Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Iphone 12 mini vagy Iphone 13...

Iphone 12 mini vagy Iphone 13 minire gyűjtsek inkább?

Figyelt kérdés

Azért ezt a 2 iphonet néztem ki, mert főleg kicsi mobilt és újra iphonet szeretnék használni. (most androidom van, nem jön be) Viszont nem rég kezdtem a mobilra gyűjteni és fogalmam sincs melyikkel jönnék ki jobban. A 12 minit hamarabb megtudnám venni és ez külsőre jobban tetszik mint a 13 mini, de a 13 minit is fontolgatom, de itt mondjuk egyedül a kamera elhelyezése csúnya nekem, emiatt rontja a telefon összhangját, legalább is ez csak én vagyok de úgy nem nézem állandóan a hátlapját, lehet megszoknám. :D.

Viszont a 13 mini jóval drágább és 1-2 hónappal később tudnám csak megvenni, és én már nagyon szeretném kezemben tartani de ennyit azért még tudok várni. Be vallom a 12 mini jobban tetszik külsőleg meg árban is, viszont a 13 meg elvileg mindenben jobb. Bár nekem annyira nem jött be elsőre.

Ha a 12 mini mellett döntenék, az is jó választás lenne ha olyan 4-5 évre terveznék vele? Mondjuk egy használt iphone 5s volt utoljára nekem így ahhoz képest már ez is ég és föld lenne, nem?

Élőben láttam mindkettőt, elsőre a 12 mininél éreztem, hogy ez lesz jó nekem. A 13 minitől csak azért ódzkodok, mert ugye említettem a kamera miatt rondán néz ki, másik az ára drágább mint a másik, de azzal is ellenék talán.

Más telefon nem jöhet szóba, légyszíves ne ajánljatok egyebet.



2022. ápr. 20. 14:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokmindenben nem különböznek egymástól (nyilván eggyel újabb proci stb. van a 13-ban), viszont van egy pont, ami a 13 mini javára hajtja a vizet, méghozzá az üzemidő. A 12 minihez képest akár 1,5-2 órával tovább is bírja egy feltöltéssel, ami hosszabb távon is számíthat.

Viszont, ha nem szükséges annyira a plusz 1-2 óra üzemidő, akkor a 12 minivel is elégedett leszel.

2022. ápr. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
és a 13 mininek kisebb a notch, szerintem 12 mininél kissé zavaró, hogy nem a telefon méretével arányosra csinálták
2022. ápr. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%
mindenesetre kezdj el gyűjteni, jön a 14 , 15.
2022. ápr. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3.Írtam, hogy a kis méret miatt előnyösek ezek, ott nem biztos hogy lenne már mini, legalább is azt mondták leállnak. Bár nem tudom méretileg mekkorák lesznek.
2022. ápr. 20. 17:05
 5/8 anonim ***** válasza:
2022. ápr. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5# az örök kérdés!
2022. ápr. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
13 minit vedd. Sokkal jobb az üzemidő szoftveresen a bionic 15 chip miatt, jobban megy vele és maga az akksi is nagyobb benne, mint a 12 miniben. Továbbá szebb képeket csinál, optikai képstabit megkapta ami csak a 12 pro maxban volt. Notch is kisebb és újabb telo. Nekem azt a 50e különbséget megérte. Nagyon jó a mini 13. Sztem gyűjtsél még azt vedd. Hosszútávon 50e nem fog számítani, de a fenti dolgok miatt igen jobb 13 mini.
2022. ápr. 21. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem is ez a fránya kamerasziget nem jön be, amúgy az a filmszerű mód tetszik benne:)
2022. ápr. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!