Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megérné Samsungról Iphonera...

Megérné Samsungról Iphonera váltani?

Figyelt kérdés

Sosem volt még másfajta telefonom, csak Samsung.


Azt is tudni kell, hogy csúcskategóriás telefonom sem volt még soha.


Viszont most lehetőségem nyílt arra a szolgáltatómnál, hogy kihozhassak egy készüléket kb 70%-kal olcsóbban. Így most tudnék egy kicsit komolyabb készüléket is vásárolni, mert ennyit nem sajnálnék érte kiadni, de nem tudom, hogy megéri-e Iphonera váltanom, ha még sosem volt vagy maradjak inkább a Samsung S szériájánál.


Szeretnék egy komolyabb telefont, amit akár 3-4-5 évig is tudok majd használni, illetve amivel fotózni is jól lehet. (Jobban, mint a középkategóriás mostani samsungommal)


A Samsunggal eddig teljes mértékben meg voltam elégedve, kb 3-4 telefonom volt és mindegyik szuper volt. Viszont őszintén megmondva érdekel az Iphone is, szívesen kipróbálnám. (Bár félek kicsit a kezelésétől)


Készülékek, amikben esetleg gondolkodtam azok ezek:

Iphone 11-12 szinte bármelyike (sima, Pro, mini is)

Samsung S20, S21 (itt is szinte mindegyik típus)


Ti mit tanácsoltok?



2022. ápr. 20. 10:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát én akkor az S21 és az iPhone 12 közötti mérlegelést ajánlom. A 11-es iPhonet már csak azért is kizárnám, mert az nem tud maszkot viselve arc alapján feloldani és én még tartok tőle, hogy bőven lesz alkalmunk ősszel-télen azt hordani.Az S21 és a 12 is még sok évig lesz szoftveresen támogatva, hasonló méretűek és erős is mindkettő.

Egyébként én is hasonló dilemmában voltam pár hete. Régen mindig Samsungjaim voltak, aztán egyszer vettem egy kínai telefont (bár ne tettem volna), most meg kíváncsiságból iPhonera váltottam (az S22-őn gondolkotam még). Kb. 2 hete nyúzom, vannak "furcsaságai", de alapvetően úgyis ugyanazokat az appokat fogod nyomkodni, akár Androidos, akár iOS-es telefonod van. Ha eddig is gesztusvezérlést használtál, akkor még kevesebb megszoknivaló lesz.

2022. ápr. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
11%
Az iPhone nem ér annyit, amennyibe kerül. Pont. Jó telefonok, csak borzalmasan túl vannak árazva, ugyanúgy, mint a csúcskategóriás Androidok.
2022. ápr. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Na, a "samsung vagy iphone" az a kérdés, amire soha nem fogsz egyenes választ kapni egy ilyen oldalon. A Samsungosok sírni fognak neked, hogy fúj iPhone, túlárazott, sznob, ne válts. Az iPhone-osok meg a másik oldalról, hogy proli Samsung, felrobban a kezedben, és amúgy is, az is van már olyan drága, válts. Ezután pedig habzó szájjal a másik anyukájának leánykori foglalkozását találgatva érvelnek az általuk preferált telefon mellett, holott mindegyik márka hoz olyan szintet, amivel elégedett leszel, így ez csak ízlés és esetleg megszokás kérdése. Mai telefonoknál már az olyan dolgok, mint a vezérlés milyensége, nem lehet probléma, minden sima és kényelmes.


Az egyetlen jó válasz az összes ilyen kérdésre, hogy fogod magad, és bemégy az Apple boltba meg a Samsung boltba (vagy a szolgáltatód boltjába, ahol van mindkettő), és orvul megtapogatod az ott kiállított modelleket, és meglátod, melyik tetszik jobban.


70% kedvezmény mellett csakis a csúcskategóriában érdemes gondolkodni ami jelenleg az iPhone 13 Pro vagy a Samsung S21 Ultra, a régebbiek sem rosszak, de egyszerűen nem éri meg annyira, mint egy csúcsmodellt kihozni ilyen olcsón. Így takarítasz meg a legtöbb pénzt miközben a legjobb telód lesz.


Én a megjelenése óta iPhone 13 Pro-t használok, és nagyon elégedett vagyok vele, jobb, mint bármi amit eddig használtam, igaz, közel 10 éve csak gyümölcs ízű telefonokat veszek, így kicsit idegen nekem a másik oldal, de azért nyitva tartom a szemem abba az irányba is. Ugyanakkor van ismerősöm, aki legalább ennyi ideje Samsung S sorozatot használ, és ugyanezt mondja a másik oldalról.


Egyszóval menj, és nézd meg a két márka top telefonjait, és dönts az alapján, mert azt itt senki se tudja neked megmondani, hogy melyik fog jobban illeni hozzád, melyiknek tetszik jobban a formája, melyik kínálja azt, amire szükséged van. Középkategóriás androidról bármelyikre is váltasz, megváltás lesz, ezt garantálom.

2022. ápr. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!