Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A telefonom folyton azt...

A telefonom folyton azt mutatja, hogy be van dugva a fülhallgató közben nincs?

Figyelt kérdés

LG K40-em van és nem tudom mi történhettet. Próbáltam már az újra indítást, kitisztítani a füllhalgatós részét, de nem használ. Van erre valami mód, hogy a telefon hangszórójából szóljon a hang?

Ha bevan dugva a füles szól de amúgy meg nem.


2022. ápr. 21. 18:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha egy fizikai kapcsoló (pöcök) érzékeli, hogy be van-e dugva a füles, akkor az beragadhatott. De nem tudom, hogy így van-e megoldva a telefonodon a bedugásérzékelés, mert ez még az analóg világból való megoldás. Esetleg ezen a nyomon indulj el, és keress rá.


Ha tényleg ez a baj, akkor kapcsold ki a telót, csöppents egy kis (!) wd40-et a füles dugójára az érintkező részen (fém), és párszor dugd be és húzd ki a fülest, és bent forgasd is meg a dugaszt. Óvatosan! Ettől talán (!) kiszabadul a pöcök. Aztán várj egy kicsit, kapcsold be a telót, és talán (!) nem rontottál a helyzeten. Elég "indiai" hekk, de talán (!) segíthet.

2022. ápr. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pont a héten cseréltem jack-csatlakozót egy régi telefonban. A gyári operációs rendszer azt jelezte, hogy be van dugva a füles. Még az ikon is kint volt fent és nem volt egyéb hangja [speaker]. Szoftveresen nem tudott váltani emiatt..

Megnéztem, nem volt koszos.

Kicseréltem, minden oké. Néhány csavar, meg, hát kell egy LG K40 donor. Ha nincs, ez párszázas tétel, szervizben akadhat.

2022. ápr. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
bár előbb olvastam volna 1-est :o)
2022. ápr. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!