Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megéri 27 ezerért IPad Mini...

Megéri 27 ezerért IPad Mini 4-et venni még ilyenkor?

Figyelt kérdés
Használható még, 64gb-s kerülne ennyibe.

2022. máj. 10. 19:54
 1/4 A kérdező kommentje:
Használható még?
2022. máj. 10. 19:54
 2/4 anonim ***** válasza:
Még az iPadOs 15 asszem kijött rá de több frissítést nem fog kapni. Tartalomfogyasztásra jó vétel de azért nézz utánna hogy milyen az skisa mert általában azt cserélni kell.
2022. máj. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Végül megvetted? Mennyire vagy elégedett vele?

Én most találtam egyet 35.000 Ft-ért használtan, kereskedőnél garanciával és új akkumulátorral. Másodlagos táblagépnek kell, amit majd naponta magammal viszek munkahelyre, a lényeg az volt, hogy ne legyen drága, de használhatót kapjak. Van ennél sokkal jobb iPadem, de azt nem szívesen vinném magammal. Jó lesz a mini, mert kényelmesen magammal vihetem.

Elsősorban nekem weboldalak böngészéséhez, zene hallgatáshoz és YouTube-ra kell, erre bőven megfelel (ennél többre is). Még egyenlőre kap biztonsági frissítéseket, de kérdéses, hogy meddig. Az Apple sokáig támogatja a készülékeit, bár ez 2015-ös modell, de 2019-ig gyártották, utána még legalább 1-2 évig forgalmazták, így még van esély, hogy egy darabig kapjon frissítéseket, de legalább is az alkalmazások többsége működni fog rajta. Ahogyan fentebb írták, iPadOS 15.8 az utolsó rajta. Úgy megy, hogy ha egy újabb iPadre letöltesz valamilyen alkalmazást, azt a régire is telepítheted, a legutolsó verziót, ami még működött iPadOS 15-ön. Illetve amiket korábban letöltöttél, azokat is használhatod és újra telepítheted. Egyenlőre viszont iPadOS 15-re az alkalmazások nagy többsége telepíthető (ez inkább a régebbi iPadOS verziókra érvényes), így nem is kell vele trükközni. Az eggyel régebbi iPad mini 3-nál viszont már sokkal rosszabb a helyzet, azon iOS 12.5 van (azaz nem kapta meg az iPadOS-t), ráadásul a RAM is csak 1GB, ilyent ma már nem nagyon érdemes venni, vagy nagyon jelképes áron.

A mini 4 viszont még sok mindenre jó lesz akár évekig. Persze itt sok minden múlik az akkumulátor állapotán, a legjobban ez korlátozza be a használhatóságot, de nekem erre nem lesz gondom. :) Ezért a pénzért egy belépő kategóriás Android táblagépet lehetne venni, volt ilyenem. Annyira gagyi volt az anyaghasználat, hogy egy kis nyomásra elszíneződött az LCD (még a hátlap nyomására is), lassú volt, ráadásul 3 óra alatt lemerült. Ennél jobb választás egy régi, de prémium iPad, mint sebességben, mint anyaghasználatban.

márc. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Megérkezett. Másodlagos táblagépnek vettem és erre megfelel, de főnek csak akkor, ha nincsenek nagy elvárásaink. Ha az ár a legfontosabb szempont, ez a minimum, amit érdemlegesnek tartok megvenni. A mini 2 és mini 3 gyengébb processzort, régebbi szoftvert és fele RAM-ot tartalmaz, miközben minimális az árkülönbség. Talán még az iPad Air 2, ami opció az alsóbb árkategóriában, én is ez a kettő között vacilláltam, végül az új akkumulátor miatt döntöttem a mini mellet, meg azért, mert még ilyenem nem volt. Ki szerettem volna próbálni, milyen érzés egy mini táblagépet használni.

YouTube-ra és zenehallgatásra kiválóan megfelel. Böngészéshez is, bár a nagyobb oldalak betöltési ideje hosszabb. Aki gyorsabb készülékhez szokott, ez lehet zavaró lesz, de néhány hír elolvasásához, meg az időjárás-előrejelzés megtekintéséhez elegendő.

A mérete pozitív és negatív is egyben. Sokkal könnyebb, mint az iPad 9, akár még egy nagyobb zsebbe is elfér, nem okoz majd gondot magammal vinni. Viszont egy nagyobb iPad használata sokkal kényelmesebb.

Ami tetszik, hogy a kijelző képe egész jó, még az iPad 9-el összehasonlítva is. A hangszóró hangja is élvezhető, tehát streaming és videók nézésére nagyon jó. Szinte majdnem mindent tud, amit egy újabb modell, csak lassabb sebességgel.

Összességében, ha egy jó állapotút találunk, jó árban és jó akkumulátorral, akkor megéri ez a készülék.

márc. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!