Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Normális ez egy új Iphonetól?

Normális ez egy új Iphonetól?

Figyelt kérdés

Körülbelül 2 hónapja vettem teljesen újonnan egy Iphone SE 2020 készüleket, számomra picit soknak tűnik amennyit romlott az akksija azóta, már "csak" 97%-os.

Teljesen rendeltetés szerűen töltöm, annyi lehet a probléma, hogy nem az új fajta, hanem az elöző (7-es iphone) telefonom töltőjét használom hozzá.

Ennyi normális vagy baja van a mobilomnak?



2022. márc. 20. 14:34
 1/6 anonim válasza:

Hát lehet hogy az újat kellene használnod. Viszont egy tanács a telefon töltéssel ne merítsd le soha 0%-ra. Ha a készülék elérte a 15%-ot tedd töltőre.

Elég ha csak 80%-ig töltöd.

Ne hagyd soha este tölteni hiszen nem jót tesz a telefonodnak.

2022. márc. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Remélem hogy tudtam segíteni
2022. márc. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell nézegetni, minden telefon akkumulátora romlik, ez a % se feltétlen pontos, majd ha sokat kell töltenni, akkor aggódj.
2022. márc. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Még annyit tennék hozzá: valóban azt ajánlák, hogy lehetőség szerint csak 80% körülig töltsd, de azt is jobban tennéd, ha nem hagynád 15%-ig sem merülni, hanem 40 körül feltennéd töltőre. Persze ezt egyáltalán nem kell kőbe vésett szabályként kezelni, a telefon egy használati tárgy, ő van érted és nem fordítva.


Szerintem nincs semmi extrém abban, hogy 97%-os az aksija 2 hónap után. Ne nézegesd, csak magadat frusztrálod ezzel, én sem figyelgettem sosem egyik telefonomnál sem. Ha érzed, hogy már nem nyújt annyit az aksi, amire szükséged van, akkor cseréltetni kell szervízben és csókolom.

2022. márc. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nincs ennek semmi baja. Mindegy mivel töltöd. Én évek óta egy régi iPadhoz kapott töltővel töltök mindent.

Majd ha 1 év környékén éátod, hogy sokat csökken akkor kell aggódni. A havi 1% csökkenét kb reális. De ezt átlagban vedd. A csökkenés nem linerásis. Lehet hogy 1 hónapban 2%-ot csökken, lehet hogy egyet sem.

De amúgysem csak ez számít, a töltési ciklusok száma is fontos mutató.

De amúgy a 100% is egy hazugság.

érdemes megnézni ezt a videót:

https://www.youtube.com/watch?v=w6--6z4ZcNk

2022. márc. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem most iPhone 13 mini készülékem van. 4 hónapja vettem! És még mindig 100-os az aksija! Pedig minden nap használom, és minden nap töltöm. És mégis 4 hónap után is 100%-os az aksija a telefonomnak. Szóval ha neked 2 hónap után már csak 97%-os az akisja, akkor 4 hónaposan várhatóan 94%-os lesz. Ami gyár aksi hibára utalhat. Vagyis valószínűleg gyári hibás lesz az aksi, vagy maga a telefon. Mert nekem 4 hónap után is 100%-os az aksija az iPhone telefonomnak.
2022. márc. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!