Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A yettel-t miért Telenor...

A yettel-t miért Telenor HU-nak észleli a régi Samsung Galaxy Trend Plusom?

Figyelt kérdés
Nem zavar, csak vettünk egy sim kártyát hogy suliba tudjak írni ((( a suli-wifi nagyon lassú nálunk ))) hogy megérkeztem..és amikor beraktuk, Telenor HU-t írt ki.Bár szerintem mert a telefonnak 2G/3G támogatása van csak..

2022. máj. 8. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

A telefon szoftverében van egy lista, hogy melyik MCC/MNC-hez (Mobile country code/Mobile Network Code) melyik szolgáltató tartozik. A régi telefonokon a szoftver már rég nem frissül, így ez a lista sem fog frissülni vele. Ezért azt gondolja, hogy a 216-01 az Telenor HU.


De például nekem az iPhone 5C a Digi tesztidőszakában csak azt írta ki szolgáltatónak, hogy "216-03 LTE" majd az éles indulás után jóval frissült le, hogy Digi Mobil.

2022. máj. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%
A Telenor a Yettelnek a régi neve.
2022. máj. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
nekem pannon-t ir ki, magát az internetelérést nem befolyásolja
2022. máj. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
65%
A telefonba be van égetve, ahogy azt az 1-es írja, de ha felcsatlakozol, a szolgáltató már küld egy úgynevezett operátorlogót (a régi Nokiásoknak lehet ismerős ez a név), amiben már az új név van. Jó esetben a telefon eltárolja és legközelebb már Yettelt fog írni. A Digi nekem is egy 2018-as telefonban először 216-03-ként jelent meg, majd ahogy felcsatlakozott pár másodperc múlva kiírta hogy Digi HU, azóta a hálózatkeresésnél is kiírja.
2022. máj. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!