciók, hogy egy átlag felhasználó számára abszolút nem számottevők. Így azt mondanám, hogy nagyon nem ér ennyivel többet a Pro, mert már az is csúcs, amit a sima 13 tud. Viszont ha mindenképp Pro-t vennél, akkor ha már ennyit költesz átgondolnám a Max-ot, mert köztük már nincs nagy árkülönbség, viszont a Max annyival többet tud, hogy jobban megérné azt választani.

2022. ápr. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
19%

"viszont a Max annyival többet tud, hogy jobban megérné azt választani."

Kb. semmivel sem tud többet a Max a sima Pro-nál, csak nagyobb és jobb az üzemidő.

A sima 13 és a Pro között azért még van több különbség is azokon kívül, amiket felsoroltál. Például a Pro 6GB RAM-ot kapott, míg az alapmodell csak 4-et, ami pár év múlva akár jelentősen is számíthat (egyelőre nem). Valamint a Pro modellek eggyel több magot kaptak a grafikus gyorsítóban is, ami szintén a későbbiekben számíthat.

Szóval a Pro javára írható a 120Hz képfrissítés, kicsivel jobb üzemidő, plusz 1 telefotó kamera, makro fotó lehetőség az ultraszélessel, nagyobb főkamera szenzor, plusz 2GB RAM, plusz 1 grafikus gyorsító mag, acélkeret. Nekem már a RAM és a telefotó kamera is a Pro javára döntené a mérleget.

2022. ápr. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!