Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nagy gond, ha nem frissítem a...

Nagy gond, ha nem frissítem a mobilt? (Android).

Figyelt kérdés

Nem vagyok szakértő, de akárhány eszkozöm volt, csak azt láttam, hogy a frissítésekkel egy jobban lassul a telefon. N csak a rendszerre gondolok, hanem az appokra. A tabletem most lesz 4 éves, szintén andro, soha nem frissítem, és tökéletesen fut.


Most egy új telefonnal nyomom, xiaomi redmi note 10 pro, van bőven szoftveres hiba, de tartok attól, hogy a felesleges frissítések csak elrontják...


2022. ápr. 10. 13:11
 1/8 Szirty ***** válasza:
54%
Én csak akkor frissítem ha konkrét okom van rá. Csak azért hogy "friss" legyen, nem frissítem.
2022. ápr. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egy elég új telefon és van bőven erőforrás. A xiaomi meg főleg optimalizáló frissítéseket dobál. Rendszeresen frissítem és számomra érezhetően gyorsabb a hasonló kaliberű xiaomi készülékem.

Szerintem frissíts bátran. De az se okoz gondot, ha nem frissítesz, csak akkor az ilyen optimalizálásokból kimaradsz.

(Régebbi telefonjaimnál nekem is ez volt, hogy lassabban működött, de a xiaomi inkább arra feküdt rá, hogy optimalizálja a ram és processzor használatot. Erre van a rengeteg miui frissítés, ami erre megy inkább rá. Szinte semmit nem tesz hozzá funkcióba vagy megjelenítésre, csak a hardvert kíméli.)

2022. ápr. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Megoszlanak a vélemények. Én pl Windows sem frissítek már egy ideje mert felesleges..
2022. ápr. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Alapvetően semmi hátrányod nem lesz. Érdemes utánaolvasgatni az aktuális frissítéseknek/véleményeknek és ha nincs gond, felteheted.
2022. ápr. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi.


2. Nem teljesen értem, nekem most android frissítés érhető el. Az nem egy központi frissítés, ami minden android Op rendszerre van? Vagy xiaomi készülékeket lévő androidot a xiaomi fejleszti, és nem a google?

2022. ápr. 10. 13:59
 6/8 Szirty ***** válasza:

"Alapvetően semmi hátrányod nem lesz."


Vagy épp ellenkezőleg.

Általában nem okoz problémát egy frissítés, de azért megesik.

2022. ápr. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A xiaomira a miui a kezelőfelület. Általában kéz a kézben járnak az android verzióval. Pl most nekem frissített miui 13ra és android 12-re. Azóta még kevesebbet eszik a telefon és jobb az aksi üzemidő is.

Valamint az összes miui frissítés után valamilyen téren jobb lett a telefon. Előtte volt samsung és huawei telefonom is. Ott fent állt a probléma, hogy lassult a készülék. Itt meg nem. Valamiért az utóbbi talán 5 frissítés is csak optimalizáló frissíté volt. Sokan emiatt is fikázzák már, hogy semmi új megjelenés vagy valami, hanem csak optimalizációs frissítések. Oké, tényleg csúcs, hogy egyre jobban bírja a telefon, nem úgy melegszik, nem dolgozik úgy a processzor, kevesebb ramot is fogyaszt. A telefonomban 6 giga ram van. Ebből átlagosan 2.3-2.6 giga van használva. Néha becsúszik 2giga alá. Ritka az, hogy 3ra vagy 3 fölé menjen a ram használat. (számolni tudok, nem úgy értem hogy 2.3 a szabad, hanem hogy 6giga ramból 3.7 szabad van, de van olyan is, hogy ír 4.3 szabadot is).

Tényleg imádom én is a frissítéseit meg jók, csak tényleg jó lenne némi felület változás is.

2022. ápr. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Korábban redmi note 8 prom volt azt cseréltem egy Mi 11t pro ra. Mindkettőt rendszeresen frissítettem és nem volt (most sincs) semmi hardweres ész szoftveres gond egyikkel sem. A fellületről sokmindent nem írok. Nálam sok sok éve a Nova launcher az alap.
2022. ápr. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!