Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Használt iPhone 12 mini...

Használt iPhone 12 mini vettem, akkumulátor hamis lenne vagy szoftver hiba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Márciusban vettem marketplaceről egy használt iPhone 12 mini-t. Az akkumulátor decemberben lett kicserélve egy autorizált apple servisben, a állapota természetesen 100% volt.


Olyan egy hétig használtam, majd egyik este leállt, befagyott, kikapcsolt. Majd mikor újra bekapcsoltam az energia leesett 1%-ra, tölteni nem tudtam, majd a beállításokban a hibaüzeten szerint hamis akkumulátor van benne, nem iPhonehoz tartozó.


Az illető akitől vettem elég készséges volt, már nem volt rá jótállás, de elintézte, hogy ebbe a szervisbe ahol ő is volt elvigyem és ingyen kicseréltessék az akkumulátort. El is vittem, kicserélték az akkumulátort (jobban mondva az egész hátsó részét, pont úgy, mint ahogy decemberben is). Nem tudták megmondani, hogy mi volt a hiba. Leelőrizték most is, állítólag minden zöld pipával világított ,minden rendben van. Azzal indokolták, hogy lehet rosz akkumulátort kaptam anno decemberben az Appletől.


Kérdésem a következő. Eléggé félek, hogy megint 3 hónap után felmondja a szolgálatot, nem hiszem, hogy akkor hamis aksit raktak volna bele. Gondolkozom rajta, hogy inkább eladom, és veszek egy új iPhone12 minit, csak akkor meg anyagilag nem jönne nekem ki jól. Szerintetek van rá esély, hogy valami szoftveres hiba van a telefonnal, és azt romlott el most is az aksi (és anno decemberben is, elvégre valamiért kicserélte akkor is a tulajdonos)? Ti mit csinálnátok az én helyemben? Volt már valakinek hasonló esete, hogy kicseréltette autorizált szervizben az aksit, de az "hamis" volt?


Előre is köszönöm a válaszokat és a tanácsokat!



2022. ápr. 17. 15:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Melyik szerviz volt ez?
2022. ápr. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

CCComputer, Pozsonyban.

[link]

2022. ápr. 17. 15:22
 3/15 JessyJames válasza:
100%
Valoszinuleg az tortent, hogy az “Authorized Apple Service” meg sem authorized es egy olyan aksit tettek bele, amely az Apple altal nem jovahagyott es pechedre pont egy rosszat tettek bele. Egyelore felesleges aggodnod, hogy 3 honap mulva tonkre fog menni. Eleg valoszinutlen, hogy ismet rossz aksit raktak bele.
2022. ápr. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Tényleg nem az, mivel az Apple oldala nem listázza, mint pozsonyi szerviz.

[link]

2022. ápr. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

De az! Én is pont azt nézem :D

Az a C.C.C. S.R.O az! Legalábbis egyezik a postacím a ccc.sk oldalon lévővel.


Szóval elvileg gyári akksit kaptál

Bár azt nem értem miért kellett egy másfél éves telefont másodszor akksicserére vinni?

És miért kellett a teljes hátulját kicserélni????



Ha szoftveres hiba van, akkor állítsd vissza iTunes segítségével a telefont gyári állapotra és ne tedd vissza a mentéseket, csak a képeke, kontaktokat, stb. Akkor a szoftveres hiba el fog tűnni. Bár szerintem nem ez okotza a problémát.

2022. ápr. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
basszus bocsi...ez a mai nem az én napom :D
2022. ápr. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Itt az 5. válaszoló mondott egy érdekes dolgot.

Ha visszaállítom gyárira, akkor az esedékes szoftveres hibáknak el kellene tűnnie. Maga a mobil többször vissza volt állítva már gyárira (pl. mikor megvettem alapból úgy volt, mikor megkaptam a hibaüzenetet és visszaesett 1%-ra a aksi gyorsan szintén visszaállítottam gyárira). Tehát akkor ezek alapján szoftveres hibától nem kellene tartonom?


Viszont más alkatrész/(bármi) meghibásodása nem okozhat ilyen jelleggű akkumulátor problémát? (tehát fals aksi hibaüzenetet).


Aztán hogy miért kellett egy másfél éves telefonon már 2x kicserélni az aksit azt én sem értem...

(azt mondták a szervizben, azért cserélik az egész hátulját, mert ennél az új iPhone12 mininél még nincs külön aksi amit bele tudnak tenni, illetve ha van is egyszerűbb kicserélni az egész hátulsó részt)


Amúgy köszönöm mindenkinek a válaszát. Most kicsit megnyugodtam, és talán nyugodt szívvel fogom tovább használni a mobilt.

2022. ápr. 17. 17:34
 8/15 anonim ***** válasza:

"basszus bocsi...ez a mai nem az én napom :D"

Én is néztem negyed órát mire összeállt. A szlovák és társai nyelveket nem fogja az agyam :DDDD

Meg beütött a sunka is :D


Kérdező te meg nézz meg egy 12 mini akksicserét!

Mondjuk ezt:

https://www.youtube.com/watch?v=M5gFF0Q95pA

Hol látod, hogy egyáltalán le kell venni a hátulját? Sehol. Cserélni meg végképp nem kell!

És emlékeim szerint nem is volt olyan iPhone ahol a hátulját le kellett venni akksicseréhez. Mindegyiknél a kijelzőt kell leszedni és előlről cserélni az akksit.


"ezek alapján szoftveres hibától nem kellene tartonom?"

Nem


"Viszont más alkatrész/(bármi) meghibásodása nem okozhat ilyen jelleggű akkumulátor problémát"

Lehet alaplaphiba.

De egy hivatalos szervizben azért ezt megnézték, látták volna ha másodszor kerül oda ugyanazzal a hibával a telefon.


"Aztán hogy miért kellett egy másfél éves telefonon már 2x kicserélni az aksit azt én sem értem..."

Ezzel a történettel valami sánít!

Nem kell szérszedni annyira a telefont mint ahogy írtad.

Biztos, hogy iPhone és nem valami klón??


"egyszerűbb kicserélni az egész hátulsó részt"

A házulsó rész az egészben van. Van egy alumunum keres és hátsó lap. Ebbe vannak belepakolva az alkatrészek.

Gyakorlatilag a teljes telefon cseréjét jelenti ha azt kicserélik... Olyan mint egy autón az alváz. A cseréhet mindent is ki kell szedni a telefonból!

Vagy félreértettél valamit, vagy átb..tak, vagy vagy a jóégtudja...

2022. ápr. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

ad el gyorsan egy szlováknak, ő majd nem ide a magyar gyakori oldalra fog jönni panaszkodni.


vegyél inkább egy Samsungot.

2022. ápr. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam sincs. De pont ezért nem veszek használt műszaki cuccot. Inkább összegyűjtöm rá a pénzt és hivatalos viszonteladónál veszem meg. Amúgy a 12 mini kb 2020 szeptemberében jelent meg, eléggé gallyra vágta akkor az előző tulaja az akksit, ha már cserélnie kellett.
2022. ápr. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!