Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mindig Androidos telefonom...

Mindig Androidos telefonom volt, de most erősen gondolkodom rajta, hogy veszek egy iPhone-t. Aki jártas az iPhonokban, válaszolna nekem pár kérdésre?

Figyelt kérdés
Nincs bajom az Androiddal, csak egy okból váltanék, ami az, hogy kiskezű nőként nem akarok egy féltéglát venni, amit meg sem tudok normálisan fogni, és a mini iPhone-on kívül nem igazán találtam olyan kis méretű telefont, ami nem gagyi. Nem vagyok az a fajta, aki évente váltogatja a telefonját, a mostani is már 5 éves, tehát hosszútávú beruházás lenne, és ezért tartok kicsit tőle, mert tudom, hogy sokmindenben más, mint az Android. Van pár kérdésem, ami lehet, hogy teljesen hülyeség, de tényleg nem vagyok képben az iPhonokban. Az egyik, hogy a Google alkalmazásait ugyanúgy tudom használni rajta? Pl. Google térkép, Google drive, stb. A másik a töltéssel kapcsolatos. A töltő kábelnek az a vége, ami a másik eszközbe megy (számítógépbe, töltőfejbe, stb.) az ugyanolyan USB, és csak a telefonhoz csatlakozó vége másmilyen? Azért lenne lényeges, hogy tudom-e autóban tölteni, tudom-e használni itthoni töltőfejjel (mert gyárit nem adnak hozzá). Előre is köszönöm a válaszokat!

2022. máj. 11. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

1. A Google ugyanúgy használható, mint Androidon. Persze vannak IOS-es megfelelőik is, de nyugodtan használhatod a már megszokott appokat is. Annyi, hogy a Play áruház helyett itt az App Store van, amiben egyébként szinte minden elérhető és letölthető ugyanúgy, mint a Play Store-ból.

2. A "kábel" túlsó vége USB-C csatlakozós. Tudod, amelyiket mindegy milyen irányból dugod be. Nyilván a számítógépbe vagy autóba történő csatlakoztathatóság attól függ, hogy a géped illetve az autód csatlakozója a régebbi USB csatlakozó, vagy pedig az újabb (USB-C). De ez egy 1000 forintos átalakítóval könnyen megoldható.

2022. máj. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. Azt elfelejtettem említeni, hogy a helyedben kipróbálnék egy kis időre egy iPhone-t, vagy néznék jó sok videót a rendszeréről, mert azért vannak jelentősebb eltérések is az IOS és a droid között, főként testreszabhatóságban és más rendszerű eszközök közötti funkcionalitásban. (Gondolok itt fájlok átvitelére ios és windows között, ami kicsit bonyolultabb/problémásabb, mint mondjuk Android és Windows között)
2022. máj. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
52%
Az IPhone mini alatt melyikre gondolsz mert van egy pár. (11, 12,13)? Elöljáróban annyi hogy Google alkalmazásait a böngészőből (Safariból elérhetőek), de vannak IOS dedikált alkalmazások pl. Maps. A töltőkábel pedig mostanság USB C kimenetű szóval ahhoz szükséged lesz egy adapterre amennyiben az autóban nincs USB C port
2022. máj. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Rendszerszinten működik a dolog, tehát az iPhone gyári Mail, Jegyzetek, Naptár, Emlékeztetők appjába megjelennek a google fiókban rögzített dolgok, mailek. De minden google app is megvan iPhonera is. Bejelentkezni egyik appba kell csak, onnantól mindegyikbe bejelentkeztél. Lehet több google fiókot is csatolni az iPhonehoz. Meg mindenféle más fiókokat is, yahoo, microsoft, dropbox, stb...


Mostanság már minden iPhone-hoz USB-C-s kábelt adnak.

Bármelyik USB-C-s töltővel lehet tölteni. Nem kell aggódni, a híresztelésekkel ellentétben sem felrobbanni nem fog, sem az akkumulátort nem lehet tönkretenni. Vezeténélkül qi szabványú töltőkkel működik a töltés (mint a droidoknál)


Bármi további kérdésed van, állunk rendelkezésre :)

2022. máj. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is nemrég váltottam iPhonera, de ha nem berhelted eddig is extrém módon a telefonodat, akkor kb. tök ugyanaz lesz az egész.

Az egész Google környezetet ki tudod építeni ha akarod. Én is Chrome-t használok böngészőként, Gmail appot a levelekre, Google térképet az útvonaltervezésre, Drive-t felhőtárhelyként, Google Fotókat a képnézegetésre (meg felhőbe szinkronizálásra), stb. Persze ezeknek mind van Apple megfelelője, de nagy szükségét nem éreztem annak, hogy azokat használjam.


A töltés meg átalakító kérdése.

2022. máj. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :) Egyébként a 13 minivel szemezek.
2022. máj. 12. 06:45
 7/8 Morzsi007 ***** válasza:
Az a telefon jó lesz. Ha most USB-C aljzat van a töltőadaptereden, amit használsz, akkor azzal tudod is tölteni, ha régi hagyományos, akkor veszel USB-A végű (hagyományos, régebbi) lightning kábelt. Vagy egy USB-C-s töltőfejet és az új telefonhoz kapott kábelt használod.
2022. máj. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
IPhone helyett Asus Zenfone 8-at ajánlom figyelmedbe. Nem gagyi, nem is péklapát, de Androidos.
2022. jún. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!