Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Huawei P8 Lite: Mi volt ez a...

Huawei P8 Lite: Mi volt ez a bug? Kékes-lilás képernyő + a képernyő megtört / ketté vált...

Figyelt kérdés

Böngésztem és épp egy weboldalt nyitottam meg, amikor egy szempillantás alatt a következő történt: a teljes képernyő kékes-lilás árnyalatot kapott, valamint mintha a képernyő két részre szakadt volna: jobb oldalról úgy 1 cm átkerült bal oldalra, s az egész képernyő ilyenformán elcsúszott, még a balra mutató háromszög, a kör és a négyzet ikon is. Viszont! A valóságban mindenhez ott kellett hozzá érnem, ahol eredetileg volt, így tehát hiába csúszott, a gombok (a balra mutató háromszög, a kör és a négyzet ikon), ikonok mégis a régi helyükön maradtak. Készítettem képernyőképet, majd újraindítottam a telefont. Újraindításkor minden visszaállt, nem volt már kékes-lilás a képernyő és nem is volt elvágva a képernyő. A képernyőképeket megnéztem, amiket készítettem és megdöbbentem: semmit se lehetett látni, mintha semmilyen bug nem történt volna, se kékes-lilás elszíneződés, se pedig képernyő vágás nem volt látható.

Mi miatt történhetett ez a jelenség?



2022. ápr. 19. 16:51
 1/1 Lájsz ***** válasza:
Ezt okozhatja az alaplap túlmelegedése (én erre tippelek), illetve a kijelző egy korábbi sérülése, mondjuk leejtés, stb amikoris csak kisebb, nem azonnali hibát okozó a sérülés. A képernyőképek pedig azért hibátlanok mert a készülék nem magát a kijelzőn látható képet menti, hanem azt az adatfolyamot amit a processzor küld a kijelző felé. Az elmentett adat amit te képernyőmentésként látsz hibátlan, hisz az egy hibátlan adatsorból készült, a látható kép viszont hibás volt mivel az LCD-n már úgy jelent meg.
2022. jún. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!