Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A tesómnak 2004-2005-ben...

A tesómnak 2004-2005-ben vettem egy telefont. Csinált kb.100000 tartozást. Amit nem fizetett. A telefon az én nevemen volt. Vajon feketelistán vagyok? Ha igen akkor elévülhet a tartozás?

Figyelt kérdés
2010. szept. 17. 10:56
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
van valami érték a neveden?mert viszik el,elárverezik!
2010. szept. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem nem tudnál több telefont venni annál a szolgáltatónál és mivel ekkora összegről van szó, a végrehajtót is rád fogják küldeni. Úgy tudom, nem évül el.
2010. szept. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%

5 évig ha nem találnak elévül.

csak ahhoz az kell, hogy 5 évig semmilyen bejelentett lakcímed, munkahelyed, bankszámlád, semmi hivatalos dolog ne legyen rólad magyarország területén. és akkor megúszod.

2010. szept. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
távközlési szolgáltatónál 1 év az elévülés, ha egy évig a bejelentett lakcímedre nem kaptál fizetési felszólítást, akkor elévült....ha kaptál vagy küldtek, de nem vetted át, akkor nem évült el ;) de tuti feketelistán vagy
2010. szept. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Furcsa, hogy nem kerestek...Merthogy szokás felszólító levelet küldeni a nemfizető ügyfélnek. Mivel a 100e meghaladja a minimálbért, bizonyhogy "listán" vagy, méghozzá nem csak a telefonszolgáltatóknál, hanem a bankoknál is: rákerültél a BAR listára. De hogy nem tűnt fel, hogy nem fizetett? Mert pár elmaradt számla után felmondják a szerződést, magyarán megszűnik a telefonszáma is...
2010. szept. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

nyugi, banknál ezért nem kerülsz bár listára. nekem is volt tartozásom. többszázezer, mégis kaptam hitelt is.

utolsó válaszolónak pedig. azért nem mindig szoktak felszólító leveleket küldeni, hogy kamatozzon nyugodtan az összeg az ő javukra. furcsa, hogy erről nem hallottál, mert ez rendszeresen bevett szokás.

2010. szept. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
bar alias khr listára a telefoncég nem rakhat ;)
2010. szept. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bocsi, de kerülhet BAR listára, merthogy annak az a feltétele, hogy az aktuális minimálbért elérő tartozása legyen. Ha holnap bemegy a bankba kölcsönt kérni, közlik vele, hogy nem lehet, mert rajta van a listán,hidd el nekem.

Az elévülési idő a mobilszolgáltatóknál 1 év, ami azt jelenti, hogy ha addig nem küld fizetési felszólítást, a tartozás elévült. Elképzelhetetlen hogy 4 év alatt nem küldtek.

2010. szept. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%

figyu, higgyétek el,nem fog bar listára kerülni, és sem kerültem, és több, mint minimálbér volt a tartozásom majdnem egy évtizedig. egy percig sem voltam baros, és több hitelt is tudtam időközben igényelni több banknál is.

igaza van az egyik válaszolónak, távközlési cég, más szolgáltató cég, TUTI NEM RAKHAT BAR LISTÁRA.

2010. szept. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ja, de a banknak kell tartozni, nem a telefontársaságnak ,)
2010. szept. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!