Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung A21s és A20e telefonna...

Samsung A21s és A20e telefonnak ugyanaz a kijelzője, de mégis az egyik telwfonon fehérebb a fehér szín mint a másiknál?

Figyelt kérdés

Ugyanez a kék a lila és egyéb színeknél is. Ugyanolyan fényerőre állítva.

Miért?


2022. ápr. 2. 21:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Ugyan a kijelzők sem tuti egyformák alapból, de típus szerint ugyanaz lehet.

Hát ugye egy szín (más egyéb mellett) 3 alapszínből áll.

Ezt a 3-at (annak erősségét) külön-külön állítja elő a "VGA" kártya, ez kerül kijelzésre.

Olyan szín jön ki, amelyet a belső áramkör és szoftvere generál.

Monitoromon nekem kell (tudom) beállítani, mert valamiért időnként "elcsúszik". Mindig a pirosat kell levenni.

2022. ápr. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor mitől van az, hogy ugyanolyan fényerőre van állitva a 2 telefon és az egyiken a fehér az fehérebb mint a másikon?
2022. ápr. 3. 07:44
 3/3 anonim ***** válasza:

A digitális technikában a fehér is egy szín az előállítást nézve.

És akkor:

"Olyan szín jön ki, amelyet a belső áramkör és szoftvere generál."

"Ugyan a kijelzők sem tuti egyformák alapból"

És ha erre ráengeded azt a jelet, amit a kártya generál, árnyalatnyi eltérés természetes.

Mint említettem ezen különbségek miatt van lehetőség színkalibrációra olyan alkalmazásoknál, ahol ez fontos és elengedhetetlen (NYOMDAi előkészítés), az én közönségews monitoromnál is.

De ez mobiltelefonoknál ritkán adatik meg, nincsen rá szükség.

2022. ápr. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!