Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Használt iPhone 12 mini...

Használt iPhone 12 mini vettem, akkumulátor hamis lenne vagy szoftver hiba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Márciusban vettem marketplaceről egy használt iPhone 12 mini-t. Az akkumulátor decemberben lett kicserélve egy autorizált apple servisben, a állapota természetesen 100% volt.


Olyan egy hétig használtam, majd egyik este leállt, befagyott, kikapcsolt. Majd mikor újra bekapcsoltam az energia leesett 1%-ra, tölteni nem tudtam, majd a beállításokban a hibaüzeten szerint hamis akkumulátor van benne, nem iPhonehoz tartozó.


Az illető akitől vettem elég készséges volt, már nem volt rá jótállás, de elintézte, hogy ebbe a szervisbe ahol ő is volt elvigyem és ingyen kicseréltessék az akkumulátort. El is vittem, kicserélték az akkumulátort (jobban mondva az egész hátsó részét, pont úgy, mint ahogy decemberben is). Nem tudták megmondani, hogy mi volt a hiba. Leelőrizték most is, állítólag minden zöld pipával világított ,minden rendben van. Azzal indokolták, hogy lehet rosz akkumulátort kaptam anno decemberben az Appletől.


Kérdésem a következő. Eléggé félek, hogy megint 3 hónap után felmondja a szolgálatot, nem hiszem, hogy akkor hamis aksit raktak volna bele. Gondolkozom rajta, hogy inkább eladom, és veszek egy új iPhone12 minit, csak akkor meg anyagilag nem jönne nekem ki jól. Szerintetek van rá esély, hogy valami szoftveres hiba van a telefonnal, és azt romlott el most is az aksi (és anno decemberben is, elvégre valamiért kicserélte akkor is a tulajdonos)? Ti mit csinálnátok az én helyemben? Volt már valakinek hasonló esete, hogy kicseréltette autorizált szervizben az aksit, de az "hamis" volt?


Előre is köszönöm a válaszokat és a tanácsokat!



2022. ápr. 17. 15:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy gyári hibás volt az akksi. Szerintem nem fog előjönni többet.
febr. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
azóta a 3. új mobilnál tart ...
febr. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Két év alatt nem biztos.
febr. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Azóta ugyan annál a mobilnál tartok :)
febr. 16. 09:10
 15/15 anonim ***** válasza:
akkor műkődik ...
febr. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!